Élet-Stílus

Szombati eredmények

admin
admin

2009. 11. 14. 23:49

Cseh László triplázott, míg Gyurta Dániel csupán egy leheletnyivel maradt el az Európa-csúcstól 100 méter mellen a rövidpályás ob szombati napján.

Asztalitenisz

Női ETTU-kupa, nyolcaddöntő:
UCAM Hmoinsa Cartagena TM (spanyol)-Postás SE 3-1

Alpesi sí

Vk, Levi, női műlesiklás:
1. Maria Riesch (német) 1:48.71 p (53.92, 54.79)
2. Lindsey Vonn (amerikai) 1:48.79 (54.14, 54.65)
3. Tanja Poutiainen (finn) 1:49.87 (54.64, 55.23)

A szakági Vk állása 1 futam után:
1. M. Riesch 100 pont, 2. Vonn 80, 3. Poutiainen 60

Az összetett Vk állása 2 futam utá:
1. Poutiainen 160 pont, 2. M. Riesch 113, 3. Vonn 109

Cselgáncs: Ungvári német bajnok lett

Ungvári Miklóssal szerezte meg 15. bajnoki címét a TSV Abensberg a német cselgáncs Bundesligában. A magyar Európa-bajnok egy ippongyőzelemmel segítette aranyéremhez csapatát a házigazda Hamburg ellen 7-5-re megnyert szombati döntőben. Az első kör után – amelyben a 66 kilogrammos Ungvári még nem szerepelt – még 3-2-re vezettek a hazaiak, innen fordított a címvédő bajor klub – írta az MTI.

Jégkorong

NHL:
Atlanta Thrashers-Los Angeles Kings 7-0
Carolina Hurricanes-New York Islanders 3-4, h. u.
Buffalo Sabres-Calgary Flames 2-1, szétlövéssel
Washington Capitals-Minnesota Wild 3-1
Columbus Blue Jackets-Anaheim Ducks 3-2, szétlövéssel
Chicago Blackhawks-Toronto Maple Leafs 3-2

Kézilabda

Férfi BL:
MKB Veszprém-Boszna Szarajevó (bosnyák) 35-18

Női BL, C csoport, 4. forduló:
Itxako (spanyol)-Győri Audi ETO KC 14-20

Férfi EHF-kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Haukar (izlandi)-PLER 26-26

Férfi NB I:
FTC-Cityline – Mezőkövesd 25-20

Női NB I:
Siófok-Hunnia 52-19
DVSC-Korvex – Dunaújváros 38-24

Kosárlabda

NBA:
Orlando Magic-New Jersey Nets 88-72
Philadelphia 76ers-Utah Jazz 90-112
Boston Celtics-Atlanta Hawks 86-97
Denver Nuggets-Los Angeles Lakers 105-79
New York Knicks-Golden State Warriors 107-121
New Orleans Hornets-Portland Trail Blazers 78-86
Minnesota Timberwolves-Dallas Mavericks 77-89
Sacramento Kings-Houston Rockets 109-100
Los Angeles Clippers-Toronto Raptors 89-104

Férfi NB I:
Marso-Vagép NYKK – Albacomp 62-84
Atomerőmű SE-Soproni KC 86-76
MJUS-Fortress Körmend – Dombóvár KC 88-71
Salgótarjáni KSE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 57-104
Debreceni Egyetem KE – Zalakerámia ZTE KK 73-87
Kecskeméti KSE – Szolnoki Olaj 95-85

Női NB I:
BEAC-Újbuda – Bajai NKK 52-64

Labdarúgás

Vb-selejtező
Európai pótselejtezők, 1. mérkőzések:
Portugália – Bosznia-Hercegovina 1-0
Írország-Franciaország 0-1
Oroszország–Szlovénia 2-1
Görögország-Ukrajna 0-0

Ázsiai-óceániai pótselejtező, visszavágó:
Új-Zéland – Bahrein 1-0
Továbbjutott: Új-Zéland, 1-0-val.

Afrika, 5. forduló
A csoport:

Marokkó-Kamerun 0-2
Togo-Gabon 1-0

Végeredmény:
1. Kamerun 13 pont
2. Gabon 9
3. Togo 8
4. Marokkó 3

B csoport:
Mozambik-Tunézia 1-0
Kenya-Nigéria 2-3

Végeredmény:
1. Nigéria 12 pont
2. Tunézia 11
3. Mozambik 7
4. Kenya 3

C csoport:
Ruanda-Zambia 0-0
Egyiptom-Algéria 2-0

Végeredmény:
1. Egyiptom 13 pont (9-4)
2. Algéria 13
3. Zambia 5
4. Ruanda 2

D csoport:
Szudán-Benin 1-2

E csoport:
Burkina Faso-Malawi 1-0
Elefántcsontpart-Guinea 3-0

Végeredmény:
1. Elefántcsontpart 16 pont
2. Burkina Faso 12
3. Malawi 4
4. Guinea 3

Új-Zéland, Kamerun, Nigéria és Elefántcsontpart is kijutott a vb-re. Egyiptom és Algéria között rájátszás dönt majd.

Barátságos mérkőzések:
Spanyolország-Argentína 2-1
Olaszország-Hollandia 0-0
Észak-Írország – Szerbia 0-1
Luxemburg-Izland 1-1
Dánia-Koreai Köztársaság 0-0
Brazília-Anglia 1-0
Lengyelország-Románia 0-1
Horvátország-Liechtenstein 5-0
Svájc-Norvégia 0-1
Wales-Skócia 3-0
Szlovákia-Egyesült Államok 1-0
Szaúd-Arábia – Fehéroroszország 1-1
Macedónia-Kanada 3-0
Dél-Afrika – Japán 0-0
Észtország-Albánia 0-0

Női vb-selejtező:
Magyarország-Ukrajna 1-1

Ligakupa
A csoport:

Diósgyőri VTK-MTK Budapest 1-4

B csoport:
Kaposvári Rákóczi-Lombard FC Pápa 2-1

NB II
Keleti csoport:
Szolnoki MÁV-REAC 3-3
Békéscsaba-Mezőkövesd 1-1
Vác-Cegléd 4-2

Nyugati csoport:
Kozármisleny-Ajka 1-1
Hévíz-Tatabánya 1-5
Szigetszentmiklós-Gyirmót 2-1

MLS, elődöntő:
Los Angeles Galaxy-Houston Dynamo 2-0, h.u.
A Los Angeles Galaxy bejutott a döntőbe.

Argentin bajnokság (Apertura):
Chacarita Juniors-Newell’s Old Boys 0-1
Tigre-Godoy Cruz 2-0


Röplabda

Férfi extraliga:
Dunaferr SE – Company Nyelviskola-Veszprémi RC 3-0
HPQ-Szegedi RSE – Szolnoki RK-SI 2-3

Sakk

Tal-emlékverseny, 9., utolsó forduló:
Lékó Péter-Magnus Carlsen (norvég) 0-1
Vaszilij Ivancsuk (ukrán)-Vlagyimir Kramnyik (orosz) döntetlen
Viswanathan Anand (indiai)-Levon Aronjan (örmény) 0-1
Ruszlan Ponomarjov (ukrán)-Alekszandr Morozevics (orosz) 1-0
Peter Szvidler (orosz)-Borisz Gelfand (izraeli) döntetlen

A végeredmény: Kramnyik 6 pont, Ivancsuk, Carlsen 5,5-5,5, Anand, Aronjan 5-5, Gelfand 4,5, Ponomarjov 4, Szvidler 3,5, Lékó, Morozevics 3-3

Tenisz

Párizs, férfi torna, elődöntő:
Djokovics (szerb, 3.)-Nadal (spanyol, 2.) 6:2, 6:3

Monfils (francia, 15.)-Stepanek (cseh, 13.) 6:4, 5:7, 6:4

Torna

Világkupa, Stuttgart, lólengés:
1. Csang Hung-tao (kínai) 16 225 pont
2. Prashanth Sellathurai (ausztrál) 16 025
3. Berki Krisztián 15 950

A korábbi eredményekkel együtt Berki lett 2009-ben a lólengés Világkupa-győztese.

Úszás

Rövidpályás ob, 2. nap (győztesek):
Férfiak
50 m pillangó: Cseh László (Kőbánya SC) 23.29*
100 m gyors: Kozma Dominik (Kőbánya SC) 48.55
100 m mell: Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia) 57.39*
100 m vegyes: Cseh László (Kőbánya SC) 53.38 *
200 m hát: Nagy Péter (Delfin-Tiffer) 1:55.15
200 m pillangó: Cseh László (Kőbánya SC) 1:52.44

Nők
50 m hát**: Szepesi Nikolett (Kőbánya SC) 27.78
50 m mell: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) 31.46
100 m pillangó: Dara Eszter (Kőbánya SC) 57.74
100 m vegyes: Verrasztó Evelyn (Jövő SC-Veolia) 59.60
200 m gyors: Kapás Boglárka (BVSC-Zugló) 1:59.02
200 m mell: Sztankovics Anna (Jövő SC-Veolia) 2:30.33
800 m gyors : Kapás Bolgálárka (BVSC-Zugló) 8:27.40

*Új országos csúcs.
**Az előfutamok során Szepesi 27.64 másodperccel új országos csúcsot úszott.

Vízilabda

Ob I:
Szeged Beton VE – TEVA-VasasPlaket 4-4
Bodrogi Bau-IOS-Szentesi VK – Szolnoki Főiskola 3-5
UNIQA-UTE – FTC Fisher Klíma 7-10
BVSC-Zugló-Atlantis Casino – OSC 10-8

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Mentőkhöz menekült az elkószált 14 éves kutya

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.