Gdyniában is kikapott a Szeged

Az újonc Szeviép-Szeged vereséget szenvedett a lengyel Gdynia vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A Szeged sajátos körülmények között “pihente át” az előző fordulót, miután a címvédő Szpartak Moszkva tulajdonosának meggyilkolása miatt nem jött el Magyarországra. (A találkozót január 6-án pótolják.)

A Gdyniában ott volt a pályán a korábbi soproni kedvenc, a szerb Ivana Matovic és a Pécsett is megfordult horvát Emilija Podrug is. A bajnoki ezüstérmes Tisza-partiak nem sokáig tartották a lépést a lengyelekkel, akik már a nyitó negyedben tízpontos előnyre tettek szert, s azt a félidőig nagyjából meg is őrizték (39-31).

Mivel az eddig egyetlen meccsükön egy ponttal alulmaradt magyaroknál Vaida Sipaviciutén és Németh Bernadetten kívül nem akadt kimagasló teljesítmény, és Bencze Tamás tanítványai csak 41 százalékkal céloztak a mezőnyből, a találkozó sima hazai sikerrel végződött.

A 0/2-nél tartó szegediek egy hét múlva a török Fenerbahcét fogadják.

Női kosárlabda Euroliga
3. forduló, D csoport:
Gdynia (lengyel)-Szeviép-Szeged 74-61
(28-18, 11-13, 21-11, 14-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Sipaviciute 14, Fürész 13, Németh 10

Az állás:
1. Gdynia (lengyel) 2 győzelem/1 vereség 5 pont, 2. Brno (cseh) 2/1 5, 3. Szpartak Moszkva (orosz) 2/0 4, 4. Bigorre Tarbes (francia) 1/2 4, 5. Fenerbahce (török) 1/2 4, 6. Szeged 0/2 2