Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2009. 10. 23. 20:09

A szombatig tartó paraúszó Eb-n a magyarok eddig három arany-, három ezüst- és három bronzérmet szereztek. A kontinensverseny előtt a szakvezetés 6-8 dobogós helyezést várt a versenyzőktől.


Asztalitenisz

Vk-verseny, Linz
Nők, negyeddöntő:
Hongkong-Magyarország 3-1
Tie Jana- Lovas Petra 0-3
Lin Ling-Póta Georgina 3-1
Csiang Hua-csün, Tie Jana – Tóth Krisztina, Póta 3-0
Lin Ling-Tóth Krisztina 3-1

Atlétika

Bécs-Pozsony-Budapest szupermaraton
5. szakasz, Budakeszi-Budapest, 21 km:
Férfiak:
1. Koszár Zsolt 1:05:09
2. Erkolo Ashenati (etióp) 1:05:32
3. Moses Chepkowony (kenyai) 1:06:27
Nők:
1. Nagy Mónika 1:16:39
2. Farkas Katalin 1:23:13
3. Vajda Zsuzsa 1:24:14
A 20. Bécs-Pozsony-Budapest (320 km) végeredménye:
Férfiak:
1. Jaroslaw Janicki (lengyel) 23:29:54
2. Zabari János 25:03:13
3. Bogár János 28:09:21
Nők:
1. Irina Visnyevszkaja (orosz) 25:37:21
2. Galina Jeremina (orosz) 29:41:32
3. Czibók Ágnes 31:06:50
Váltó
Férfiak:
1. Dover 21:51:31
2. Besztercebánya (szlovák) 22:41:31
3. Honvéd Legények 22:49:39
Nők:
1. Vasas Central-Fund 25:18:16
2. Buda-Cash Békéscsaba 26:56:20
3. Szondis Hölgyek 26:59:18

Autó-motor

Brit-rali, Cardiff
Az állás az 1. nap után:
1. Loeb, Elena (francia, monacói, Citroen C4) 1:15:22.1
2. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus WRC) +5.3
3. P.Solberg, Mills (norvég, brit, Citroen C4) +40.5
… 31. Mayer, Tagai (Subaru Impreza STi) +16:11.6

Jégkorong

Kontinentális-kupa
Az elődöntőbe jutásért (Csíkszereda), 1. forduló:
Újpest-Barcelona (spanyol) 9-3

NHL, alapszakasz:

Montreal Canadiens-NY Islanders 5-1
Philadelphia Flyers-Boston Bruins 4-3 – sz.l.
NY Rangers-New Jersey Devils 2-4
Atlanta Thrashers-Washington Capitals 4-5
Tampa Bay Lightning-San Jose Sharks 5-2
Ottawa Senators-Nashville Predators 5-6 – h.u.
Edmonton Oilers-Columbus Blue Jackets 6-4
Phoenix Coyotes-Detroit Red Wings 3-2 – h.u.
LA Kings-Dallas Stars 5-4

Kézilabda

Női NB I:
Vác – Veszprém-Barabás 40-21

Kosárlabda

Férfi NB I:
Körmend – Kaposvári KK 79-77

Női NB I
:
Vasas-Csata – Atomerőmű KSC Szekszárd 86-76
Csütörtöki eredmény:
BSE – SEAT Lami-Véd Győr 66-74

Labdarúgás

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló
Csütörtöki eredmények
A csoport:
Timisoara (román)-Anderlecht (belga) 0-0
Ajax (holland)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1
Az állás:
1. Anderlecht 5 pont, 2. Ajax 5, 3. Dinamo 3, 4. Timisoara 2

B csoport:

Valencia (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 1-1
Lille (francia)-Genoa (olasz) 3-0
Az állás:
1. Lille 7, 2. Valencia 5, 3. Genoa 3, 4. Slavia Praha 1

C csoport:

Celtic (skót)-Hamburg (német) 0-1
Hapoel Tel Aviv (izraeli)-Rapid Wien (osztrák) 5-1
Az állás:
1. Hapoel 6, 2. Hamburg 6, 3. Rapid Wien 4, 4. Celtic 1

D csoport:

Ventspils (lett)-Sporting (portugál) 1-2
Hertha (német)-Heerenveen (holland) 0-1
Az állás:
1. Sporting 9, 2. Heerenveen 4, 3. Ventspils 2, 4. Hertha 1

E csoport:

Fulham (angol)-Roma (olasz) 1-1
CSZKA Szófia (bolgár)-Basel (svájci) 0-2
Az állás:
1. Basel 6, 2. Fulham 5, 3. Roma 4, 4. CSZKA 1

F csoport:

Galatasaray (török)-Dinamo Bucuresti (román) 4-1
Panatinaikosz (görög)-Sturm Graz (osztrák) 1-0
Az állás:
1. Galata 7, 2. Panatinaikosz 6, 3. Dinamo 3, 4. Sturm 1

G csoport:

Salzburg (osztrák)-Levszki Szófia (bolgár) 1-0
Lazio (olasz)-Villarreal (spanyol) 2-1
Az állás:
1. Salzburg 9 pont, 2. Lazio 6, 3. Villarreal 3, 4. Levszki 0

H csoport:

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Twente (holland) 2-0
Steaua (román)-Fenerbahce (török) 0-1
Az állás:
1. Fenerbahce 6 pont, 2. Sheriff 4, 3. Twente 4, 4. Steaua 2

I csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz)-AEK (görög) 2-1
Benfica (portugál)-Everton (angol) 5-0
Az állás:
1. Benfica 6, 2. Everton 6, 3. BATE 3, 4. AEK 3

J csoport:
Sahtar (ukrán)-Toulouse (francia) 4-0
Bruges (belga)-Partizan (szerb) 2-0
Az állás:
1. Sahtar 9 pont, 2. Bruges 4, 3. Toulouse 4, 4. Partizan 0

K csoport:
PSV (holland)-Köbenhavn (dán) 1-0
Sparta Praha (cseh)-CFR Cluj (román) 2-0
Az állás:
1. PSV 7 pont, 2. Sparta 4, 3. CFR 3, 4. Köbenhavn 3

L csoport:
Austria Wien (osztrák)-Werder (német) 2-2
Bilbao (spanyol)-Nacional (portugál) 2-1
Az állás:
1. Werder 7 pont, 2. Bilbao 6, 3. Austria 2, 4. Nacional 1

Röplabda

Közép-európai Liga:
Diamant-Kaposvár–Posojilnica Aich/Dob (osztrák) 1-3

Férfi Extraliga:

Company Nyelviskola-Veszprémi RC – Szolnoki RK-SI 3-1

Női Extraliga:
TEVA Gödöllői RC – Euroaszfalt-NRK-Nyíregyháza 2-3
Újpesti TE – BSE-FCSM 0-3
Békéscsabai RSE–MÁV Előre SC 3-1
Vasas Duna Autó Óbuda – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3-0

Sakk

Sakkcsapat Eb, Újvidék
Csütörtöki eredmények
Férfiak:
Magyarország-Törökország 4-0
Nők:
Magyarország-Bosznia-Hercegovina 3-1

Tenisz

Férfi torna, Moszkva:
Kukuskin (kazah)-Cuevas (uruguayi, 5.) 4:6, 6:1, 6:4
Tipszarevics (szerb, 6.)-Ginepri (amerikai) 6:3, 6:3
Juzsnyij (orosz, 3.)-Sztahovszki (ukrán) 6:3, 6:3

Férfi torna, Stockholm
Negyeddöntő:
Bellucci (brazil)-J. Johansson (svéd) 7:6, 6:3
O. Rochus (belga)-Nieminen (finn) 6:3, 2:6, 6:1

Női torna, Luxembourg

Nyolcaddöntő:
Schnyder (svájci)-Clijsters (belga, 2.) 6:4, 3:6, 7:6

Női torna, Moszkva
Negyeddöntő:
Klejbanova (orosz)-Jankovics (szerb, 2.) 6:4, 6:3
Schiavone (olasz, 8.)-Kirilenko (orosz) 6:3, 6:2
A. Bondarenko (ukrán)-Pironkova (bolgár) 6:3, 6:3
Govorcova (fehérorosz)-Dusevina (orosz) 6:3, 6:0

Úszás

Paraúszó Eb, Reykjavik
Csütörtöki eredmények
Férfiak
50m gyors:
1. Sors Tamás 26.09 – Európa-csúcs
100m pillangó:
3. Csúri Ferenc
Nők
100m mell:
2. Engelhardt Katalin
4×50 vegyesváltó:
2. Magyarország (Zámbó Diána, Ráczkó Gitta, Kézdi Réka, Engelhardt Katalin)

Vízilabda

Euroliga, 2. selejtezőkör, E csoport, 1. játéknap:

ZF-Eger – VK Sibenik (horvát) 14-7

Euroliga, 2. selejtezőkör, H csoport, 1. játéknap:
Domino Honvéd – Vuliagmeni (görög) 6-5

LEN-kupa, 1. selejtezőkör, A csoport, Montpellier
2. mérkőzés:
Savona (olasz)-FTC-Fischer Klíma 12-3
3. mérkőzés
FTC-Fischer Klíma-Frem Odense (dán) 34-3
Csütörtöki eredmény:
FTC-Fischer Klíma-Montpellier (francia) 9-4

LEN-kupa, 1. selejtezőkör, C csoport (Split)
2. mérkőzés:
Szeged-Beton VE-Prcanj (montenegrói) 20-4
3. mérkőzés:
Szeged-Beton VE-Manchester (angol) 20-3

Interliga, 1. forduló:
Partizan Beograd (szerb) – TEVA-VasasPlaket 8-5

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.