Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 10. 25. 21:10

A hazai rendezésű selejtezőtornán a liechtensteiniek után a letteket is legyőzte a 19 éven aluliakból álló labdarúgó-válogatott, ezzel a szerdai harmadik összecsapásának eredményétől függetlenül bejutott az elitkörbe.

Alpesi sí

Vk-verseny, Sölden
Férfiak, óriás-műlesiklás:
1. Cuche (svájci) 2:21,45 p (1:09,89/1:11,56)
2. Ligety (amerikai) 2:22,05 (1:10,25/1:11,80)
3. Janka (svájci) 2:22,40 (1:10,40/1:12,00)
A szakági Vk állása:
1. Cuche 100 pont, 2. Ligety 80, 3. Janka 60
Az összetett Vk állása:
1. Cuche 100 pont, 2. Ligety 80, 3. Janka 60

Asztalitenisz

Vk-verseny, Linz
Férfiak, elődöntő:
Kína-Hongkong 3-0
Dél-Korea-Németország 3-1
Döntő:
Kína-Dél-Korea 3-0
Nők, elődöntő:
Kína-Hongkong 3-1
Szingapúr-Japán 3-1
Döntő:
Kína-Szingapúr 3-0
A magyar női csapat pénteken 3-1-es vereséget szenvedett a hongkongiaktól a negyeddöntőben.

Autó-motor

Maláj Nagydíj, Szepang
MotoGP:
1. Stoner (ausztrál, Ducati) 47:24.834, 147.435 km/ó
2. Pedrosa (spanyol, Honda) +14.666
3. Rossi (olasz, Yamaha) +19.385
4. Lorenzo (spanyol, Yamaha) +25.850
…14 TALMÁCSI (Honda) +1:15.851
…15. Toseland (brit, Yamaha) +1.50.672
Az összetettben:
1. Rossi 286 pont (már világbajnok), 2. Lorenzo 245, 3. Stoner 220, …17. Talmácsi 19
250 kcm:
1. Aojama (japán, Honda) Honda 42:55.689
2. Barbera (spanyol, Aprilia) 43:02.086
3. Simoncelli (olasz, Gilera) 43:02.086
…11. Németh Balázs (Aprilia) 44:04.606
Tóth Imre (Aprilia) kiesett.
Az összetettben:
1. Aojama 252 pont, 2. Simoncelli 231, 3. Barbera 214, …17. Talmácsi (Aprilia) 28, …22. TÓTH IMRE 12,…24. NÉMETH BALÁZS 8
125 kcm:
1. Simón (spanyol, Aprilia) 42:50.916
2. Smith (brit, Aprilia) 42:52.030
3. P.Espargaró (Sspanyol, Derbi) 42:57.209
Az összetettben:
1. Simón 264 pont (már világbajnok), 2. Smith 203.5, 3. Terol (spanyol, Aprilia) 173.5

Rali-vb
Brit-rali, Cardiff (Wales)
Végeredmény:
1. Loeb, Elena (francia, monacói, Citroen C4) 3:16:25,4
2. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus) +1:06,1
3. Sordo, Marti (spanyol, Citroën C4) +1:07,1
A 2009-es összetett végeredmény:
1. Loeb 93 pont, 2. Hirvonen 92, 3. Sordo 64
A csapatversenyben:
1. Citroën Total WRT 167 pont, 2. BP-Ford WRT 140, 3. Stobart M-Sport Ford RT 80

Jégkorong

Kontinentális-kupa:
SC Csíkszereda (romániai)-Újpest 5-0
Az Újpest a harmadik helyen végzett.

MOL-liga:

Vasas Bp. Stars – Brasov (romániai) 3-2

NHL, alapszakasz:

Atlanta Thrashers-San Jose Sharks 3-4
Vancouver Canucks-Toronto Maple Leafs 3-1
Philadelphia Flyers-Florida Panthers 5-1
Montreal Canadiens-NY Rangers 5-4 – h.u.
NY Islanders-Washington Capitals 2-3 – h.u.
Ottawa Senators-Boston Bruins 3-4 – h.u.
Tampa Bay Lightning-Buffalo Sabres 2-3 – sz.l.
Pittsburgh Penguins-New Jersey Devils 1-4
St. Louis Blues-Dallas Stars 1-4
Minnesota Wild-Carolina Hurricanes 3-2 – h.u.
Chicago Blackhawks-Nashville Predators 2-0
Colorado Avalanche-Detroit Red Wings 3-1
Phoenix Coyotes-LA Kings 3-4
Anaheim Ducks-Columbus Blue Jackets 4-6
Calgary Flames-Edmonton Oilers 5-2

Osztrák liga:
Vienna Capitals (osztrák)-Sapa Fehérvár 6-3

Kézilabda

Női BL, C csoport, 1. forduló:
Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Győri Audi ETO KC 34-29

Női NB I:
Alcoa-Fehérvár KC – Dunaújváros 36-26

Férfi NB I:
Dunaferr-PLER 22-21

Kosárlabda

Férfi NB I:
Kecskeméti KSE – Debreceni Egyetem KE 80-71

Labdarúgás

U19-es Eb-selejtező, Nyíregyháza:
Magyarország-Lettország 5-1
A liechtensteineket korábban 4-0-ra verő magyar csapat bejutott az elitkörbe. Szerdán az orosz válogatott lesz az ellenfél.

Soproni Liga:
Videoton-DVSC 3-0

NB II
Keleti csoport:
DVSC-TEVA II-Szolnok 2-0
Mezőkövesd – Vác-Újbuda 2-0
REAC-Kazincbarcika 3-0
Az élcsoport:
1. REAC 24 pont (11 mérkőzés, 31-14), 2. DVSC-TEVA II 24 (11, 23-8), 3. Mazőkövesd 20 (11)
Nyugati csoport:
Barcs-Kaposvölgye 1-2
Budapest Honvéd II-Hévíz 1-0
Az élcsoport:
1. Gyirmót 31 pont (11 mérkőzés), 2. Pécs 24 (11), 3. Siófok 22 (11)

Anglia, Premier League:
Bolton-Everton 3-2
Liverpool-Manchester Utd. 2-0
Manchester City-Fulham 2-2
West Ham-Arsenal 2-2

Argentína, Apertura:

Banfield-Godoy Cruz 3-0
Chacarita Juniors-Huracán 1-0
Racing Club-Lanus 1-1
Velez Sarsfield-Newell’s Old Boys 1-2

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Atletico Mineiro-Vitoria 1-0
Nautico-Baruer 2-1

Franciaország, Ligue I:
Auxerre-Lille 3-2
Lens-Toulouse 0-2
A Marseille-Paris SG meccset elhalasztották.

Hollandia, Eredivisie:
Alkmaar-Ajax 2-4
Twente-Groningen 4-0
Nijmegen-PSV 0-4
Willem II-Heerenveen 4-1

Németország, Bundesliga:
Hertha-Wolfsburg 0-0
Bochum-Bremen 1-4
Schalke-Hamburg 3-3

Olaszország, Serie A:
Chievo-AC Milan 1-2
Roma-Livorno 0-1
Atalanta-Parma 3-1
Bari-Lazio 2-0
Cagliari-Genoa 3-2
Fiorentina-Napoli 0-1
Palermo-Udinese 1-0
Siena-Juventus 0-1
Szombati eredmények:
Sampdoria-Bologna 4-1
Inter-Catania 2-1

Spanyolország, Primera División:
Barcelona-Real Zaragoza 6-1
Almería-Valencia 0-3
Getafe-Bilbao 2-0
Santander-Osasuna 1-1
Tenerife-Xerez 1-0
Valladolid-Deportivo 4-0
Villarreal-Málaga 2-1
Almería-Valencia 0-3
Szombati eredmények:
Sporting Gijón-Real Madrid 0-0
Sevilla-Espanyol 0-0

Röplabda

Férfi Extraliga:
MAFC-BME-Mapei – HPQ-Szegedi RSE 3-1

Női Extraliga:

Vasas Duna Autó Óbuda – TEVA-Gödöllői RC 3-1
Albrecht-Miskolci VSC-MISI – MÁV Előre SC 1-3
BSE-FCSM – Békéscsabai RSE 3-1
Euroaszfalt-NRK-Nyíregyháza – Újpesti TE 3-0

Sakk

Sakkcsapat Eb, Újvidék, 4. forduló
Férfiak:
Magyarország-Csehország 2-2
Almási Zoltán-David Navara 1-0
Viktor Laznicka-Berkes Ferenc 1-0
Balogh Csaba-Zbynek Hracek – döntetlen
Vlastimil Babula-Ruck Róbert – döntetlen
Azerbajdzsán és Grúzia vezet 8 meccsponttal és 10,5 ponttal
Nők:
Oroszország-Magyarország 2,5-1,5
Alekszandra Kosztenyjuk-Vajda Szidónia – döntetlen
Gara Anita-Nagyezsda Kozinceva 0-1
Marina Romanyko-Gara Ticia – döntetlen
Lakos Nikoletta-Valentyina Gunyina – döntetlen
A grúzok állnak az élen 8 meccsponttal és 11,5 ponttal.

Tenisz

Férfi torna, Moszkva
Döntő:
Juzsnyij (orosz, 3.)-Tipszarevics (szerb, 6.) 6:7, 6:0, 6:4

Férfi torna, Stockholm
Döntő:
Bagdatisz (ciprusi)-O. Rochus (belga) 6:1, 7:5

Női torna, Moszkva

Döntő:
Schiavone (olasz, 8.)-Govorcova (fehérorosz) 6:3, 6:0

Női torna, Luxemburg
Döntő:
Bacsinszky (svájci)-Lisicki (német, 6.) 6:2, 7:5

Úszás

Paraúszó Eb, Reykjavik
Férfiak, 100m gyors:
1. Sors Tamás 56.95
A magyarok összesen öt arany-, három ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek az Eb-n. A szakvezetés előzetesen 6-8 dobogós helyezést várt a csapattól.

Vízilabda

Euroliga, 2. selejtezőkör
E csoport
Szombati eredmény:
ZF-Eger-Brescia (olasz) 8-7
Az Eger továbbjutott.
H csoport, 3. játéknap:
Domino Honvéd-Szpartak Volgográd (orosz) 7-7
A Honvéd továbbjutott.

LEN-kupa, 1. selejtezőkör
A csoport (Montpellier):

FTC-Fischer Klíma – Dinamo Bucuresti (román) 9-7
Az FTC továbbjutott.
Végeredmény:
1. Savona (olasz) 15 pont, 2. Cattaro (montenegrói) 12, 3. FTC 9, 4. Montpellier (francia) 6, 5. Dinamo Bucuresti (román) 3, 6. Odense (dán) 0
C csoport (Split)
Szombati eredmény:
Jadran Split (horvát)-Szeged-Beton VE 9-8
A Szeged továbbjutott.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Mentőkhöz menekült az elkószált 14 éves kutya

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.