BL: magyaros rangadót nyert a Veszprém

A magyar válogatott Császár Gáborral kiálló francia Chambery otthonában tízgólos győzelmet aratott a BL-csoportkört egy hete vereséggel kezdő Veszprém. A házigazdák 10 percig tudták tartani a tempót, utána tarolt a magyar bajnok.

Kimaradt helyzetekkel indult a meccs. A hazaiak előbb nyugodtak meg, ám ahogy a Veszprém is rendezte sorait, kiegyenlített. Sőt, a lendület megmaradt, és egyre komolyabb előnyhöz jutott a magyar bajnok.

A fordulás után sem volt gond, a Mocsai-csapat biztosan őrizte vezetését Császár Gábor együttese ellen, és már az volt a kérdés, sikerül-e kétszámjegyű különbségre szert tenni (12-21). Ez végül az 54. percben jött össze (16-26).

BL: magyaros rangadót nyert a Veszprém 1

A Veszprém jövő szombaton fogadja a német Rhein-Neckar Löwen otthonában bravúrral pontot szerző lengyel Kielcét.

A másik magyar BL-résztvevő, a Pick Szeged szombaton a vártnál nehezebben nyert a vendég görög Szaloniki ellen, és jövő szombaton a román Constantához látogat.