Kikapott Isztambulban a Szeged

A Szeviép-Szeged vereséget szenvedett a török Fenerbahce vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga kilencedik, utolsó előtti fordulójában.

A két sikernél és hat kudarcnál tartó Szeged 7-7-ig tartotta a lépést a Fenerbahcével (5/3), amely novemberben 70-66-ra győzött a Tisza partján. Ezután 5 magyar pontra 16 érkezett, így a törökök hamar megnyugtató előnyre tettek szert.

A második negyedben Olena Zserzserunova és Vaida Sipaviciute révén egy pontra felzárkóztak az újonc vendégek (42-41), a nagyszünetben 44-41 volt az állás.

Térfélcsere után egy 19-2-es rohamnak köszönhetően alaposan elhúztak a hazaiak, Bencze Tamás megtorpanó együttese kilenc perc alatt mindössze öt pontot hozott össze. A 71-49-ről induló zárószakasz már nem tartogatott izgalmakat, a házigazdák magabiztosan nyertek.

A 2/7-es mérlegnél tartó szegediek egy hét múlva a cseh Brnónál zárják a csoportkört.