Kikapott Krakkóban a Pécs

A MiZo Pécs sima vereséget szenvedett kedden Krakkóban a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A Pécs legjobbja, a kontinenssorozatban 15,3-as pontátlaggal büszkélkedő Vajda Anna csuklórepedése miatt nem léphetett pályára az alapszakaszt 4/6-os győzelmi mérleggel záró baranyaiaknál a Kraków csarnokában, amely lenyűgöző, 9/1-es mutatóval fejezte be az Euroliga csoportkörét.

A jelenlegi szezonban kétszer találkozott egymással a két együttes, Krakkóban 85-78-ra, míg Pécsett 74-71-re nyertek a lengyelek. A keddi meccsen két és fél percig kellett várni az első magyar kosárra, nemsokára mégis Füzy Ákos tanítványai vezettek.

Nagy-Bujdosó Nóra kosaraival remekül tartották magukat a vendégek, ám a nyitónegyed így is a riválisé lett. A folytatásban maradt a krakkói előny, bár a pécsiek Nicole Ohlde révén 31-28-ra is felzárkóztak, a nagyszünetben 42-37 volt az állás.

Térfélcsere után nem sokkal 44-40-ből 53-40 lett, a túloldalon Janell Burse nemsokára már 13 pontnál tartott, a MiZo pedig mindössze 9 pontot szerzett a harmadik játékrészben. A 62-46-ről induló zárószakasz már nem tartogatott izgalmakat, a krakkóiak a vártnál simább “papírforma-győzelmet” arattak a második félidőben csupán 16 pontot összehozó fekete-fehérek felett.

A párharc második felvonására pénteken 18 órakor kerül sor a Mecsekalján, az esetleges harmadik felvonást ismét Lengyelországban rendezik jövő szerdán.