Özil csodagólja is kevés volt – videó

A Bremen és a Hamburg is lépést vétett a Bundesliga 12. fordulójának vasárnapi játéknapján, a a Frankfurt elleni kötelezőt pénteken letudó Leverkusen egyre inkább egérutat nyer.

A Bremen Özil újabb csodagólja ellenére sem bírt a Dortmunddal, így három pont a hátránya az éllovas Bayerrel szemben.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, s bő félórányi játék után remek góllal szereztek vezetést. Hunt ívelt keresztbe a jobb oldalról, Özil a tizenhatos magasságában állítás nélkül dropból a kapu bal oldalába belsőzött. Szünet után viszont eszmélt a Borussia, s Barrios találatával (a támadó első gólját érvénytelenítette a játékvezető) egyenlített.

Özil gólja:

A Hamburg is pontokat vesztett. Hannoverben a 88. percben nyerésre állt a HSV, de ekkor Stajner egyenlített: a támadót Rincón buktatta, s a cseh nem hezitált, kegyetlenül bevarrta a büntetőt. Korábban a sérült Dárdai Pált nélkülöző sereghajtó Hertha kikapott a vendég Kölntől.

bundesliga, 12. forduló

Hertha-Köln 0-1 (0-0)
Gól: Novakovics (79.)

Bremen-Dortmund 1-1 (1-0)
Gól: Özil (36.), illetve Barrios (54.)

Hannover-Hamburg 2-2 (1-2)
Gól: Konan Ya (26.), Stajner (88., – 11-esből), illetve Jansen (15.), Elia (44.)

Az élcsoport:
1. Leverkusen 26 pont, 2. Bremen 23 (23-10), 3. Hamburg 23 (27-16), 4. Schalke 22, 5. Wolfsburg 21 (23-20), 6. Mainz 21 (19-17), 7. Hoffenheim 20 (20-11), 8. Bayern 20 (18-10)