Ismét parádézott az Arsenal

Az Arsenal idegenben folytatta káprázatos őszi gólfesztiválját, míg a Manchester City hazai pályán meglepetésre csak döntetlent ért el a Burnley ellen A Premier League 12. fordulójában.

Fülöp Márton csapata, a Sunderland kétgólos vereséget szenvedett a Tottenham Hotspur vendégeként. A magyar kapus a cserepadon kapott helyet.

A szombati nap záró mérkőzésén az Arsenal alaposan megpakolta a Wolverhamptont. A 11 mérkőzés alatt 36 gólig jutó ágyúsok két öngóllal kerültek előnybe, de még az első félidő vége előtt szereztek egy „rendes” találatot is – a 45. percben a Zubar öngólját előkészítő Fabregas kapott pazar labdát Van Persie-től, s a spanyol nem hezitált.

A második félidőben a spanyol karmester által kiszolgált Arsavin egy lapos lövéssel növelte négygólosra a különbséget, míg a házigazdák becsületgólját a második bekapott találatnál peches (megpattant rajta Eduardo szabadrúgása) Craddock szerezte.

Vermaelen gratulál a gólja mellett két gólpasszt jegyző Fabregasnak (MTI/EPA)

Győzelmével az Arsenal megelőzte a Manchester Unitedet. A bajnok vasárnap a listavezető Chelsea otthonába látogat, a Stamford Bridge-i rangadón egyik nagycsapat – vagy mindkettő – pontot veszíthet, ami szintén a Wenger-gárda számára kedvező.

premier league, 12. forduló

Wolverhampton-Arsenal 1-4 (0-3)
Molineux Stadium, 28 937 néző. Vezette: Bennett
Gól: Craddock (89.), illetve Zubar (öngól, 28.), Craddock (öngól, 35.), Fabregas (45.), Arsavin (66.)
Wolves: Hennessey – Zubar, Berra, Craddock, Stearman – Edwards (Mancienne, 80.), Castillo (Kightly, 65.), Henry, Milijas (Jarvis, 74.) – Ebanks-Blake, K. Doyle
Arsenal: Almunia – Sagna, Gallas, Vermaelen, Gibbs – Ramsey, Diaby (Song, 24.), Arsavin (Nasri, 75.) – Fabregas, Eduardo (Rosicky, 71.), Van Persie

Manchester City-Burnley 3-3 (1-2)
Gól: Wright-Phillips (43.), Toure (55.), Bellamy (58.), illetve Alexander (19., 11-esből), Fletcher (32.), McDonald (87.)

Tottenham-Sunderland 2-0 (1-0)
Gól: Keane (12.), Huddlestone (68.)

Aston Villa-Bolton 5-1 (2-1)
Gól: Young (5.), Agbonlahor (43.), Carew (53.), Milner (72.), Cuellar (76.), illetve Elmander (45.)

Blackburn-Portsmouth 3-1 (0-1)
Gól: Roberts (53., 86.), Nelsen (73.), illetve O’Hara (15.)

Az élcsoport:
1. Chelsea 27 (11 mérkőzés), 2. Arsenal 25 (36-14, 11), 3. Manchester United 25 (23-11, 11), 4. Tottenham 22, 5. Aston Villa 21, 6. Manchester City 20 (11), 7. Liverpool 18 (11)