Lyon-Debrecen 4-0

A házigazda Lyon négy góllal nyert a Debrecen ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó körében.

Bajnokok Ligája, 6. forduló
E csoport:
Olympique Lyon (francia)-Debrecen 4-0 (2-0)
Lyon, Stade de Gerland, v.: Meyer (német)
Gól: Gomis (25.), Bastos (45.), Pjanic (59.), Cissokho (76.)
Lyon: Lloris – Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho – Makoun (Källström, 73.) – Govou (Pjanic, 30.), Gonalons, Delgado, Bastos – Gomis (L. López, 67.)
Debrecen: Pantics – Bodnár (Bernáth, 52.), Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó – Czvitkovics, Szélesi, Ramos (Kiss Z., 57.), Szakály (Feczesin, 75.) – Varga – Coulibaly

A csoport másik mérkőzésén: Liverpool-Fiorentina 1-2
F csoport: Dinamo Kijev-Barcelona 1-2, Inter-Kazany 2-0
G csoport: Stuttgart-Urziceni 3-1, Sevilla-Rangers 1-0
H csoport: Olympiakosz-Arsenal 1-0, Liege-Alkmaar 1-1

Vége a mérkőzésnek, simán, 4-0-ra nyert a Lyon.

90. perc: Lloris bekötözött fejjel folytatja a mérkőzést.

88. perc: Coulibaly ütközött Llorissal, a kapus vérző arccal maradt lent a gyepen.

80. perc: Lloris résen volt Kiss megpattanó lövésénél, s szögletre ütötte a labdát.

76. perc: Cissokho 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt – Pantics hiába vetődött (4-0).

75. perc: Szakály-Feczesin csere a debrecenieknél.

73. perc: a hajrára Källström is beszállt, egyúttal Makoun kapott pihenőt.

70. perc Czvitkovics lövése után Crisről szögletre pattant a labda.

67. perc: Gomist a szurkolók kedvence, a nagy formában lévő Lisandro López váltotta.

66. perc: Gomis-Bastos összjáték során utóbbi ígéretes helyzetben a kapu fölé lőtt.

A Lyon nem elégszik meg a három góllal, továbbra is nagy erőkkel támad.

58. perc: már három gól a francia csapat előnye. Bastos lőtte kapu elé a labdát, középen az üresen hagyott Pjanic pedig közelről a kapuba továbbított (3-0).

57. perc: Ramost Kiss Zoltán váltotta.

54. perc: Delgado baloldali beívelése után Gomis 11 méterről az égbe lőtte a labdát…

52. perc: cserélt a Loki – Bodnár helyett Bernáth a pályán.

48. perc: Gomis a tizenhatoson belül egy pimasz csellel becsapta, elfektette Mészárost, majd 10 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, Pantics azonban nagy bravúrral védett.

Ismét játékban a labda, elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Pjanic szabadrúgása után Bastosról elfeledkeztek a debreceni védők, a brazil játékos pedig 11 méterről, kissé balról a bal alsó sarokba küldte a labdát (2-0).

A labdabirtoklás aránya: 56%-44%

41. perc: Coulibaly a jobb alsó sarkot vette célba 19 méterről, Lloris vetődve hárított.

A gól óta nem történt semmi érdemleges, főleg a mezőnyjáték dominál.

30. perc: a gólnál megsérült Govou helyére Pjanic állt be.

25. perc: eddig bírta kapott gól nélkül a magyar bajnok… Varga a Debrecen saját térfelén adta el a labdát, amellyel Govou lódult meg, majd 18 méterről kapura lőtt. Pantics csak kiütni tudta a labdát, s Gomis hat méterről gólra váltotta a ziccert (1-0).

24. perc: Govou félfordulatból éppen Pantics ölébe püfölte a labdát.

21. perc: Bastos szabadrúgása után Panticsről kijött a labda, Makoun közelről ugyan a kapuba továbbított, csakhogy előtte lesen állt, így maradt a gólnélküli döntetlen.

A Loki túlélte a kezdeti rohamokat, s ezekben a percekben kiegyenlített a játék.

15. perc: Czvitkovics távoli, jobbról elvégzett szabadrúgása után a labda elsuhant a lábak között, de Lloris résen volt, s vetődve védett a jobb alsó sarok előtt.

14. perc: Mijadinoszki 30 méterről a léc fölé küldte a labdát, de legalább próbálkozott.

10. perc: labdaszerzés után meglódult a Loki, ámbátor nem jutott messzire.

9. perc: Reveillere távoli lövése méterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

Szinte felborul a pálya: támad a Lyon, védekezik a Loki – igaz, eddig hiba nélkül.

7. perc: Cissokho újabb ívelése után Mijadinoszki tisztázott Gomis elől.

4. perc: Cissokho adott be a bal oldalról, Gomisnak azonban kissé magas volt a labda.

1. perc: a magyar csapat kezdte a mérkőzést.