Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2010. 01. 16. 20:43

Lékó Péter világossal kikapott a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló sakk szuperverseny szombati első fordulójában.

Alpesi sí

Vk-verseny, Wengen
Férfiak, lesiklás:
1. Carlo Janka (svájci) 2:32.23
2. Manuel Osborne-Paradis (kanadai) 2:32.89
3. Marco Büchel (liechtensteini) 2:33.05
A szakági Vk állása 5 viadal után:
1. Didier Cuche (svájci) 296 pont, 2. Janka 284, 3. Osborne-Paradis 224
Az összetett Vk-ban 19 verseny után:
1. Janka 757, 2. Benjamin Raich (osztrák) 689, 3. Cuche 526

VK-verseny, Maribor
Nők, óriásműlesiklás:
1. Kathrin Zettel (osztrák) 2:36.22 (1:17.54/1:18.68)
2. Maria Riesch (német) 2:36.45 (1:18.22/1:18.23)
3. Anja Pa:rson (svéd) 2:36.70 (1:18.09/1:18.61)
A szakági Vk állása 5 futam után:
1. Zettel 365 pont, 2. Kathrin Hölzl (német) 331, 3. Tina Maze (szlovén) 222
Az összetett Vk állása 19 verseny után:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 894, 2. M. Riesch 862, 3. Zettel 729

Autó-motor

32. Dakar, 14. (utolsó) szakasz
Autósok:
1. Nasszer el-Attijah (katari, Volkswagen) 1:19:42
2. Carlos Sainz (spanyol, Volkswagen) +36.0
3. Guerlain Chicherit (francia, BMW) +43.0
Motorosok:
1. Ruben Faria (portugál, KTM) 1:26:48
2. Pal Ullevalseter (norvég, KTM) +3:45
3. Helder Rodrigues (portugál, Yamaha) +3:57
Végeredmény
Autósok:
1. Sainz 47:10
2. el-Attijah +2:12
3. Mark Miller (amerikai, Volkswagen) +32:51
Motorosok:
1. Cyril Despres (francia, KTM) 51:10:37
2. Ullevalseter +1:02:52
3. Francisco Lopez (chilei, Aprilia) +1:09:48.

Jégkorong

MOL-liga:
SC Csíkszereda – Újpest 6-2
A január 23-24-i, dunaújvárosi rendezésű négyesdöntőbe az SC Csíkszereda és az Újpest mellett a Dunaújvárosi Acélbikák.Docler, valamint a Vasas Bp. Stars csapata jutott.

NHL, alapszakasz:

Washington Capitals-Toronto Maple Leafs 6-1
Calgary Flames-Nashville Predators 0-1

Kézilabda

Női NB I:
Hunnia KSK – Vác 16-57
FTC-Hódmezővásárhely 32-28
Siófok – Dunaújváros 33-32

Kosárlabda

Férfi NB I:
Soproni KC-Szolnoki Olaj 73-75
Dombóvár KC-Kecskeméti KSE 67-74
Salgótarjáni KSE-Atomerőmű SE 72-94
Kaposvári KK-ZTE KK 75-81
NYKK-Falco KC Szombathely 81-68
Körmend – Albacomp 80-73

Női NB I:

Vasas-Csata – BSE 87-53
BEAC-Újbuda-Euroleasing Sopron 46-101
Atomerőmű KSC – Szeviép-Szeged 53-76
Bajai NKK-MiZo Pécs 55-103

NBA, alapszakasz:

Philadelphia 76ers–Sacramento Kings 98–86
Charlotte Bobcats-San Antonio Spurs 92-76
Chicago Bulls-Washington Wizards 121-119 – h.u.
New Jersey Nets–Indiana Pacers 105–121
Atlanta Hawks–Phoenix Suns 102–101
Detroit Pistons–New Orleans Hornets 110–104 – h.u.
NY Knicks–Toronto Raptors 104–112
Memphis Grizzlies-Minnesota Timberwolves 135-110
Dallas Mavericks–Oklahoma City Thunder 99–98
Houston Rockets–Miami Heat 106–115
LA Lakers–LA Clippers 126–86
Golden State Warriors–Milwaukee Bucks 104–113
Portland TrailBlazers–Orlando Magic 102–87

Labdarúgás

Afrika Kupa
C csoport, 2. forduló:
Nigéria-Benin 1-0
Egyiptom-Mozambik 2-0

Anglia, Premier League:

Stoke City-Liverpool 1-1
Chelsea-Sunderland 7-2
Manchester United-Burnley 3-0
Tottenham-Hull City 0-0
Wolverhampton-Wigan 0-2
Everton-Manchester City 2-0

Németország, Bundesliga:
Leverkusen-Mainz 4-2
Frankfurt-Werder Bremen 1-0
Hamburg-Freiburg 2-0
Hannover-Hertha 0-3
Mönchengladbach-Bochum 1-2
Stuttgart-Wolfsburg 3-1

Olaszország, Serie A:
Cagliari-Livorno 3-0
bari-Inter 2-0

Spanyolország, Primera División:
Osasuna-Espanyol 2-0
barcelona-Sevilla 4-0
Bilbao-Real Madrid 1-0

Röplabda

Közép-európai Liga:
Posojilnica Aich/Dob (osztrák) – Diamant-Kaposvár 3-0

Férfi Extraliga

Középszakasz, az 1-4. helyért, 2. forduló:
Veszprémi RC – Kecskeméti SE 0-3
Középszakasz, az 5-9. helyért, 3. forduló:
Szegedi RSE-Szolnoki RK-SI 3-1

Női Extraliga
Középszakasz, az 1-4. helyért, 2. forduló:
Gödöllői RC – Vasas Óbuda 3-0
BSE-FCSM – NRK-Nyíregyháza 3-0
Középszakasz, az 5-8. helyért, 2. forduló:
Miskolci VSC–Újpesti TE 3-0
Békéscsabai RSE – MÁV Előre SC 3-1

Sakk

Szuperverseny, Wijk aan Zee, 1. forduló:
Lékó Péter (2739 Élő-pont)-Shirov (spanyol, 2723) 0-1
Van Wely (holland, 2641)-Short (angol, 2696) 1-0
Smeets (holland, 2657)-Nakamura (amerikai, 2708) – döntetlen
Tiviakov (holland, 2662)-Carsen (norvég, 2810) – döntetlen
Caruana (olasz, 2675)-Ivancsuk (ukrán, 2749) – döntetlen
Dominguez (kubai, 2712)-Kramnyik (orosz, 2788) – döntetlen
Karjakin (orosz, 2720)-Anand (indiai, 2790) – döntetlen

Síugrás

Vk-verseny, Szapporo:
1. Thomas Morgenstern (osztrák) 271,5 (131,5 m/131 m)
2. Andreas Wank (német) 267,5 (126/136,5)
3. Ito Daiki (japán) 266,3 (133/128)
A Vk állása 13 verseny után:
1. Simon Ammann (svájci) 839 pont, 2. Gregor Schlierenzauer (osztrák) 796, 3. Andreas Kofler (osztrák) 587

Tenisz

Férfi torna, Sydney, döntő:
Bagdatisz (ciprusi)-Gasquet (francia) 6:4, 7:6

Férfi torna, Auckland, döntő:

Isner (amerikai)-Clément (francia) 6:3, 5:7, 7:6

Férfi meghívásos torna, Melbourne, döntő:
Verdasco (spanyol)-Tsonga (francia) 7:5, 6:3

Női torna, Hobart, döntő:

A. Bondarenko (ukrán, 4.)-Peer (izraeli, 2.) 6:2, 6:4

Vízilabda

Euroliga, B csoport:
VasasPlaket-Kotor (montenegrói) 5-8
D csoport:
Pro Recco (olasz) – ZF-Eger 8-8

LEN-kupa:

FTC-Fisher Klíma – RN Savona (olasz) 8-7

Férfi OB I:
BVSC-Zugló – Szeged-Beton VE 6-15
Szentesi VK – UNIQA-UTE 3-4

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Fotó: Fülöp Dániel Mátyás/24.hu
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.