Dánia-Magyarország 0-1

A magyar labdarúgó-válogatott Buzsáky Ákos első félidőben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a csoportelső dánokat a koppenhágai világbajnoki selejtezőn.

Vb-selejtező, 1. csoport:
Dánia-Magyarország 0-1 (0-1)
Koppenhága, Parken Stadion, v.: Meyer (német)
Gól: Buzsáky (35.)
Dánia: Sörensen – C. Poulsen, Christensen, Agger, M. Jakobsen – L. Jacobsen, J. Poulsen, Enevoldsen (S. Larsen, 46.) Rommedahl (Silberbauer, 72.) – Tomasson (Jensen, 62.), Bendtner
Magyarország: Babos – Bodnár, Vanczák, Juhász R., Halmosi – Tóth B. – Dzsudzsák (Priskin, 90.), Varga J., Buzsáky (Huszti, 77.) – Torghelle, Rudolf (Vadócz, 87.)

93. perc: vége – szépen búcsúztunk a selejtezősorozattól.

Portugália-Málta 4-0, Svédország-Albánia 4-1

Nyomnak a dánok, nagyon iparkodnak, de álljuk a sarat.

90. perc: három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Juhász mentett Christensen fejese után.

86. perc: Torghelle indította Husztit, Sörensen kirontott a kapujából, de nem tudott tisztázni, Dzsudzsák akár el is dönthette volna a meccset, de az üres kapu fölé emelt.

85. perc: Silberbauer 18 méterről zúdította kapura egy visszagurított labdát, amelyet Babos piszkált ki a léc alól.

Halmosi után szerencsére Torghelle is meggógyult.

83. perc: Torghelle kapott egyet könyékkel, vérzik az orra.

80. perc: egy formás támadás végén Ruldolf kapta meg a labdát a balösszekötő helyén, 16 méterre a kaputól, a Loki-csatár Husztit szerette volna megjátszani, de tisztáztak a védők.

79. perc: Halmosi a lábát fájlalja, az oldalvonal mellett ápolják.

75. perc: Babos munkában, a kapus J. Poulsen lövését védte.

A dán drukkerek közül egyre többen elégedetlenek és fütyülnek.

70. perc: Bodnár viharzott el a jobb oldalon, s jól is tette középre a labdát, Varga 6 méterről a felsőlécet találta telibe.

69. perc: Larsen 16 méterről a lelátón ülőket riogatta lövésével.

Svédországban szépítettek az albánok, 3-1 az állás.

64. perc: Agger távolról, szabadrúgásból a kapu fölé durrantott.

59. perc: Rudolf éles szögből próbálkozott, a lövését blokkolták.

57. perc: Vargát indítottuk jobb oldalon, már a 16-oson belül járt, lőtt is, a labda L. Jakobsenről került az alapvonalon túlra.

56. perc: Jacob Poulsen lövését blokkoltuk, akárcsak a szöglet után Rommedahl próbálkozását. A védekezés most rendben van.

53. percben: Agger távolról tesztelte Babost, a kapus védett.

Halmosi Péter üldözi Dennis Rommedahlt (MTI/EPA)

52. perc: Buzsáky kapott labdát a 16-os belül, és egy nagyot belebikázott (?!), átellenben Larsen fejelt 10 méterről kapu fölé.

50. perc: egy technikai hiba, rossz labdakezelés miatt meghiúsult egy hazai helyzet, pedig a nézők már talpon voltak.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a szünet után nekünk estek a dánok, talán tartanak egy újabb magyar kontrától…

46. perc: újra játékban a labda.

Portugália-Málta 2-0, Svédország-Albánia 3-0.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

45+1. perc: Rommedahl veszélyesnek tűnő beadása után Vanczák nagyot mentett a középen érkező Tomasson elől.

45. perc: Rudolf adott munkát Sörensennek, a kapus gond nélkül védett – de legalább próbálkozott a Loki csatára.

44. perc: C. Poulsen „pókfocizta” kapu fölé a labdát.

A gól után támadásban maradt a magyar csapat. Szemmel láthatóan megzavarodtak a dánok, de annyi baj legyen…

39. perc: Buzsáky távoli lövését biztos kézzel védte Sörensen.

Buzsáky Ákos szerezte a meccs egyetlen gólját (MTI/EPA)

35. perc: vezet a magyar válogatott! Ruldolf indítása után némi szerencsével, egy hazai védőt érintve jutott el a labda Buzsákyhoz, aki 8 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1).

Veszélyesen támadnak a dánok, szerencsére Babos jól véd.

27. perc: Enevoldsen 8 méterről félfordulatból lőtt, Babos azonban védett. Elsősorban a magyar kapusnak köszönhető, hogy az első félidő hajrájához közeledve 0-0 az állás.

25. perc: ügyesen passzolgattak a dánok, az akciót végül Enevoldsen 18 méteres, a kaput elkerülő lökete zárta le.

24. perc: Bodnár „tette arrébb” Bendtnert, de nincs büntető.

23. perc: M. Jacobsen szabadrúgását védte a magyar kapus.

21. perc: Juhász fejjel a lécet találta el egy baloldali szöglet után, igaz, az akció közben már harsant a játékvezető sípja.

20. perc: Buzsáky a sorfalba vágta a labdát – ebben több volt.

20. perc: Rudolf a 16-os vonalán harcolt ki szabadrúgást.

17. perc: Torghelle lépett volna ki, ha Buzsáky pontosabban passzol… Mivel nem sikerült, a dánok indíthattak támadást.

15. perc: néhány másodpercig a dán 16-oson belül időztünk, Torghelle lövését blokkolták, majd Rudolf lőtt a kapu fölé.

Lássuk, hogy állnak a riválisok: Portugália és Svédország is 1-0-ra vezet hazai pályán, Málta, illetve Albánia ellen.

11. perc: Dzsudzsák szabadrúgása után Michael Jacobsen biztos, ami biztos alapon szögletre csúsztatta a labdát.

7. perc: J. Poulsen 17 méteres lövése után Babos védett.

6. perc: Bendtner hatalmas helyzetet ügyetlenkedett el, majd Enevoldsen lövése után Babos szögletre terelte a labdát.

5. perc: végre mi is átléptük a felezővonalat, és ha Rudolf a bal oldalról pontosan passzol, akár helyzet is kialakulhatott volna.

Egyelőre csak nyomozzuk a labdát, fölényben a dánok.

3. perc: Bodnár elnézett egy beadást, ámbátor szerencsénkre Bendtner nem tudta átvenni a labdát, így oda lett a helyzet.

2. perc: nem kellett sokáig kellett várni az első dán helyzetre: egy jobboldali beadás okozott veszélyt a kapu előtt, Babos kivetődve megcsípte a labdát, de Tomasson fejbe rúgta.

1. perc: a házigazda dán csapat kezdte a mérkőzést.

A dánok már kijutottak a vb-re, a pótselejtezőt érő második helyen pedig a portugálok zárhatnak, ha hazai pályán legyőzik Máltát. Nekünk a második helyre csak akkor lenne esélyünk, amennyiben több góllal legyőznénk Dániát, s közben Portugália mellett az Albániát vendégül látó svédek is kudarcot vallanak.

A két csapat eddig 14-szer találkozott egymással, nyolc magyar győzelem mellett mindössze három dán siker és három döntetlen született. Ugyanakkor a magyar válogatott legutóbb majdnem 26 évvel ezelőtt nyert a dánok ellen: 1983. október 26-án 1-0-ás hazai siker született Budapesten. Dániában a magyar pontszerzés 1973-ban sikerült legutóbb, míg a vendégsikerig 1967-ig kell visszanyúlni a múltban. tavaly ősszel 0-0-ra végzett Budapesten a magyar és a dán válogatott.

Gera Zoltán sem a kezdőben, sem a kispadon nem kap helyet a dánok ellen, ezért bejelentette: a továbbiakban nem tekinti magát kerettagnak, s a legelső londoni járattal hazarepül. A Fulham játékosa helyett Juhász Roland lesz a csapatkapitány.