Újabb veszprémi siker a BL-ben

A Veszprém legyőzte a Császár Gáborral felálló francia Chambéryt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában, így továbbra is vezeti csoportját, és már nyolcaddöntős.

A káprázatos kezdett a Veszprém, 3-0-val nyitottak a hazaiak, a rivális csak az 5. percben tudott gólt szerezni Császár révén. Az elnyűhetetlen Perez jóvoltából 10-5 lett az állás, ám a magyar légiós vezette Chambéry nem tört meg. Két gyorsan bekapott gól után rendezte sorait a Veszprém, s sorozatban háromszor volt eredményes. A lendület kitartott, a franciáknak csak felvillanásaik akadtak; a szünetben 19-13 volt az állás.

A fordulás után több poszton cserélt Mocsai Lajos vezetőedző, ez aztán meg is látszott a teljesítményen. A Chambéry 3-0-s rohammal nyitott, az első hazai találatra hat és fél percet kellett várni, de így sem volt ok az aggodalomra, mert a tisztes távolság egy darabig megmaradt a két együttes között. Ugyanakkor a franciák ráéreztek, hogy mégis van keresnivalójuk, és egyre elszántabban játszottak. Negyedórával a vége előtt ott lihegtek a Veszprém nyakán: már csak 23-21-re vezetett az esélyesebb magyar csapat.

A nagy iramot nem bírta sokáig a vendégalakulat, melynek lendülete egy kiállítással megtört. A Veszprém nagyobb sebességre kapcsolt, megszakítás nélkül hat gólt dobott. Közben Perics két hetest is hárított, és emiatt a franciák maradék hite is elszállt. A magyar együttes a következő körben, a jövő héten a legnagyobb riválisát, a német Rhein-Neckar Löwent fogadja majd.