Spanyoljaival nyert az Arsenal – videó

A Bolton pályáján fellépő Arsenal két góllal nyert, s így tartja a lépést a Premier League éllovasaival. A Bundesligában a Schalke hozta a kötelezőt.

Nem sikerült Owen Coyle bemutatkozása a Bolton élén, a vendég Arsenal „belerondított” a debütálásba.

Bár a Wanderers kezdte jobban a találkozót – Davies nagy helyzetet puskázott el az elején – az Arsenal később átvette az irányítást, s egy Eduardo-Fabregas kényszerítő után a spanyol elegánsan a hálóba emelt.

Bolton-Arsenal – összefoglaló:

A folytatásban Fabregas két alkalmat is elszalasztott, a hajrában viszont ismét a vendéglátók percei következtek, Klasnic azonban hiába érkezett Davies beadására, elkapkodta a lehetőséget. Szünet után is a hazaiaké volt az első szó, Taylor elől Almunia mentett.

izgalmas hajrá kölnben

A Hajnal Tamás nélkül felálló Borussia Dortmund az utolsó pillanatokban szerzett góllal hozta el a három pontot a Köln otthonából a Bundesliga 18. fordulójának zárómeccsén. A hazaiak az utolsó tíz percben felálltak 0-2-ről, a vendégek azonban a 91. percben még egyszer betaláltak, így mégis csak övék lett a sokáig biztosnak tűnő, a hajrában ugyanakkor veszni látszó győzelem.

Bundesliga, 18. forduló:
Köln-Borussia Dortmund 2-3 (0-2)
Gól: McKenna (82.), Mohamad (88.), illetve Hummels (28., 45+5.), Grosskreutz (91.)
Schalke-Nürnberg 1-0 (0-0)
Gól: Kuranyi (48.)
Az élcsoport:
1. Leverkusen 38 pont, 2. Schalke 37, 3. Bayern 36, 4. Hamburg 34, 5. Dortmund 33, 6. Werder Bremen 28, 7. Frankfurt 27

A legnagyobb ziccert a spanyol kapussal kettesben maradó Matt Taylor puskázta el (csúnyán mellé lőtt), s a kimaradt helyzeteket góllal büntették a vendégek – Eduardo sokadik jó átadását ezúttal Merida használta ki. Az Arsenal három pontra van a Chelsea-től és kettőre a címvédő Manchester Unitedtől. Utóbbinál egy találkozóval kevesebbet játszott.

Schalke-Nürnberg – összefoglaló:

A Gera Zoltánnal felálló Fulham kétgólos vereséget szenvedett a Blackburn otthonában. A magyar futballista végigjátszotta a találkozót. A hazai pályán fellépő Aston Villa nem bírt a West Ham Uniteddel; a vendégeknél a fiatal magyar kapust, Kurucz Pétert a cserék közé nevezték, de nem kapott lehetőséget.

premier league, 22. forduló

Bolton-Arsenal 0-2 (0-1)
Gól: Fabregas (28.), Merida (78.)

Blackburn-Fulham 2-0 (1-0)
Gól: Samba (25.), Nelsen (54.)

Aston Villa-West Ham 0-0

1. Chelsea 48 pont (21 mérkőzés), 2. Manchester United (M) 47, 3. Arsenal 45 (21), 4. Tottenham 38 (42-22, 21), 5. Manchester City 38 (42-30, 21), 6. Aston Villa 36 (21), 7. Liverpool 34 (21)