Élet-Stílus

Vasárnapi eredmények

admin
admin

2010. 01. 24. 21:37

A magyarok csoportját megnyerő spanyolok vereséggel kezdték vasárnap a középdöntőt az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Alpesi sí

Cortina d’Ampezzo, Világkupa-verseny, női óriás-műlesiklás:
1. Tanja Poutiainen (finn) 2:26.51 perc (1:12.15 p, 1:14.36 p)
2. Viktoria Rebensburg (német) 2:27.56 (1:12.19, 1:15.37)
3. Kathrin Hölzl (német) 2:27.96 (1:12.78, 1:15.18)

A szakági Vk állása: 1. Hölzl 391 pont, 2. Kathrin Zettel (osztrák) 365, 3. Tina Maze (szlovén) 272

Az összetett Vk állása: 1. Lindsey Vonn (amerikai) 1106 pont, 2. Maria Riesch (német) 1050, 3. Zettel 829

Kitzbühel, Világkupa-verseny, férfi műlesiklás:
1. Felix Neureuther (német) 1:37.35 perc (49.14 mp, 48.21 mp)
2. Julien Lizeroux (francia) 1:37.74 (49.55, 48.19)
3. Giuliano Razzoli (olasz) 1:38.34 (49.76, 48.58)

A szakági Vk állása: 1. Lizeroux 366 pont, 2. Reinfried Herbst (osztrák) 305, 3. Ivica Kostelic (horvát) 276

Kitzbühel, Világkupa-verseny, férfi kombináció:
1. Ivica Kostelic (horvát) 3:33.64 perc (szombati lesiklás 1:54.71 p, vasárnapi műlesiklás 1:38.93 p)
2. Silvan Zurbriggen (svájci) 3:35.86 (1:55.46, 1:40.40)
3. Benjamin Raich (Österreich) 3:36.05 (1:57.60, 1:38.45)

A szakági VK állása: 1. Raich 246 pont, 2. Carlo Janka (svájci) 216, 3. Kostelic 172

Az összetett Vk állása: 1. Raich 853 pont, 2. Janka 829, 3. Didier Cuche (svájci) 746

Gyorskorcsolya

Drezda, Európa-bajnokság
Nők, 1000 méter:
1. Katerina Novotna (cseh) 1:33.897 perc
2. Heidum Bernadett 1:34.316
3. Véronique Pierron (francia) 1:34.347
…12. Darázs Rózsa
…26. Huszár Erika

Férfiak, 1000 méter:
1. Nicola Rodigari (olasz) 1:27.815 perc
2. Thibaut Fauconnet (francia) 1:27.929
3. Niels Kerstholt (holland) 1:28.689
…16. Knoch Viktor
… 23. Lóth Dávid Manó
… 26. Darázs Péter

Nők, összetett:
1. Novotna 89 pont
2. Arianna Fontana (olasz) 86
3. Elise Christie (brit) 42
4. Heidum Bernadett 26
…7. Huszár Erika 18
…17. Darázs Rózsa

Férfiak, összetett:
1. Rodigari 102 pont
2. Fauconnet 76
3. Maxime Chataignier (francia) 42
…13. Darázs Péter
…20. Knoch Viktor
…23. Lóth Dávid Manó

Női váltó, 3000 m:
1. Németország
2. Oroszország
3. Hollandia
4. Magyarország

Férfi váltó, 5000 m:
1. Olaszország
2. Németország
3. Nagy-Britannia

Jégkorong

Osztrák bajnokság:
Villach (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 6-2

Ob I, középszakasz:
FTC-Trio Trend – Miskolci Jegesmedvék 4-2

MOL Liga
Döntő:
Vasas Budapest Stars-Újpest 3-1

A 3. helyért:
Dunaújvárosi Acélbikák.Docler-SC Csíkszereda 4-3 hosszabbítás után

NHL, alapszakasz:
Boston Bruins−Ottawa Senators 1–2
San Jose Sharks−Buffalo Sabres 5–2
St. Louis Blues−Anaheim Ducks 3–4 – szétlövéssel
Detroit Red Wings−Los Angeles Kings 2–3
Montreal Canadiens−New York Rangers 6–0
Washington Capitals−Phoenix Coyotes 4–2
Florida Panthers−Toronto Maple Leafs 2–0
Minnesota Wild−Columbus Blue Jackets 4–2
New York Islanders−New Jersey Devils 2–4
Vancouver Canucks−Chicago Blackhawks 5–1
Tampa Bay Lightning−Atlanta Thrashers 2–1 – szétlövéssel
Philadelphia Flyers−Carolina Hurricanes 4–2
Kézilabda

Férfi Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló
II. csoport (Innsbruck):
Franciaország-Németország 24-22
Lengyelország-Spanyolország 32-26
Csehország-Szlovénia 37-35

Az állás:
1. Lengyelország 5 pont (89-81)
2. Franciaország 5 (69-66)
3. Spanyolország 3
4. Szlovénia 2 (99-101)
5. Csehország 2 (82-93)
6. Németország 1

Kosárlabda

NBA, alapszakasz:
Utah Jazz−New Jersey Nets 116–83
Miami Heat−Sacramento Kings 115–84
Houston Rockets−Chicago Bulls 97–104
Charlotte Bobcats−Orlando Magic 95–106 hosszabbítás után
Indiana Pacers−Philadelphia 76ers 97–107
Denver Nuggets−New Orleans Hornets 116–110 hosszabbítás után
Phoenix Suns−Golden State Warriors 112–103
Detroit Pistons−Portland Trail Blazers 93–97
Milwaukee Bucks−Minnesota Timberwolves 127–94
Cleveland Cavaliers−Oklahoma City Thunder 100–99

Labdarúgás

FA-kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
Stoke City-Arsenal 3-1
Scunthorpe United (II. osztályú)-Manchester City 2-4

Primera División, 19. forduló:
Real Madrid-Málaga 2-0
Getafe-Atlético Madrid 1-0
Espanyol-Real Mallorca 1-1
Sporting Gijón-Racing Santander 0-1
Tenerife-Valencia 0-0
Villarreal-Real Zaragoza 4-2
Xerez-Osasuna 1-2
Getafe-Atlético Madrid 1-0

Bundesliga, 19. forduló:
VfL Wolfsburg-1. FC Köln 2-3
1899 Hoffenheim-Bayer Leverkusen 0-3

Serie A, 21. forduló:
Internazionale-AC Milan 2-0
Bologna-Bari 2-1
Genoa-Atalanta 2-0
Lazio-Chievo 1-1
Livorno-Napoli 0-2
Palermo-Fiorentina 3-0
Siena-Cagliari 1-1
Udinese-Sampdoria 2-3

Eredivisie, 19. forduló:
Ajax Amsterdam-AZ Alkmaar 1-0
VVV-Venlo – Feyenoord Rotterdam 1-1
FC Groningen-Twente Enschede 0-0
Sparta Rotterdam-Den Haag 0-0

Futsal,Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló
D csoport:
Spanyolország-Portugália 6-1

Afrika-kupa, negyeddöntő:
Algéria-Elefántcsontpart 3-2
Ghána-Angola 1-0

Barátságos meccs:
Egyesült Államok-Honduras 1-3

Röplabda

Férfi Extraliga, középszakasz
Az 1-4. helyért, 4. forduló:
Company Nyelviskola-Veszprémi RC – Diamant-Kaposvár 1-3
Kalo-Méh-Kecskeméti SE – Dunaferr SE 3-2

Az 5-9. helyért, 6. forduló:
Dág KSE – MAFC-BME-Mapei 1-3
Vegyész RC-Kazincbarcika – HPQ-Szegedi RSE 3-0

Női Extraliga, középszakasz
Az 1-4. helyért, 4. forduló:
TEVA-Gödöllői RC – BSE-FCSM 2-3
Vasas Duna Autó Óbuda – Euroaszfalt-NRK-Nyíregyháza 3-1

Az 5-8. helyért, 4. forduló:
Albrecht-Miskolci VSC-MISI – Békéscsabai RSE 0-3
Újpesti TE–MÁV Előre SC 0-3

Sakk

Wijk aan Zee, szupertorna, 8. forduló:
Lékó Péter (2739 Élő-pont)-Jan Smeets (holland, 2657) 1-0
Viswanathan Anand (indiai, 2790)-Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2749) döntetlen
Alexei Shirov (spanyol, 2723)-Magnus Carsen (norvég, 2810) döntetlen
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2788)-Nakamura Hikaru (amerikai, 2708) 1-0
Szergej Karjakin (orosz, 2720)-Nigel Short (angol, 2696) 1-0
Leinier Dominguez (kubai, 2712)-Loek van Wely (holland, 2641) döntetlen
Fabiano Caruana (olasz, 2675)-Sergey Tiviakov (holland, 2662) 1-0

Az állás: Shirov 6 pont, Carlsen, Kramnyik 5,5-5,5, Nakamura 5, Ivancsuk, Dominguez, Karjakin, LÉKÓ 4,5-4,5, Anand 4, Caruana 3,5, Tiviakov, Short 2,5-2,5, van Wely 2, Smeets 1,5

Tenisz

Australian Open
Férfiak, nyolcaddöntő:
Nadal (spanyol, 2.)-Karlovic (horvát) 6:4, 4:6, 6:4, 6:4
Cilic (horvát, 14.)-Del Potro (argentin, 4.) 5:7, 6:4, 7:5, 5:7, 6:3
Murray (brit, 5.)-Isner (amerikai, 33.) 7:6, 6:3, 6:2

Nők, nyolcaddöntő:
Petrova (orosz, 19.)-Kuznyecova (orosz, 3.) 6:3, 3:6, 6:1
Henin (belga)-Wickmayer (belga, 16.) 7:6, 1:6, 6:3
Cseng Csie (kínai)-A.Bondarenko (ukrán, 31.) 7:6, 6:4

Lányok, 1. forduló:
Babos Tímea (1.)-Sumner (ausztrál) 6:1, 7:6

Úszás

Tatabánya, hosszútávúszó ob
Férfiak, 5000 méter:
1. Kutasi Gergely (Jövő SC)
2. Vidóczy Zalán (Hullám 91, Székesfehérvár)
3. Szauter Gergő (FTC)

Nők, 5000 méter:
1. Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet)
2. Kócz Enikő (Hullám 91, Székesfehérvár)
3. Harangozó Kitti (FTC)

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.