Élet-Stílus

Bundabotrány: az Újpestet is hírbe hozták

admin
admin

2009. 11. 21. 19:47

Tizenhárom első osztályú magyar mérkőzéseit is megbundázhattak a Bild című német lap szerint. Az érintettek között az Újpest FC-t is említi a lap. A klub tagad.

Német sajtóértesülés szerint az Újpest az egyik magyar csapat, amelyik érintett az európai labdarúgás történetének eddigi legnagyobb bundabotrányában.

A pénteki bejelentés alapján 13 magyarországi, első osztályú találkozó is szerepel a több mint 200, manipulált végeredményű mérkőzés között.
A Bild szombaton úgy fogalmazott: az NB I-ből többek között az Újpest érintett.

“Kijelentjük, hogy az Újpest FC, mint klub semmilyen szinten nem kapcsolható össze az úgynevezett nemzetközi fogadási botránnyal, továbbá a mérkőzések manipulálásával. Felhívjuk mindenki figyelmét, hogy egyetlen magyar mérkőzést nem neveztek meg konkrétan, így jelenleg még az sem állítható, hogy egyáltalán olyan mérkőzés a vizsgálat tárgyát képezi, amelynek az Újpest FC volt az egyik résztvevője” – olvasható a lila-fehér egyesület által kiadott közleményben.

Az újpestiek szerint csak annyit lehet megállapítani, hogy nem klub- és bajnokságspecifikus ügyről van szó, mivel a hírek szerint UEFA által rendezett mérkőzések és játékvezetők is érintettek.

“Miután klubunkhoz hivatalos értesítés nem érkezett, érdemi reakció az Újpest FC-től nem is várható. Amíg érdemi, tényszerű információ a vizsgált, állítólagosan magyar érdekeltségű mérkőzésekkel kapcsolatban nem lát napvilágot, klubunk nem kíván többet a német bulvárlap híreszteléseivel foglalkozni” – szögezi le az Újpest.

A lila-fehérek közleménye ugyanakkor jelzi, amennyiben hivatalos felkérést kapnak az ügyben, készek együttműködni az európai és a magyar szövetséggel, illetve az illetékes hatóságokkal, továbbá elhatárolódnak a német bulvárlap eljárásától, amellyel kapcsolatos jogi lépések megtételéről később döntenek.

A fogadási megvesztegetések kilenc országra terjedtek ki, a listán Németország, Belgium, Svájc, Horvátország, Szlovénia, Törökország, Ausztria, Bosznia-Hercegovina és Magyarország szerepel.

Állítólagos megvesztegetések történtek három Bajnokok Ligája- és 12 Európa Liga-mérkőzésen is. A gyanúsítottak száma meghaladja a 200-at.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kecskemét, 2017. március 3.
Stadler József akasztói vállalkozó az ellene költségvetési csalás bûntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt indított büntetõper tárgyalásán a Kecskeméti Törvényszéken 2017. március 3-án. A bíróság a vádlottat öt év börtönbüntetésre ítélte.
MTI Fotó: Ujvári Sándor
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.