Az Újpest nyerte a debreceni büntetőpárbajt

Az Újpest fordulatos, négy büntetővel tarkított mérkőzésen 2-1-re győzött a címvédő Debrecen otthonában a Soproni Liga 13. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Kissé eseménytelen első negyedóra után egy erősen vitatható 11-essel szerzett vezetést a hazai együttes. Nem sokkal később azonban már egy jogos büntetővel növelhette volna előnyét a Debrecen, de a duplázásra készülő Rudolf ezúttal Balajczába rúgta a labdát. A játékrész harmadik 11-esével a lilák egyenlítettek ki, nem sokkal a szünet előtt.

Sokkal jobb iramú játékot hozott a második félidő, amelyben mindkét fél nagy erőket mozgósított a három pont megszerzése érdekében, ám igazi gólhelyzet nem alakult ki.

A kulcspillanat: Balajcza védi Rudolf büntetőjét (MTI)

Az utolsó percben a saját 16-osán belül kezező Komlósi miatt azonban vereséggel hangolt a szerdai Bajnokok Ligája-összecsapásra készülő debreceni gárda, Kabát ugyanis második büntetőjét és értékesítette.

soproni liga, 13. forduló

DVSC-TEVA – Újpest FC 1-2 (1-1)
Debrecen, 7000 néző. Vezette: Szabó S.
Gól: Rudolf (17., 11-esből), illetve Kabát (40., 91., mindkettő 11-esből)
Sárgalap: Pantic (38.), Rudolf (57.), Komlósi (90.), illetve Takács Z. (17.), Pollák (26.), Rajczi (27.), Korcsmár (62.), Vermes (69.)
DVSC: Pantic – Bodnár, Komlósi, Szélesi, Fodor (Laczkó, 78.) – Dombi (Szakály P., 60.), Kiss Z. (Ramos, 46.), Varga J., Leandro – Rudolf, Coulibaly
Újpest: Balajcza – Vermes, Vaskó, Takács Z., Pollák – Simek, Korcsmár, Sándor Gy., Tóth N. (Jucemar, 87.) – Rajczi, Kabát

Az élcsoport:
1. Videoton 26 pont (31-17, 12 mérkőzés), 2. Újpest (23-16), 3. Pápa 21 (21-14, 12), 4. Győr 21 (17-9, 12), 5. DVSC 19 (19-15, 10), 6. Vasas 19 (19-26, 12)