Az Eger elsüllyesztette a címvédőt

Az otthon játszó Eger nyerte egy góllal a férfi vízilabda Vodafone ob I hétfő esti rangadóját a címvédő Vasas ellen.

A címvédő vendégek és a legutóbb ezüstérmes hazaiak mérkőzése – amely egyszersmind a hat magyar, két szerb, egy román és egy szlovák gárdát tömörítő új sorozatba, az Interligába is beszámító meccs volt – piros-kék góllal indult, de a félidőben már a vendéglátóknál volt az előny. A viszonylagos gólszegénység is elárulja: meglehetősen idény eleji formában teljesítettek a csapatok, gyenge támadójáték jellemezte a feleket.

A nagyszünet után a bajnok egyenlített (3-3), az Eger azonban két remekbe szabott góllal elhúzott 5-3-ra, nem utolsó sorban a háromszoros olimpiai bajnok Szécsi Zoltánt pompásan helyettesítő fiatal kapus, Valics Bence nagyszerű védéseinek is köszönhetően.

A befejező 8 percben a hevesiek 6-4-es vezetésénél a Vasas négy pekingi ötkarikás aranyérmesének egyike, Varga Dénes két pompás gólt lőtt (6-6), ám a győzelem – a kanadai Aaron Feltham pattintott lökete nyomán – 7-6-ra mégis Egerben maradt.