Lépéselőnyben az Inter – videó

A címvédő behúzta a Livorno elleni kötelezőt, míg a Milan Pármában bukott el, s ezzel a Roma beérte pontszámban. A Fiorentina nem képes megkapaszkodni az élcsoportban.

Az éllovas Inter magabiztosan győzött hazai pályán a sereghajtó Livorno ellen a Serie A 30. fordulójának szerdai játéknapján.

A milánói alakulatba ezen a mérkőzésen tért vissza a román védő, Christian Chivu, aki január elején, a Chievo elleni bajnokin koponyatörést szenvedett, majd műtéten is átesett. A futballista fejvédőt viselve játszotta végig a találkozót.

Bár a Livorno bátran kezdett, az Inter két klasszis-megmozdulása elég volt ahhoz, hogy már a szünet előtt eldőljön a pontok sorsa. A 36. percben Motta labdájával Eto’o betört a tizenhatosra, megforgatta Perticonét, s a kapuba lőtt. A vendégek pechjéről mindent elmond, hogy alig egy perccel korábban Pulzetti egyedül vezethette a labdát Cesarra – kimaradt.

Öt perccel később egy újabb Eto’o-villanás – Pandev okos átadása után átemelt a toszkánok kapusán – eldöntötte a találkozót, a második félidőben Maicon bombája pedig beállította a végeredményt.

Inter-Livorno – összefoglaló:

Az Inter duplán nyert szerda este: közvetlen üldözője, a Milan egy hajrában kapott góllal alulmaradt a Parma vendégeként, így a városi rivális előnye immár négy pont, ráadásul a Bolognában győztes Roma is beérte a piros-feketéket. A Renato Dall’Ara stadionban kiegyenlített, de gól nélküli első félidő után a 48. percben Riise szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak – a norvég De Rossi távoli kipattanóját értékesítette – s bár a hazaiak két egyenlítési lehetőséget elszalasztottak (elsősorban Modesto okolható), a hajrában a Roma megnyugtató előnyre tett szert. A 82. percben Cerci emelt vissza a jobb szélről, s a védőjét vesztő Julio Baptista nem hezitált.

Bologna-Roma – összefoglaló:

Az élmezőny végén a Bari hátrányból fordítva nyert a vendég Sampdoria ellen; Koman Vladimir, a hazaiak magyar légiósa nem lépett pályára. A Fiorentina viszont kikapott Szicíliában, a lilák így visszacsúsztak a tabella 10. helyére.

Bari-Sampdoria 2-1 (0-1)
Gól: Meggiorini (58.), Barreto (86.), illetve Cassano (19.)

Atalanta-Cagliari 3-1 (0-0)
Gól: Tiribocchi (53.), Valdes (64., 72., az elsőt 11-esből), illetve Conti (90.)
Kiállítva: Dessena (17., Cagliari)

Catania-Fiorentina 1-0 (1-0)
Gól: Mascara (2.)

Genoa-Palermo 2-2 (0-1)
Gól: Bocchetti (75.), Hardzsa (90., 11-esből), illetve Hernandez (34.), Pastore (78.)
Kiállítva: Kjaer (88., Palermo)

Lazio-Siena 2-0 (1-0)
Gól: Lichtsteiner (6.), Cruz (73.)

Udinese-Chievo 0-0

Az élcsoport:
1. Inter 63 pont, 2. Milan 59, 3. Roma 59 (54-34), 4. Palermo 48, 5. Sampdoria 47, 6. Juventus 45, 7. Genoa 43, 8. Napoli 42(37-35), 9. Bari 42 (37-36)