Debrecen-Fiorentina 3-4

Potyogtak a gólok a Puskás Stadionban, sajnos a vendégek védelme hibázott kevesebbet. A magyar bajnok gyors góljára negyedóra alatt hármat vágott a Fiorentina, de a vége így is szoros lett.

Bajnokok Ligája, E csoport, 3. forduló:
Debrecen-Fiorentina (olasz) 3-4 (2-4)
Puskás Ferenc Stadion, Vezeti: Thomson (skót)
Gól: Czvitkovics (2.), Rudolf (28.), Coulibaly (89.), illetve (Mutu 6., 20.), Gilardino (10.), Santana (37.)
Debrecen: Poleksic – Mészáros (Szélesi 30.), Fodor, Komlósi, Leandro – Czvitkovics, Kiss, Varga, Szakály – Coulibaly, Rudolf
Fiorentina: Frey – Comotto, Gamberini, Dainelli (Natali 55.), Pasqual – Santana (Jörgensen 68.), Donadel, Zanetti (Montolivo 46.), Vargas – Mutu, Gilardino

94. perc: Nem sikerült, vége. Óriási csatában kapott ki a Debrecen.

93. perc: Beszorult a Fiorentina, hihetetlen dráma lett belőle.

92. perc: Hatalmas Bodnár-bedobás. Szöglet lett belőle. Polekszics előrement.

90. perc: Vargas kapott egy ajándékszabadrúgást. Három perc ráadás.

89. perc: Bodnár beívelt szabadrúgását a remekül érkező Coulibaly bólintotta a hálóba. (3-4)

88. perc: Kiss nem tudja folytatni, Laczkó a pályán.

87. perc: Mutu bombáját ütötte ki Polekszics.

Rendületlenül támad a magyar bajnok, a küzdeni akarással nincsen baj.

84. perc: A Loki csapatkapitányát, Kiss Zoltánt kell ápolni az oldalvonal mellett. Közben Varga lőtt mellé 22 méterről.

82. perc: Coulibaly vitte kapura teljesen egyedül a labdát, de nem tudta ellőni Frey mellett.

81. perc: Bodnár volt túl kemény – sárga.

80. perc: Coulibaly szerzett labdát, passz helyett csúnyán mellédurrantott.

Debrecen-Fiorentina 3-4 1

77. perc: Dombi botladozott a tizenhatoson belül, majd a lecsorgó labdát Coulibaly vágta az oldalhálóba.

Többet birtokolja a labdát, de kapura veszélytelen a Loki.

71. perc: Mutu próbálkozott messziről, méterekkel mellé.

68. perc: A negyedik olasz gólt szerző Santana helyén Jörgensen a pályán.

65. perc: Coulibaly kapott jó labdát a jobb szélen, sajnos hét firenzeivel szemben nem volt esélye, középen azonban senki nem érkezett.

61. perc: Rudolf csinált meg két szép cselt a bal szélen, de a védőit nem tudta lerázni. Kirúgás.

Az olaszok most már nem erőltetik annyira a támadásokat.

57. perc: Dombi Tibort küldte pályára Herczeg.

55. perc:
Újabb csere az olaszoknál: a csapatkapitány Dainellit Natali váltotta.

52. perc: Komlósi tette ki a könyökét, Gilardino elesett. A szabadrúgást Donatel bombázta rá, Polekszics védett.

50. perc: Hajmeresztő magyar hibák az ötösnél, szerencsére Gilardino ezúttal nem találta a labdát.

48. perc: A Loki továbbra is megy előre, Bodnár lövését húzta le Frey.

46. perc: Zanetti helyére Montolivo érkezett a szünetben.

Olympiakosz-Liege 1-1

Egészen elképesztő első félidőn vagyunk túl. Mindkét csapat megy előre, de hátul rengeteg a hiba. Hiába lőtt két a Loki, Mutu és Gilardino egyelőre tarthatatlan.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Két perc lesz a ráadás.

Nyílt sisakkal megy előre mindkét csapat. Az olaszok védelme egy fokkal stabilabb.

41. perc: Varga lövése egy védőn lelassult, Frey könnyedén felszedte.

37. perc: Hihetetlen! Az első Gilardino-lövést még bravúrral védte Polekszics, de a kipattanót Santana könyörtelenül bevarrta. A debreceni védelem ismét elaludt. (2-4)

34. perc: Coulibaly lesen. Kár érte, Rudolfnak már csak a kapus mellett kellett volna ellőnie.

30. perc: Mészáros eddig bírta, Szélesi érkezett a helyére.

28. perc: Rudolf is besárgult.

28. perc: Micsoda mérkőzés! A meccsre az utolsó pillanatban felépülő Rudolf tekert a tizenhatos sarkáról a felső sarokba. Frey esélytelen volt. (2-3)

26. perc: Gilardino fejesét fogta látványos vetődéssel Polekszics.

24. perc: Coulibaly lőtt mellé 20 méterről.

Az olaszok képtelenek hibázni.

20. perc: Mutu másodszor. Gilardino tartotta meg a labdát, majd visszapasszolt az üresen érkező román támadóhoz, aki 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. (1-3)

16. perc: Donadel kapta a meccs első sárgáját.

Bátran megy előre a Debrecen, sajnos az olaszok nagyon hatékonyak, minden támadásuk életveszélyes.

14. perc: Varga kapáslövését blokkolták az olasz védők.

11. perc: A változatosság kedvéért egy magyar ziccer, sajnos Coulibaly ígéretes helyzetben pontatlanul célzott.

10. perc: A védelem nem tudott felszabadítani, Muto és Gilardino összjáték a tizenhatoson belül, az olasz Polekszics alatt a kapuba gurított. (1-2)

9. perc: Vargas lőtt bődületes kapufát 18 méterről.

6. perc: Máris egyenlő. Dainelli bepörgetett labdáját Mutu lőtte 9 méterről a hosszúba. (1-1)

2. perc: Vezet a Debrecen Czvitkovics góljával! Megvan az első Loki-gól a BL-ben. Coulibaly cselezett a tizenhatoson belül, Vargához került a labda, aki átemelte a hosszúra, ahol Czvitkovics érkezett üresen, és estében betalált. (1-0)

1. perc: Az olaszok támadhatnak először.

Mosolyogva érkezik a debreceni csapat. Rövidesen kezdődik a Loki harmadik BL-meccse.

Három és fél hét után tér vissza Mészáros Norbert a Debrecen kezdőjébe. A vendégeknél a Liverpool ellen duplázó Jovetic csak a kispadon, Gilardino és Mutu támad.

500 szurkoló érkezett Firenzéből. Remek a hangulat.