Versenyt fut a Napoli és a Fiorentina

Olaszországban a szombaton pályára lépő Inter utcahosszal vezet, azonban a milánóiak mögött hat csapat is eséllyel pályázik a maradék három BL-helyre. Nápolyban és Firenzében okkal bizakodhatnak.

Koman Vladimir csapata, a Bari vereséget szenvedett a Fiorentina otthonában, a magyar középpályás ugyanakkor csak a cserepadról figyelte, ahogy övéi a megszakítás nélkül negyedik bajnokiján eredményes Barreto góljával vezetést szereznek az Artemio Franchi stadionban.

A toszkánokat felvillanyozta a bekapott gól, s a 38. percben Pasqual beadása nyomán Mutu egyenlített fejjel. A látványos mérkőzés első félidejében nem született több találat, míg a második elején a déliek kezdtek veszélyesebben, ellenben Almiron szabadrúgását védte Frey, míg Meggiorini távoli lövésénél a kapufa segítette ki a francia kapust.

Nem sokkal később Almiron második sárgája miatt lekocogott a pályáról, s Cesare Prandelli újabb támadó beküldésével próbálta többre ösztökélni emberelőnybe kerülő csapatát. A csere bevált: Montolivo előbb ugyan a felső lécet „kóstolgatta”, ám a 73. percben a kispadról beálló Castillo vezetést szerzett a liláknak.

A hírek szerint az épp Bariba igyekvő argentin támadó nem sokkal később be is fejezte szereplését, a 80. percben ugyanis hátulról becsúszásért kiállították. A maradék tíz percben ugyanakkor a Bari nem tudott kibontakozni, a hatodik helyre előrelépő Fiorentina négy pontra megközelítette a második helyen tanyázó – igaz, két meccsel kevesebbet játszó – Milant.

A negyedik helyen álló Napoli egy góllal legyőzte a Sampdoriát, a hatodik Parma viszont meglepetésre kikapott a Livorno otthonában – nyert ellenben a Palermo: az örökös mozgásban lévő olasz „felső közép” versenyfutása tovább folytatódik.

serie a, 19. forduló

Fiorentina-Bari 2-1 (1-1)
Artemio Franchi stadion, 25 ezer néző.
Vezette: Gercasoni
Gól: Mutu (38.), Castillo (73.), illetve Barreto (25.)
Kiállítva: Castillo (80.), illetve Almiron (58.)
Fiorentina: Frey – De Silvestri, Kröldrup, Felipe, Pasqual – Montolivo, Donadel (Castillo, 70.) – Santana, Mutu (Gobbi, 76.), Jörgensen – Gilardino
Bari: Gillet – A. Masiello, Ranocchia (Belmonte, 50.), Bonucci, Parisi – E. Alvarez, Donati, Almiron, E. Rivas (Gazzi, 59.) – Meggiorini, Barreto (Kamata, 75.)

Napoli-Sampdoria 1-0 (0-0)
San Paolo, 40 700 néző. Vezette: Rizzoli
Gól: Denis (71.)
Napoli: De Sanctis – Campagnaro, P. Cannavaro, Grava, Maggio – Gargano, Pazienza, Aronica – Hamsik, Quagliarella (Cigarini, 90.) – Lavezzi (Denis, 22.)
Sampdoria: Castellazzi (Fiorillo, 50.) – Zauri, Gastaldello, Lucchini, Ziegler – Semioli (Pozzi, 77.), Palombo, Poli, Mannini (Padalino, 79.) – Cassano, Pazzini

Bologna-Cagliari 0-1 (0-0)
Gól: Matri (66.)

Genoa-Catania 2-0 (1-0)
Gól: Mesto (36.), Culli (71.)
Kiállítva: Bellusci (28., Catania)

Livorno-Parma 2-1 (1-0)
Gól: Tavano (23.), Lucarelli (62.), illetve Dzemaili (68.)

Palermo-Atalanta 1-0 (0-0)
Gól: Cavani (70.)
Kiállítva: Garics 90., Atalanta)

Udinese-Lazio 1-1 (1-1)
Gól: Di Natale (27.), illetve Floccari (16.)

Az élcsoport:
1. Inter 45 pont, 2. Milan 34 (17 mérkőzés), 3. Juventus 33 (32-22, 18), 4. Napoli 33 (29-24), 5. Roma 32, 6. Fiorentina 30 (25-17), 7. Palermo 30 (24-21)