Új listavezető a Bundesligában – videó

A Schalke hazai pályán 2-1-re nyert a Stuttgart ellen a Bundesliga 26. fordulójának nyitómérkőzésén, ezzel pedig a tabella élére ugrott.

A Gelsenkirchenben pályára lépő mindkét csapat számára komoly tétje volt a találkozónak. A hazaiak diadal esetén megelőzhették a szombaton a Freiburgot fogadó Bayernt, míg a tavasszal magukra találó svábok az európai indulásért hajtanak.

Az első félidő így óvatos, és fantáziát nélkülöző félszívű játékkal telt, a két együttes csak a fordulás után bizonyította, miért is tartozik az élcsapatokhoz.

Szünetben Felix Magath Edut is pályára küldte, s az edző ismét nagyot húzott, hisz a brazil gyakorlatilag első labdaérintéséből vezetést szerzett, amikor átemelt a kiszolgáltatott Lehmann fölött. A védői ellenben az 50. percben Neuert is hasonló helyzetbe hozták; Kuzmanovics remek szabadrúgása után ugyanis Tasci egyedül hagyva fejelhetett a kapuba.

A gyors gólváltásnak ezzel még nem volt vége. Öt perccel később Westermann emelt középre, s a megpattanó labda Kuranyi elé került, aki nem hezitált. A 2-1 után a csapatok alaposan kifújták magukat, majd a hajrában kapcsoltak ismét magasabb fokozatba.

Előbb Niedermeier egyenlíthetett volna Kuzmanovics újabb mintaszerű beadása után, míg Edu szabadrúgásból érte felkészületlenül Lehmannt – a kapus szerencséjére a labda fölé szállt. Maradt a 2-1, a Schalke az éllovas, a Stuttgart aligha őrzi meg hetedik helyét.
Schalke-Stuttgart – összefoglaló:

bundesliga, 26. forduló

Schalke-Stuttgart 2-1 (0-0)
Veltins-Arena, 61 673 néző. Vezette: Lutz Wagner
Gól: Edu (46.), Kuranyi (55.), illetve Tasci (50.)
Schalke: Neuer – Rafinha, Höwedes, Bordon, Westermann – Matip (Baumjohann, 46.) – Kluge (Moritz, 85.), Rakitic, Schmitz – Farfan (Edu, 46.), Kuranyi
Stuttgart: Lehmann – Träsch, Niedermeier, Tasci, Molinaro – Khedira, Kuzmanovics – Gebhart (Rudy, 73.), Hleb (Marica, 81.) – Cacau, Pogrebnyak

Az élcsoport:
1. Schalke 54 pont, 2. Bayern München 53 (25 mérkőzés), 3. Leverkusen 50 (25), 4. Hamburg 43 (25), 5. Dortmund 42 (25), 6. Werder Bremen 39 (25), 7. Stuttgart 35, 8. Frankfurt 35 (32-36, 25), 9. Mainz 35 (28-32, 25), 10. Wolfsburg 34