Kapaszkodik a német bajnok

A Bayern hazai pályán nem bírt a Schalke csapatával a Bundesliga 12. fordulójának rangadóján. A másik szombati derbin a címvédő Wolfsburg a Hoffenheim vendégeként gyűjtötte be a három pontot.

A müncheni rangadó első tíz percében a vendégek voltak aktívabbak, ám Kurányi próbálkozását Butt hárította, míg Farfan elől Badstuber tisztázott időben.

A müncheni kísérleteket rendre időben hatástalanították a királykékek – a 31. percig. Ekkor Badstuber végzett el szabadrúgást, a labdáért tusakodó két válogatott támadótól, Klose és Kurányi az akciót követő Van Buytenhez került a labda, s az utóbbi idők legveszélyesebb bajor „támadója” közelről nem hibázott.

Még a szünet előtt egyenlített a Schalke, hasonló szituációból. Schmitz szabadrúgásába a 18 éves Joel Matip stukkolt bele, s a mozdulattal átverte Buttot. A félidő hajrájában Bordon még tisztázott a gólvonalról; maradt az 1-1. Akárcsak a végén, a müncheniek ugyanis rendre hibáztak, legközelebb Schweinsteiger járt a gólhoz, ám a 62. percben mellé lőtt.

Neuer okkal ünnepelt, a Schalke megérdemelten szerzett pontot (MTI/EPA)

A bajnokot fogadó Hoffenheim számára az első félidő nagyszerűen alakult. Egy kontra során a 23. percben Ibisevic szerzett vezetést Maicousel akciója után, majd a brazil akár 2-0-ra alakíthatta volna az állást, ám a helyzete kimaradt. Salihovic szabadrúgásból kapufát lőtt: az 1899-nek állt a zászló.

Szünet után viszont a Wolfsburg öt perc alatt fordított. Egy Vorsah-Riether akció befejezéseként Misimovic ballal egyenlített, majd az 57. percben Schäfer beadását Dzeko továbbította Grafite elé, s a brazil közelről megszerezte a vezetést a VfL-nek.

A hajrára fokozták a tempót a csapatok. Előbb Grafite járt közel második góljához, majd honfitársa, Carlos Eduardo szabadrúgása után óriási kalamajka alakult ki a wolfsburgi tizenhatoson belül. Ibisevic, Eichner és Simunic is próbálkozott, de a labda nem akart bemenni Benaglio kapujába. Maradt az 1-2, s így a Bayern-Hoffenheim duót megelőző címvédő feljött az ötödik helyre.

bundesliga, 12. forduló

Bayern -Schalke 1-1 (1-1)
Allianz Arena, 69 ezer néző. Vezette: Meyer
Gól: Van Buyten (31.), illetve Matip (43.)
Bayern: Butt – Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber (Altintop, 64.) – T. Müller, Van Bommel – Tymoscsuk, Schweinsteiger – Klose (Gomez, 75.), Toni (Robben, 46.)
Schalke: Neuer – Höwedes (Zambrano, 46.), Westermann, Bordon, Schmitz – Rafinha (Mineiro, 70.), Matip, Moritz – Farfan, Sanchez (Pliatsikas, 54.) – Kuranyi

Hoffenheim-Wolfsburg 1-2 (1-0)
Rhein-Neckar Arena, 30 150 néző. Vezette: Kinhöfer
Gól: Ibisevic (23.), illetve Misimovic (52.), Grafite (57.)
Hoffenheim: Hildebrand – Beck, Simunic, Compper, Eichner (Vukcevic, 82.) – Vorsah (Ba, 59.), Luiz Gustavo – Carlos Eduardo, Salihovic – Ibisevic, Maicosuel
Wolfsburg: Benaglio – Riether, Ricardo Costa, Madlung, M. Schäfer – Josué – Hasebe (Pekarik, 77.), Gentner – Misimovic (Baier, 90.) – Dzeko, Grafite (Kahlenberg, 87.)

Bochum-Freiburg 1-2 (0-1)
Gól: Klimowitz (65.), illetve Butscher (23.), Reisinger (92.)

Mainz-Nürnberg 1-0 (1-0)
Gól: Soto (38.)

Mönchengladbach-Stuttgart 0-0

Az élcsoport:
1. Leverkusen 26 pont, 2. Werder Bremen 22 (22-9, 11 mérkőzés), 3. Hamburg 22 (25-15, 11), 4. Schalke 22 (19-12), 5. Wolfsburg 21 (23-20), 6. Mainz 21 (19-17), 7. Hoffenheim 20 (20-11), 8. Bayern 20 (18-10)