Fiorentina-Debrecen 5-2

A Debrecen az első félidőben még állta a sarat a Fiorentina elleni BL-meccsen, a házigazda olasz csapat azonban a szünetet követően megszórta a Lokit.

Bajnokok Ligája, E csoport, 4. forduló

Fiorentina (olasz) – Debreceni VSC 5-2
Artemio Franchi Stadion, v.: Gonzalez (spanyol)
Gól: Mutu (14.), Dainelli (52.), Montolivo (59.), Marchionni (61.), Gilardino (74.), illetve Rudolf (38.), Coulibaly (70.)
Fiorentina: Avramov – Comotto, Gamberini (Kröldrup, 33.), Dainelli, Pasqual, Donadel, C. Zanetti (Montolivo, 46.) – Marchionni, Mutu, Vargas (Santana, 77.) – Gilardino
Debrecen: Pantics – Bodnár, Komlósi (Kiss Z., 10.), Szélesi, Fodor – Czvitkovics, Varga J., Ramos (Coulibaly, 53.), Leandro – Rudolf, Laczkó (Szakály, 65.)

További, mérkőzések, E csoport: Lyon-Liverpool 1-1
F csoport: Rubin Kazany-Barcelona 0-0, Dinamo Kijev-Inter 1-2
G csoport: Unirea Urziceni-Rangers 1-1, Sevilla-Stuttgart 1-1
H csoport: Arsenal-AZ 4-1, Standard Liege-Olympiakosz 2-0

A spanyol bíró lefújta a meccset, 5-2-re nyert a Fiorentina.

92. perc: Bodnár távolról kapu fölé bombázott.

Csendesen csordogál a meccs, a csapatok már a végét várják.

82. perc: Czvitkovics 18 méterről, ha nem is sokkal, de kapu mellé küldte a labdát.

77. perc: Vargas pihenhet, a helyén Santana folytatja.

76. perc: egy beívelés nyomán Coulibaly kapásból az egyik védő fejét találta telibe.

74. perc: Vargas szabadrúgása után Gilardino a kapu jobb oldalába csúsztatott. (5-2).

70. perc: Szakály jobboldali bevíelése után hét méterről Coulibaly fejelt góltérően. Avramaov a vonalon belepiszkált a labdába, de hárítani nem tudott. (4-2)

Firenzei gólöröm (MTI/AP)

66. perc: az újabb Mutu-Pantics különcsatából most a kapus került ki győztesen.

65. perc: Herczeg András harmadszor cserélt: Laczkó helyett Szakályt küldte csatába.

64. perc: Coulibaly került helyzetbe, de nem tudta elvinni a labdát Avramov mellett.

61. perc: futószalagon jönnek Fiorentina-gólok, ezúttal Marchionni pöckölte el a labdát a kilépő Pantics mellett. A játékszer a jobb alsó sarokba kötött ki végül (4-1).

59. perc: Vargas adott be balról, a labda eljutott a másik oldalra, ahol teljesen üresen érkezett Montolivo, s hat méterről a bal alsó sarokba továbbított (3-1).

53. perc: középpályás helyett csatár érkezett a Lokiba: Ramos le, Coulibaly be.

52. perc: Dainelli Panticsot megelőzve öt méterről fejelt a kapuba (2-1).

Nagyon nyomnak az olaszok, de Pantics egyelőre állja a sarat.

51. perc: Mutu lapos lövését Pantics bravúrosan lábbal hárította.

48. perc: Mutu kinézte magának a kapu jobb oldalát, s 18 méterről oda is lőtte a labdát, de Pantics védett. A szerb kapus ugyanezt megtette a szöglet után is.

46. perc: Gilardino mellre vette a labdát, majd 12 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt.

46. perc: ismét játékban a labda. Zanetti helyett Montolivo a pályán a Fiorentinában.

Vége az első félidőnek.

Rudolf egyenlített (MTI)

44. perc: Bodnár bombája Pasqual testén halt el. Nem irigyeltük a védőt.

39. perc: Gilardino 12 méterről vette célba a kaput, Pantics védett nagyot.

38. perc: Leandro beadása után a füvön megcsúszott a labda, Kröldrup így nem érte el, Ruldolf pedig 6 méterről akrobatikus mozdulattal a jobb alsó sarokba helyezett. (1-1)

35. perc: Vargas szöglete után Gilardino fejelhetett tisztán, a labda a lécről pattant fölé.

33. perc: csere az olaszoknál – Kröldrup váltotta a sérült Gamberinit.

33. perc: Bodnár adott be a jobbról, jól szállt be a labda, de Avramov elcsípte.

28. perc: Ruldolf ugrott volna ki, ha Dainelli nem rántja le. A védő sárgát kapott.

27. perc: Ramosnak villant a sárga lap, amiért megtaposta Zanettit.

25. perc: Marchionni lapos lövéssel kínálta meg Panticsot, a kapus másodszorra fogta meg a labdát. Átellenben Czvitkovics próbálkozását védte a Freyt helyettesítő Avramov.

A Loki támadójátékáról azért nem esik szó, mert ilyenről nem beszélhetünk.

20. perc: Mutu kevergetett a 16-os előtt, lövését azonban sikerült blokkolni.

15. perc: Rudolf 14 méterről, balról gyakorlatilag hazagurított. De legalább lőtt!

14. perc: vezet a Fiorentina! Mutu kapott labdát a jobb oldalról, lemaradtak róla a védők, s a román csatár egy pattanás után 10 méterről a kapu közepébe fejelt. (1-0)

13. perc: Vargas 17 méterről, a balösszekötő helyről a bal alsó sarok mellé durrantott.

11. perc: Kiss szinte azonnal megsérült, de úgy tűnik, szerencsére nem túl nagy a baj.

10. perc: Komlósi nem tudja folytatni, helyette Kiss Zoltán a pályán.

6. perc: Komlósi kapott egy „könyököst”, vérzik a feje.

5. perc: Mutu cselezgetett a bal oldalon, majd középre lőtte a labdát, amely Szélesiről ment szögletre. A sarokrúgás után Dainelli 7 méterről fejelt a bal kapufa mellé.

4. perc: Rudolf kapott hosszú labdát, túlságosan is hosszút…

3. perc: Vargas szaporázta a bal oldalon, de a beadása nem sikerült valami fényesen.

1. perc: a magyar csapat kezdte a mérkőzést.

Esik az eső Firenzében. A sérült Frey helyett Avramov áll a Fiorentina kapujában.