EL: Dzsudzsák-gól, Németh-gólpassz – videó

Dzsudzsák Balázs góljával mentett pontot a PSV Eindhoven, és továbbra is vezeti az Európa Liga-csoportját. Sáfárt a Werder ellen lecserélték a szünetben, Geráék kikaptak Rómában, Németh Krisztián gólpasszt adott. Gólösszefoglaló.

A hétvégi bajnokin szerzett győztes találata után ismét betalált Dzsudzsák Balázs. Az FC Köbenhavn vendégeként a csoportkör 4. fordulójában 1-1-et játszott a PSV Eindhoven. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót, s vezérletével a holland gárda őrzi első helyét a csoportban.

A Werder Bremen sokáig nem tudott mit kezdeni az Austria Wiennel, részben a szünetben sérülés miatt lecserélt Sáfár Szabolcs védéseinek köszönhetően. A bécsiek a védekezés mellett néhány életveszélyes kontrával riogattak, de a hajrában az addig keveset mutató németek két gólt szereztek. A Futács Márkót nélkülöző Werder sikerével már a továbbjutott a négyesből.

Németh Krisztián végig a pályán volt az AEK Athen-BATE Boriszov ellen, sőt az első percben zseniális gólpasszt adott az argentin Ismael Blancónak. Az elmúlt szezonban még a BL-ben vitézkedő fehéroroszok az első félidőben fordítottak, de a hazaiak még a szünet előtt beállították a 2-2-es végeredményt. A görögök a csoportjuk utolsó helyén állnak, alig van már esélyük a továbbjutásra.

A Juhász Rolanddal kezdő Anderlecht 3-1-re verte a Timisoarát. A temesváriak elleni győzelemmel a brüsszeli csapat jelen állás szerint matematikailag is továbbjutott, ez a helyzet csak akkor változhat meg, ha a Dinamo Zagreb visszakapja az UEFA-tól a három levont pontot.

A Hertha végre ismét megnyert egy tétmeccset. A sérült Dárdait nélkülöző németek a Heerenveen vendégeként kétszer is hátrányba kerültek, de Domovcsijszki (2) és Wichniarek góljaival megfordították a meccset. A Hertha négy pontjával a harmadik helyen áll a csoportjában.Gera Zoltán és a Fulham az AS Roma vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget. Az angolok egy tizenegyesgóllal még előnnyel vonultak a szünetre, de a folytatásban két piros lapot kaptak. A hazai együttes kihasználta az előnyét, és Riise illetve Okaka Chuka találatával hozta a meccset.A Werderen és az Anderlechten kívül a százszázalékos Sahtar Donyeck csatlakozott a már korábban 32 közé jutott Galatasarayhoz.

európa liga, csoportkör, 4. forduló

A csoport:
Anderlecht (belga)-FC Timisoara (román) 3-1 (1-0)
Gól: Suarez (29., 11-esből), Boussoufa (69.), Legear (90.), illetve Parks (50.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Ajax Amsterdam (holland) 0-2 (0-2)
Gól: Pantelic (13.), de Zeeuw (45.)
Piros lap: Cufré (36., Dinamo Zagreb), Calello (73., Dinamo Zagreb)

Az állás: 1. RSC Anderlecht 8 pont (6-2), 2. Ajax Amsterdam 8 (5-2), 3. FC Timisoara 2, 4. Dinamo Zagreb 0

B csoport:
Slavia Praha (cseh)-FC Valencia (spanyol) 2-2 (0-1)
Gól: Janda (79.), Grajciar (82.), illetve Joaquin (22., 11-esből), Maduro (47.)
Piros lap: Senkerik (48.), illetve Baraja (90.)

Genoa (olasz)-Lille (francia) 3-2 (1-0)
Gól: Palacio (14.), Crespo (58.), Sculli (90.), illetve Frau (76.), Gervinho (84.)

Az állás: 1. Lille 7 pont, 2. FC Valencia 6 (7-6), 3. Genoa 6 (7-8), 4. Slavia Praha 2

C csoport:
Hamburger SV (német)-Celtic Glasgow (skót) 0-0

Rapid Wien (osztrák)-Hapoel Tel Aviv (izraeli) 0-3 (0-1)
Gól: Yadin (13.), Vermouth (65.), Natcho (70.)

Az állás: 1. Hapoel Tel Aviv 9 pont, 2. Hamburger SV 7, 3. Rapid Wien 4, 4. Celtic Glasgow 2

D csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Ventspils (lett) 1-1 (1-1)
Gól: Saleiro (22.), illetve Zamperini (15.)

Heerenveen (holland)-Hertha BSC (német) 2-3 (2-1)
Gól: Papadopulosz (3., 36.), illetve Domovcsijszkij (21., 52.), Wichniarek (91.)

Az állás: 1. Sporting Lisboa 10 pont, 2. Heerenveen 4 (5-6), 3. Hertha BSC 4 (4-5), 4. Ventspils 3

E csoport:
AS Roma (olasz)-Fulham (angol) 2-1 (0-1)
Gól: Riise (69.), Okaka (76.), illetve Kamara (19., 11-esből)
Piros lap: Nevland (49., Fulham), Konchesky (90., Fulham)

Basel (svájci)-CSZKA Szófia (bolgár) 3-1 (2-0)
Gól: Gelabert (35.), Frei (41., 67., előbbit 11-esből), illetve Jancsev (61.)

Az állás: 1. Basel 9 pont, 2. AS Roma 7, 3. Fulham 5, 4. CSZKA Szófia 1

F csoport:
Dinamo Bucuresti (román)-Galatasaray (török) 0-3 (0-2)
Gól: Kewell (23.), Nonda (24.), Topal (55.)
Piros lap: N,Doye (69., Dinamo)

Sturm Graz (osztrák)-Panathinaikosz (görög) 0-1 (0-0)
Gól: Kacuranisz (70.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Galatasaray 10 pont, 2. Panathinaikosz 9, 3. Dinamo Bucuresti 3, 4. Sturm Graz 1

G csoport:
Levszki Szófia (bolgár)-Salzburg (osztrák) 0-1 (0-0)
Gól: Schiemer (90.)
Piros lap: Szarmov (62., Levszki)

Villarreal (spanyol)-SS Lazio (olasz) 4-1 (3-0)
Gól: Pires (2., 15., utóbbit 11-esből), Cani (13.), Rossi (83., 11-esből), illetve Zarate (73.)
Piros lap: Rodriguez (32.), illetve Baronio (4.)

Az állás: 1. Salzburg 12 pont, 2. SS Lazio 6 (8-7), 3. Villarreal 6 (6-5), 4. Levszki Szófia 0

H csoport:
Twente (holland)-Sheriff Tiraspol (moldáv) 2-1 (1-0)
Gól: Stoch (7., 89.), illetve Tiote (67., öngól)

Fenerbahce (török)-Steaua Bucuresti (román) 3-1 (1-1)
Gól: Santos (15.), Bilica (51.), Alex (67.), illetve Kapetanos (38.)

Az állás: 1. Fenerbahce 9 pont, 2. Twente 7, 3. Sheriff Tiraspol 4, 4. Steaua Bucuresti 2

I csoport:
AEK Athén (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-2 (2-2)
Gól: Blanco (1.), Manduca (38.), illetve Rogyionov (17.) Volodko (26.)
Piros lap: Siotov (76., BATE)

Everton (angol)-Benfica (portugál) 0-2 (0-0)
Gól: Saviola (63.), Cardozo (76.)

Az állás: 1. Benfica 9 pont, 2. Everton 6, 3. BATE Boriszov 4 (5-7), 4. AEK Athén 4 (4-8)

J csoport:
Toulouse (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-2 (0-0)
Gól: Adriano (50.), Gai (63.)

Partizan Beograd (szerb)-FC Bruges (belga) 2-4 (0-2)
Gól: Ljajic (52.), Washington (67.), illetve Perisic (28.), Kouemaha (36., 57.), Odjidja Ofoe (74.)
Piros lap: Krstajic (79., Partizan)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 12 pont, 2. FC Bruges 7, 3. Toulouse 4, 4. Partizan Beograd 0

K csoport:
FC Köbenhavn (dán)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (1-0)
Gól: Grönkjaer (39., 11-esből), illetve Dzsudzsák (72.)

CFR Cluj (román)-Sparta Praha (cseh) 2-3 (1-2)
Gól: Traore (25.), Dubarbier (90.), illetve Holenda (6., 13.), Wilfried (93.)
Piros lap: Muresan (64., Cluj), Mara (88., Cluj)

Az állás: 1. PSV Eindhoven 8 pont, 2. Sparta Praha 7, 3. FC Köbenhavn 4, 4. CFR Cluj 3

L csoport:
Werder Bremen (német)-Austria Wien (osztrák) 2-0 (0-0)
Gól: Borowski (81.), Almeida (84.)

Nacional (portugál)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-1 (0-0)
Gól: Edgar (64., 11-esből), illetve Etxeberria (85., 11-esből)
Piros lap: Pinto (79., Nacional)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Werder Bremen 10 pont, 2. Athletic Bilbao 7, 3. Nacional 2 (5-7), 4. Austria Wien 2 (3-8)