Magyarország-Ghána 2-3

A katasztrofális első félidőben kétgólos hátrányt szedett össze a magyar csapat, amit sajnos a második félidőben nem sikerült ledolgozni, annak ellenére, hogy szenzációsan küzdött az U20-as válogatott a világbajnoki elődöntőben.

U20-as vb, Egyiptom, elődöntő:
Magyarország-Ghána 2-3 (0-2)
Kairó, Vezeti: Jorge Larrionda (uruguayi)
Gól: Futács (73.), Balajti (84.), illetve Adiyiah (10., 30.), Quansah (81.)
Magyarország: Gulácsi – Zámbó, Debreceni, Szabó, Présinger (Varga 46.)- Gosztonyi, Korcsmár (Futács 72.), Simon Á., Kiss – Simon A., Németh (Balajti 46.)
Ghána: Adjei – Inkoom, Addae, D. Addo, Addy – Quansah (Awako 93.), Agyemang-Badu, Rabiu, A. Ayew (Opoku Agyemang 75.) – Adiyiah, Osei

A másik elődöntőben:
Brazília-Costa Rica 20 ó

94. perc: Vége a meccsnek. Fantasztikusan küzdött a magyar csapat, de a borzalmas első félidőben összeszedett hátrányt nem sikerült ledolgozni.

93. perc: Varga Roland durrantott mellé éles szögből. Quansah-t le kellett cserélni.

91. perc: 30 méterről lőtt Badu irdatlan nagy kapufát, majd Quansah-t kell ápolni.

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

88. perc: Támadnak a ghánaiak, gyorsan labdát kellene szerezni. Érhető okokból fellazult a védelmünk.

Fantasztikusan küzd a magyar csapat, öt perc plusz ráadásnyi ideje még van Gosztonyiéknak.

84. perc: Órisái védelmi hiba, Balajti higgadtan lőtt el a kapus mellett. Nincs még lefutva a meccs. (2-3)

81. perc: Bődületes bombagóllal eldöntötte a meccset Quansah. Gulácsinak esélye sem volt, a bivalyerős, keresztlécról bepattanó labdával szemben. (1-3)

81. perc: Rabiu célozta meg a jobb alsó sarkot. A gyenge lövést Gulácsi simán védte.

78. perc: Hihetetlen helyzet! A hosszún érkező Szabó fejelt pontatlanul.

76. perc: Újabb magyar ziccer, megint Simon volt az előkészítő. Gosztonyi a tizenhatos vonaláról tüzelt, Adjei csak nézte a kapu mellett fél méterrel elszálló labdát.

75. perc: Cserélnek a ghánaiak: a csapatkapitány Ayew helyén Opoku Agyemang.

73. perc: Megvan a szépítő gól! Simon remek passzát Futács belsőzte be öt méterről. (1-2)

Újabb csatár érkezett védekező középpályás helyére. Kockázatos döntés, de ebben a helyzetben tökéletesen indokolt.

72. perc: Korcsmár helyére Futács érkezett. Debreceni kapta a kapitányi karszalagot.

71. perc: Megint Varga és Balajti. A két csereember sokat lendített a mieink játékán. Varga beadásáról középen két üresen érkező magyar is lemaradt.

70. perc: Balajti vette észre a remek ütemben érkező Vargát, sajnos a lövés mellészállt.

A magyar rohamok elhaltak, a ghánaiak ismét átvették az irányítást. A rivális minden adandó alkalommal lassítja a játékot.

66. perc: Korcsmár kapott sárgát. A visszajátszásból úgy tűnt, hogy előbb ért labdát a magyar csapatkapitány.

64. perc: A szünetben érkezett Varga lőtt 18 méterről kapásból – jócskán mellément.

62. perc: Megint Debreceni szabadított fel a támadók elől. A rövid szögletet Gosztonyi fejelte ki.

Magyarország-Ghána 2-3 1

58. perc: Túl sokat cselezett Simon a ghánai tizenhatoson belül, lövését blokkolták a védők.

56. perc: Debreceni is besárgult.

52. perc: Balajti a kapufát találta el egy beívelt szabadrúgásból. A másik kapunál Adiyiah elől mentett hatalmasat Debreceni.

50. perc: A felszabadítani igyekvő ghánai kapus Simont trafálta telibe, sajnos a támadót váratlanul érte a hiba.

Jól kezdte a második félidőt a magyar csapat, támadásban már többet mutattak Simonék, mint az első 45 percben.

48. perc: Káprázatos labdát kapott Gosztonyi, maga elé tette a labdát, és centikkel tévesztette el a hosszú sarkot.

46. perc: Kettőscsere a mieinknél. Présinger helyén Varga Roland, a kisebb sérülést összeszedő Némethet a villámgyors Balajti váltotta.

Megérdemelten vezet két góllal Ghána a szünetben, az afrikaiak könnyedén uralják a meccset, és simán vezethetnének több góllal. A másik félidőben nincs vesztenivalója a magyar csapatnak.

45+1. perc: Szünet.

45. perc: Vége a rendes játékidőnek, egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Óriási afrikai ziccer. Darabjaira hullott a magyar védelem. Még örülhetünk, hogy csak kettőt kaptunk.

41. perc: Adiyiah tüzelt fordulásból kapura, és kis híján egy félidő alatt mesterhármast szerzett. Gulácsi verve volt, szerencsére a labda elkerülte a kaput.

Az afrikai csapat egyelőre játszi könnyedséggel uralja a meccset, és teljesen megérdemelten vezet két góllal. Nagyon hiányzik a középpályáról Koman, és sajnos a védelmünk is nagyon bizonytalan.

37. perc: Kiss kapott remek labdát a ghánai tizenhatoson belül, de a labda elpattant.

36. perc: Ayew szlalomozott át három magyar védőn, Szabó az utolsó pillanatban becsúszott és mentett.

34. perc: A szabadrúgást Kiss bikázta kapura, sajnos a lövés nem elég pontos, Adjei simán védett.

34. perc: Adiyiah kapott sárgát, mivel akadályozta egy szabadrúgás elvégzését.

31. perc: Teljes káosz a magyar védelemben. Megint lemaradtunk Adiyiah, aki nyolcadik gólját szerezte a vébén. (0-2)

29. perc: Simon András szerzett labdát a ghánai kapunál, és egyedül betört a tizenhatoson belülre. A bíró talán túl szigorúan kifelé adott szabadrúgást.

25. perc: Kiss próbálta meg egy beíveléssel helyzetbe hozni Némethet, de a védők simán elfejelték a labdát a nem túl magas magyar támadó elől.

23. perc: Megúsztuk! Könnyedén kigurigázta a magyar védelmét a három ghánai csatár. Osei 14-ről lőtt, Gulácsi jól helyezkedett.

20. perc: Újabb bizonytalanság a magyar védelemben, Zámbó szabadított fel rosszul, Osei lövését szerencsére könnyedén felszedte Gulácsi.

18. perc: Az első formás magyar támadás, Gosztonyi beadását lehúzta a kapus Németh elől.

Sokkal magabiztosabbnak tűnik az afrikai csapat, alig tudjuk megtartani a labdát.

13. perc: A ghánai Agyemang-Badu kapta a meccs első sárgáját. A szabadrúgást Gosztonyi lőtte mellé.

10. perc: Présinger katasztrofális hibáját könyörtelenül kihasználta Adiyiah. A magyar védő túl lassan gurított haza 10 méterről, a ghánai támadó lecsapott a labdára, elhúzta Gulácsi mellett, és a hálóba helyezett. (0-1)

9. perc: Rabiu tüzelt 25 méterről, Gulácsinak nem kellett közbeavatkoznia.

7. perc: Ghánai szöglet, szerencsére a középen érkező támadó elől felszabadított az átalakított védelem.

6. perc: Simon András rázta le emberét a bal szélen, a beadása azonban nem volt elég pontos, simán mentett a ghánai védelem.

5. perc: Visszatért a pályára az AEK Athén támadója. Helyzet egyelőre egyik kapunál sem volt.

3. perc: Addo lökte fel Németh Krisztiánt, a támadót az oldalvonal mellett kell ápolni.

Három védekező középpályással kezdett a magyar válogatott.

1. perc: A ghánaiak kezdték az első elődöntőt.

A kairói Nemzetközi Stadionban 16:30 órakor a vb legjobb négy csapata közé egyedüli európaiként bejutott magyar együttes Koman Vladimir hiányát érezheti meg a leginkább. Az olasz élvonalban szereplő Bari futballistájának a feladatait több játékosnak kell átvennie. A négygólos Koman mellett a védelem egyik oszlopa, Szekeres Adrián és Takács Péter sem játszhat eltiltása miatt.

“Koman eltiltása nagyon megnehezíti a dolgomat – mondta a meccset a lelátóról figyelő Egervári Sándor szövetségi edző, aki dicsérte együttese következő riválisát. A trénert az olaszok elleni negyeddöntőben küldték a lelátóra.