Élet-Stílus

Vancouver aranyérmesei és magyarjai

admin
admin

2010. 03. 01. 07:26

Az alábbiakban összegezzük, kik nyertek aranyérmet a XXI. téli olimpián, emellett az is kiderül, mire jutottak a magyarok a kanadai Vancouverben.

Olimpiai bajnokok
Február 28., vasárnap:
Petter Northug (norvég, sífutás, férfi 50 km)
Kanada (jégkorong, férfiak)

Február 27., szombat:
Jasey Jay Anderson (kanadai, hódeszka, férfi párhuzamos óriás-műlesiklás)
Justyna Kowalczyk (lengyel, sífutás, női 30 km tömegrajt, klasszikus stílus)
Kanada (gyorskorcsolya, üldözéses csapat, férfiak)
Németország (gyorskorcsolya, üldözéses csapat, nők)
Egyesült Államok (bob, négyes)
Kanada (curling, férfiak)

Február 26., péntek:
Svédország (curling, nők)
Maria Riesch (német, alpesi sí, női műlesiklás)
Nicolien Sauerbreij (holland, hódeszka, női párhuzamos óriás-műlesiklás)
Charles Hamelin (kanadai, rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 500 m)
Vang Meng (kínai, rövidpályás gyorskorcsolya, női 1000 m)
Norvégia (sílövészet, férfi 4×7,5 km-es váltó)
Kanada (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 5000 m-es váltó)

Február 25., csütörtök:
Viktoria Rebensburg (német, alpesi sí, női óriás-műlesiklás)
Norvégia (sífutás, női 4×5 km-es váltó)
Alekszej Grisin (fehérorosz, síakrobatika, férfi ugrás)
Bill Demong (amerikai, északi összetett)
Kim Ju Na (koreai, műkorcsolya, nők)
Kanada (női jégkorong)

Február 24., szerda:

Svédország (sífutás, férfi 4×10 km-es váltó)
Martina Sablikova (cseh, gyorskorcsolya, női 5000 m)
Kaillie Humphries, Heather Moyse (kanadai, bob, női kettes)
Kína (rövidpályás gyorskorcsolya, női 3000 m váltó)
Lydia Lassila (ausztrál, síakrobatika, női ugrás)

Február 23., kedd:
Carlo Janka (svájci, alpesi sí, férfi óriás-műlesiklás)
Ausztria (osztrák, északi összetett, csapat)
Li Szeung Hun (koreai, gyorskorcsolya, férfi 10000 m)
Ashleigh McIvor (kanadai, síakrobatika, női krossz)
Oroszország (sílövészet, 4×6 km-es női váltó)

Február 22., hétfő:

Ausztria (síugrás, nagysánc, csapat)
Németország (sífutás, női csapatsprint)
Norvégia (sífutás, férfi csapatsprint)
Tessa Virtue, Scott Moir (kanadaiak, műkorcsolya, jégtánc)

Február 21., vasárnap:
Bode Miller (amerikai, alpesi sí, férfi szuperkombináció)
André Lange, Kevin Kuske (németek, bob, férfi kettes)
Ireen Wüst (holland, gyorskorcsolya, női 1500 m)
Michael Schmid (svájci, síakrobatika, férfi krossz)
Jevgenyij Usztyjugov (orosz, sílövészet, férfi tömegrajtos 15 km)
Magdalena Neuner (német, sílövészet, női tömegrajtos 12,5 km)

Február 20., szombat:
Andrea Fischbacher (osztrák, alpesi sí, Super-G)
Mark Tuitert (holland, gyorskorcsolya, férfi 1500 m)
Li Jung Szu (koreai, rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1000 m)
Csou Jang (kínai, rövidpályás gyorskorcsolya, női 1500 m)
Marcus Hellner (svéd, sífutás, férfi 30 km-es üldözéses)
Simon Ammann (svájci, síugrás, nagysánc)

Február 19., péntek:
Aksel Lund Svindal (norvég, alpesi sí, Super-G)
Marit Björgen (norvég, sífutás, női 15 km-es üldözéses)
Amy Williams (brit, női szkeleton)
Jon Montgomery (kanadai, férfi szkeleton)

Február 18., csütörtök:
Maria Riesch (német, alpesi sí, női szuperkombináció)
Tora Berger (norvég, sílövészet, női egyéni, 15 km)
Emil Hegle Svendsen (norvég, sílövészet, férfi egyéni 20 km)
Christine Nesbitt (kanadai, gyorskorcsolya, női 1000 m)
Evan Lysacek (amerikai, műkorcsolya, férfiak)
Torah Bright (ausztrál, hódeszka, női félcső)

Február 17., szerda:
Lindsey Vonn (amerikai, alpesi sí, női lesiklás)
Nyikita Krjukov (orosz, sífutás, férfi egyéni sprint)
Marit Björgen (norvég, sífutás, női egyéni sprint)
Shani Davis (amerikai, gyorskorcsolya, férfi 1000 m)
Andreas Linger, Wolfgang Linger (osztrák, szánkó, kettes)
Vang Meng (kínai, rövidpályás gyorskorcsolya, női 500 m)
Shaun White (amerikai, hódeszka, férfi félcső)

Február 16., kedd:
Maelle Ricker (kanadai, hódeszka, női krossz)
Tatjana Hüfner (német, szánkó, női egyes)
Li Szang Hva (koreai gyorskorcsolya, női 500 m)
Björn Ferry (svéd, sílövészet, férfi 12,5 km-es üldözéses)
Magdalena Neuner (német, sílövészet, női 10 km-es üldözéses)

Február 15., hétfő:
Charlotte Kalla (svéd, sífutás, női 10 km-es szabadstílus)
Dario Cologna (svájci, sífutás, férfi 15 km-es szabadstílus)
Didier Defago (svájci, alpesi sí, férfi lesiklás)
Seth Wescott (amerikai, hódeszka, férfi krossz)
Mo Te Bum (dél-korai, gyorskorcsolya, női 500 m)
Sen Hszüe, Csao Hung-po (kínaiak, műkorcsolya, páros)

Február 14., vasárnap:
Vincent Jay (francia, sílövészet, férfi 10 km-es sprint)
Jason Lamy-Chappuis (francia, északi összetett)
Martina Sablikova (cseh, gyorskorcsolya, női 3000 m)
Felix Loch (német, férfi szánkó)
Alexandre Bilodeau (kanadai, női síakrobatika, mogul)
Február 13., szombat:
Simon Amman (svájc, síugrás, normálsánc)
Sven Kramer (holland, gyorskorcsolya, férfi 5000 m)
Anastazia Kuzmina (szlovák, sílövészet, 7,5 km-es sprint)
Hannah Kearney (amerikai, síakrobatika, női mogul)
Li Jung Szu (koreai, rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m)

—-A magyarok eredményei—-

Február 28., vasárnap:
Nem indultak magyarok

Február 27., szombat:
Bene Márton kiesett (alpesi sí, férfi műlesiklás)

Február 26., péntek:
Döme Zsófia 44. (alpesi sí, női műlesiklás)
Berecz Anna 45. (alpesi sí, női műlesiklás)
Heidum Bernadett 9. (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1000 m)

Február 25., csütörtök:
Berecz Anna 42. (alpesi sí, női óriás-műlesiklás)
Sebestyén Júlia 17. (műkorcsolya, nők)

Február 24., szerda:
Berecz Anna 47. (alpesi sí, női óriás-műlesiklás) az 1. futam után
Döme Zsófia kiesett (alpesi sí, női óriás-műlesiklás)
Női váltó – Darázs, Heidum, Huszár, Keszler 5. (rövidpályás gyorskorcsolya, női 3000 m)
Heidum Bernadett negyeddöntős (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1000 m)
Huszár Erikát kizárták (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1000 m)
Knoch Viktor kiesett (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 500 m)
Darázs Péter kiesett (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 500 m)

Február 23., kedd:
Bene Márton 71. (alpesi sí, óriás-műlesiklás)
Sebestyén Júlia 13. (műkorcsolya) a rövidprogram után

Február 22., hétfő:

Hoffmann Nóra, Zavozin Maxim 13. (műkorcsolya, jégtánc)

Február 21., vasárnap:
Hoffmann Nóra, Zavozin Maxim 14. (jégtánc) az original után

Február 20., szombat:
Döme Zsófia 36. (alpesi sí, női szuperóriás-műlesiklás)
Berecz Anna kiesett (alpesi sí, női szuperóriás-műlesiklás)
Knoch Viktor 21. (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1000 m)
Huszár Erika 6. (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1500 m)
Heidum Bernadett 23. (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1500 m)
Darázs Rózsát kizárták (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1500 m)

Február 19., péntek:
Hoffmann Nóra, Zavozin Maxim 13. (jégtánc) a kötelező után

Február 18., csütörtök:
Berecz Anna 27. (alpesi sí, női szuperkombináció)
Tagscherer Imre 82. (sílövészet, férfi egyéni 20 km)

Február 17., szerda:
Berecz Anna 35. (alpesi sí, női lesiklás)
Knoch Viktor a selejtezőben kiesett (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1000 m)

Február 16., kedd:
Nem indultak magyarok

Február 15., hétfő:
Viczián Vera 75. (sífutás, női 10 km-es szabadstílus)
Tagscherer Zoltán 81. (sífutás, férfi 15 km-es szabadstílus)

Február 14., vasárnap:
Tagscherer Imre 80. (sílövészet, férfi 10 km-es sprint)

Február 13., szombat:
Darázs Péter 19. (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m)
Knoch Viktor 30. (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m)
Huszár Erika a selejtezőben kiesett (rövidpályás gyorskorcsolya, női 500 m)
Női váltó elődöntős futamában a 4. lett, a B döntőben folytatja.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nyíregyháza, 2016. december 27.
Vásárlók egy telekommunikációs üzletben a karácsony utáni leárazás idején Nyíregyháza egyik bevásárlóközpontjában 2016. december 27-én. Az ünnep után megkezdődött az üzletekben a hagyományos év végi leértékelés.
MTI Fotó: Balázs Attila

Jobban élünk, mint tíz éve

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.