Franciaország-Magyarország 29-29

A lehető legnehezebb ellenfél, az olimpiai- és világbajnok franciák az utolsó percben egyenlítettek a férfi kézilabda-válogatott ellen az első csoportmeccsen.

Férfi Európa-bajnokság, csoportkör, 1. forduló
D csoport:
Franciaország-Magyarország 29-29 (16-16)

Lengyelország-Németország 27-25

60. perc: Megvan a döntetlen. Fantasztikus meccsen nagyon fontos pontot szerzett a válogatott. Ha ilyen formában képes folytatni a Csoknyai-csapat, akkor garantált, hogy továbblép a csoportból.

60. perc: Eklemovics elszórakozta, a franciák megindulnak, gyors szabálytalanság. Időn túli szabaddobás. Karabatic a falba dobta.

59. perc: Karabatic egyenlített,oda a négygólos előny.

58. perc: Karaboué a gólvonalon fogta meg a magyar lövést.

57. perc: Fernandez ejtésével egy gólra olvadt az előny. Most Csoknyai kért időt.

56. perc: Schuchot harmadszor is kiszórták, nem jöhet vissza. Abalo ismét villámgyorsan büntetett – kétszer.

55. perc: GÓÓÓLL!! Ilyés takarásból lőtte ki a bal sarkot.

54. perc: Ilyés első lövését még védte Karaboué, a második bement. Narcisse emberhátrányból szerzett gólt.

53. perc: Karabatic kapott két percet. A legjobbkor, már fenn volt a bírók keze.

52. perc: Puljezevics ezúttal tehetetlen volt.

51. perc: Érik a hatalmas bravúr, Katzirz góljával már négy a különbség. Időt kért a francia kapitány.

49. perc: Három góllal megy a magyar csapat. Kicsit tanácstalannak tűnnek a franciák. Puljezevics mindent fogott, amióta bejött.

48. perc: Krivokrapics fantasztikus, két gól az előny. A franciák ellen ismét támadót fújtak. Omeyert lehozta az edzője.

46. perc: Ilyés kiszorított helyzetből, kényszerből lőtte el, de bement. A másik kapunál belemenést fújtak a bírók.

45. perc: Törőt kivágták, Joli hetesével megint egyenlő.

44. perc: Puki-bravúr, majd Kripokravics vágott hatalmas gólt.

40. perc: Kripokravics ötödik gólja, ráadásul újabb kiállítás a franciáknál. Törő lerohanásból kiegyenlített.

Fazekas helyére először a meccsen érkezik Pulejezvics.

39. perc: Laluska megpattanó dobásával egy gólra csökkent a különbség. Sajnos Abalo továbbra sem tud hibázni.

38. perc: Öten maradtak a földön Karabatic betörése után. Gált kiszórták. Sorhaindo azonnal kihasználta az előnyt.

Omeyer a legrosszabbkor kezd belelendülni, előbb Törő majd Lalsuka bombáját fogta.

35. perc: Villámgyors francia akció, Fernandez bődületesen nagy gólt vágott. Fordított a világbajnok.

34. perc: Remek magyar összjáték végén megint Törő. Omeyer alig találkozik a labdával. Sorhaindo megdobta első gólját.

32. perc: Karabatic ismét, majd Gál volt eredményes.

32. perc: Fernandez eladta, a felfutó Törő pedig bedobta elsó gólját. Vezet a magyar válogatott.

31. perc: Folytatódhat a játék. Laluskát állították meg a franciák.

30. perc: Vége az első félidőnek.

30. perc: Irgalmatlan nagy gólt dobott Narcisse, ismét ott az előny. Krivokrapics egyenlített.

Francia időkérés.

28. perc: Narcisse másképp gondolta. Gál rövid időn belül másodszor, majd lerohanásból ismét túljárt Omeyer eszén.

27. perc: Gál beállóból talált be, már csak egy van közte. Jó lenne az első félidőt kihúzni újabb francia gól nélkül.

25. perc: Lejárt a magyar előny, csak egy gólt dobtunk.

23. perc: Karabatic kapott két percet. A bírók ezúttal tévedtek, semmi nem történt, de csak nyugodtan. Az idősebbik Iváncsik-testvér góljával férkőzünk közelebb.

22. perc: Ilyés szépített, de ismét érkezett Bertrand Gille.

Időt kért a magyar kapitány, miután ismét három gólra duzzadt a franciák előnye.

19. perc: Bertrand Gille két védővel a nyakán dobott gólt. Újra emberhátrányban a Csoknyai-csapat.

18. perc: Kripokravics másodszor, majd nem sokkal később harmadszor. Egy gólra olvadt a francia előny.

A súlyos sérülésből visszatérő Császár a pályán. Fazekas szenzációsan véd, de a franciák kulcsembereit képtelenek vagyunk kikapcsolni.

17. perc: Megállíthatatlan Karabatic, játszi könnyedséggel dobálja góljait a francia klasszis.

15. perc: Ilyés verte meg Fernandezt egy az egyben, és harmadik gólját dobta. Karabaticra senki nem lépett ki, újra kettő a különbség.

14. perc: Eklemovics ellépte, a másik kapunál pedig Narcisse átlövésből növelte az előnyt.

12. perc: Abalót nem hiába tartják a világ egyik legjobb szélsőjének – Fazekasnak ezúttal esélye sem volt. A honosított Kripokravics góljával egy pontra feljöttünk.

11. perc: Fernandes lövését is védte Fazekas, szenzációs a Veszprém kapusa. Utána sajnos elszórtuk a labdát – újabb Karabatic-gól, és Laluskát is kispadra ültették, kettős emberhátrányban a Csoknyai-csapat.

10. perc: Hetes belülvédekezésért, Fazekas megfogta.

10. perc: Karabaticról másodszor szórják ki Schuchot.

9. perc: Karabatic betörésből eredményes, szerencsére Laluska becsorgó labdájával maradt a sovány magyar előny.

8. perc: Ilyés emberhátrányból lőtte második gólját. Fazekas megint nagyot fogott. Fantasztikus a hangulat Bécsújhelyen, még egy perc van a hátrányból.

7. perc: Újabb Abalo-gól, Schuché az első két perces kiállítás.

6. perc: Francia kapufa, Narcisse azonban már nem hibázik. Gál beállós góljával ismét vezetünk.

4. perc: Újabb Fazekas-bravúr, majd Omeyer is bemutatkozott.

4. perc: Gille beállóban került ziccerbe, Fazekas védett, a lerohanás után az Iváncsik Gergő góljával nálunk az előny.

3. perc: Ilyés remek csel után kilőtte a jobb alsó sarkot.

2. perc: Eklemovics passzából Iváncsik Gergő egyenlített, de villámgyorsan érkezett Abalo válasza.

1. perc: A franciák kezdték a mérkőzést. Fazekas kezdett a magyar kapuban. Karabatic bepattintotta az első gólt.

A németek meglepetésre vereséget szenvedtek első csoportmeccsükön a lengyelektől.

Megérkeztek a csapatok. Rengeteg magyar szurkoló látogatott ki Bécsújhelyre – szól az “Itthon vagytok”.

Az olimpiai bronzérmes spanyol válogatott 37-25-re nyert a cseh csapat ellen a magyar érdekeltségű bécsújhelyi csoportban az ausztriai férfi kézilabda Európa-bajnokság keddi nyitónapján. Az esélyesebb spanyoloknál a kapus Sterbik – aki korábban a Veszprém egyik erőssége volt – lábsérülés miatt már a 3. percben cserét kért. A bátran támadó csehek 10-10 után sorra kapták a kiállításokat, és a rivális ezt könyörtelenül kihasználta.

A folytatásban is a spanyolok akarata érvényesült, alábbhagyott a csehek lelkesedése, így aztán súlyos vereségbe futottak bele.