Rossi kilencedik aranytojása

Valentino Rossi a MotoGP 2009-es világbajnoka. Az olasz óvatos motorozással a harmadik lett a szepangi esős futamon, eggyel megelőzve fő riválisát, Jorge Lorenzót. Talmácsi Gábor a 14. helyen futott be, míg a negyedliteresek között Németh Balázs a 11. lett.

A eső miatt 35 perccel elhalasztott szepangi futamon Rossi nem hamarkodta el a rajtot, csupán arra figyelt, hogy immár egyetlen riválisa – csapattársa Jorge Lorenzo – ne tudjon nagyon ellépni tőle. Elől Dani Pedrosa (Honda), majd Casey Stoner (Ducati) vezetett, míg az olasz a tizedik helyen követte az előtte motorozó spanyolt.

Az 5-6. körben a Lorenzo-Rossi duó feljött, a szintén bátran kezdő Talmácsi Gábor (Honda) viszont a 13. helyről visszaesett. Többen, így Aleix Espargaro (Pramac) és Chris Vermeulen (Suzuki) is elmentek mellette (az esőmenő ausztrál végül a bravúros 6. helyen zárt).

A 7. körben Rossi megelőzte Lorenzót, majd mivel Andrea Dovizioso (Honda) is kicsúszott, már a harmadik helyen járt – elől Stonerre senki sem volt veszélyes, viszont Pedrosa már tekintgethetett hátra, hisz az olasz címvédő igencsak megközelítette.

A kilencszeres bajnok és rajongói (MTI/EPA)

Ám a kockás zászlóig nem történt változás, Stoner, Pedrosa, Rossi volt a sorrend, Talmácsi Gábor pedig maga mögött tartotta az utolsóként befutó James Toselandet (Yamaha).

A leintés után következett a kilencszeres világbajnok újabb mókája. Ezúttal a motor „orvosi vizsgálata” helyett egy kék és sárgába – Rossi szülővárosának, Urbinónak a színeibe – öltöztetett maláj tyúk volt hivatott ünnepelni az „aranyat tojó” világklasszist. A bajnok a pódiumra is egy “Gallina vecchia” (öreg tyúk) feliratú mezben érkezett – utalva az azonos című, Olaszországban közkedvelt firenzei komédiára.

Eddigi legjobbjával az újonc Németh Balázs (Aprilia) a 11. helyen végzett, s ezzel öt vb-pontot gyűjtött a Maláj Nagydíj 250-es versenyén. A Balatonring versenyzője első évadjában most harmadszor végzett pontszerzőként.

nyilatkozat

“Nagyon jól kaptam el a rajtot, több embert is megelőztem, és sikerült elmennem az előttem haladó bollyal. Majd egy hibát követően beértek üldözőim, de ismét sikerült tőlük elszakadnom. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jól szerepeltem. Már várom a valenciai futamot, mert azt a pályát ismerem, már ezres és 600-as motorral is versenyeztem ott” – nyilatkozta a célba érést követően Németh Balázs.

Az ugyanebben a kategóriában próbálkozó Tóth Imre (Aprilia) kiesett. Nyert a vb-rangsort vezető japán Hirosi Aojama (Honda) az egyforma időt motorozó spanyol Héctor Barberá (Aprilia) és az olasz Marco Simoncelli (Gilera) előtt – utóbbiaknál a gyorsabb kör rangsorolt.

Jövőre veled ugyanitt. A futamgyőztes Stoner és a világbajnok Rossi parolája (MTI/EPA)

A 125-ösök mezőnyében a spanyol Julián Simón (Aprilia) diadalmaskodott, megelőzve a brit Bradley Smith-t (Aprilia) és a spanyol Pol Espargarót (Derbi).