Magyarország-Kína 25-21

Utolsó középdöntős meccsét négy góllal nyerte a magyar női kéziválogatott. Mátéfi Eszter csapata a kilencedik helyért Ausztria legjobbjaival játszhat.

Női világbajnokság, középdöntő, 3. forduló
II. csoport:
Magyarország-Kína 25-21 (14-10)

60. perc: Triffa még védett egyet zárásként. Vége a meccsnek.

60. perc: Zácsik bevágta, innen már nem lehet kikapni.

59. perc: Támadó szabálytalanság, egy újabb magyar gól eldöntheti a meccset.

Másfél perccel a lefújás előtt a kínai kapitány is kikérte az idejét.

58. perc: Kovacsics hetesével ismét kétgólos a különbség.

57. perc: Huang védett ismét, majd Mátéfi kért időt.

56. perc: Szekerest szórták ki, újabb kínai gól, majd Li Vej-vej talált be hetesből.

56. perc: Magyar labdaszerzés, ezúttal Tóth hibázott.

55. perc: Juhász rontott ziccert egy gyors magyar lerohanás végén.

54. perc: Tomori kiszorított helyzetből dobott bravúros gólt.

54. perc: Újabb rossz magyar támadás, a kínaiak is rontottak.

53. perc: Másodpercekkel a magyar kiállítás lejárta előtt, szép figurából szépített a házigazda.

52. perc: Támadásainkban nincs átütő erő, szerencsére Zácsik újabb hetest harcolt ki. Huang lábbal védett.

51. perc: Először emberhátrányban a magyar csapat, Kovacsicsot szórták ki. Triffa remekül védett.

49. perc: Fél perc alatt két gyors kínai gól. Továbbra is Triffa a kapuban.

48. perc: Kiegészültek a kínaiak, de lépéshiba miatt elvették tőlük a labdát. Zácsik hatodik góljával ismét megnyugtató az előny.

Magyarország-Kína 25-21 1

47. perc: Újabb magyar büntető, Kovacsics ezúttal sem kegyelmezett. A fiatal irányító három találatnál jár.

46. perc: Még több mint egy percig kettős emberelőnyben a magyarok, sajnos Bulath eladta a kabdát.

45. perc: Ismét emberhátrányban a kínaiak. Majd újabb kiállítás, és hetes. Bódit kell ápolni a brutális védekezést követően. Kovacsics bevágta a büntetőt.

45. perc: Hetesből tovább csökkent a különbség.

Lassan időt fog kérni Mátéfi Eszter.

43. perc: Megtorpant a magyar válogatott, egy kínai lerohanás után már csak három gól az előny.

42. perc: Wang szerencsés góljával négy gólosra csökkent a különbség.

41. perc: Kapaszkodik a házigazda Liu góljával.

40. perc: Triffa első védése.

39. perc: Kínai hetes, a Herr helyére érkező Triffa sem védhette Li Vej-vej lövését.

Parádésan védekezik a magyar csapat, a kínaiak lövésig is alig jutnak.

39. perc: A kapura törő Zácsik ellen szabálytalankodtak a kínaiak, újabb hetes. Kovacsics nem hibázott.

38. perc: A keresztlécen csattant Szucsánszki hatalmas lövése.

37. perc: Az első kínai gól a második félidőben.

36. perc: Tomorit Bulath váltotta a jobb átlövő poszton. Zácsik ismét beköszönt.

34. perc: Szép támadás, Herr tehetetlen, szerencsére a kínai átlövő belépett.

33. perc: Újabb magyar gól. Remekül védekezünk, sajnos Szucsánszki eladta a labdát.

32. perc: Támadó szabálytalanság, ismét támadhat a magyar csapat, a helyzet kimaradt.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Zácsik tört be a védők között, és kilőtte a felső sarkot.

Gyenge magyar kezdés után feljavult a Mátéfi-csapat védekezése, és támadásban, elsősorban Szucsánszki vezérletével megnyugtató, négygólos előnyt szereztek a lányok. Ha a meccset megnyerik a lányok, akkor a helyosztókon a 9. helyért játszhatnak.

30. perc: Vége az első félidőnek.

30. perc: Bódi ejtesével négygólos a különbség.

29. perc: Emberhátrányban zárkóznak fel a kínaiak, majd egy gyors lerohanásból ismét eredményesek.

28. perc: Tomori az oldalhálóba bombázott, majd a kínaiak megkapták a meccs első kétperces kiállítását. A büntetőt Szucsánszki Huang alatt a hálóba pattintott.

27. perc: Összeállt a magyar védekezés, Herr ahogy az egész vébén, most is remekül véd, elől pedig Szucsánszki szórja a gólokat.

26. perc: Lépéshiba a kínaiaknál, három góllal vezetünk.

Kínai időkérés.

25. perc: Bódi a szélről talált be, kétgólos az előny. Herr továbbra is kirobbanó formában véd.

24. perc: Szucsánszki tarthatatlan, a magyar átlövő takarásből dobta újabb gólját.

23. perc: Kínai hetes, nem tud elszakadni ellenfelétől a Mátéfi-csapat.

22. perc:
Jó magyar védekezés, a bírók elvették a labdát a kínaiaktől.

20. perc: Herr ezúttal tehetetlen volt, szerencsére Szucsánszki jó százalékkal dobja be a helyzeteit.

19. perc: Ismét nálunk az előny, majd Herr védett szenzációsan.

Remekül védekezik a házigazda, lepattannak a falról a magyar játékosok.

17. perc: Nem sokat használt az időkérés, sorozatban kiszorított helyzetből kénytelenek dobni a lányok. Szucsánszki hetesével ismét egál.

15. perc: Zácsik gyenge lövését simán fogta a kínai kapus, a másik kapunál Herr védett bravúrosan.

15. perc: Li Vej-vej a negyedik gólját dobta, ismét hátrányban a magyar csapat.

13. perc:
Cserélt a kapitány Szucsánszki és Zácsik a pályán. Bulath góljával egyenlő az állás.

12. perc: Fordított a kínai válogatott, Mátéfi időt kért.

Támadásban egyre többször időkényszerben kell eldobnia a labdát a magyar válogatottnak.

11. perc: Kínai labdaszerzés, lerohanás, a lövés az oldalhálóban kötött ki.

10. perc: Rövid időn belül két magyar kapufa, egyenlített a házigazda.

9. perc: Tomori mellett lőtte Li Vej-vej a harmadik hazai gólt.

8. perc:
Rosszul zárt a magyar védelem – 3-2. Újabb magyar hetes, Tóth ezt is bevágta.

7. perc: A magyar csapat is hetest kapott, Tóth átejtette a kínai kapust. Jó magyar védekezés, de Bulath takarásből eleresztett lövése elakadt a kapusban.

6. perc: Büntető belülvédekezésért, szépítettek a kínaiak.

5. perc: Bulath is betalált.

4. perc: Tóth Tímea góljával vezet a magyar csapat. Herr továbbra is szenzációs.

3. perc: Juhász kapott sárgát két kezes lökésért, Herr fogta a szélről eleresztett lövést.

2. perc: Herr lábbal védett, Kovacsics rontotta el az első magyar ziccert.

1. perc: A kínaiak kezdték a mérkőzést, eladták a labdát. A másik kapunál Tóth lőtt fölé.

A magyar válogatott az ötödik helynél előrébb már nem végezhet a csoportjában, így biztosan nem jut be a legjobb nyolc közé.

A felkészülés során a Mátéfi-csapat magabiztosan verte a házigazdát.