Nadalt a földbe döngölték

Rafael Nadal sima vereséget szenvedett Marin Cilictől a pekingi tenisztorna elődöntőjében. A horvát játékos ellenfele a döntőben Novak Djokovics lesz.

A világranglista 15. helyén álló Marin Cilic valósággal leradírozta a pályáról a rangsorban második mallorcai izomembert, alig 15 perc elteltével már 5-0-ra vezetett az első játszmában.

A horvát játékos – aki végül 6:1-gyel került lépéselőnybe – kiválóan szervált, s az alapvonalon tökéletesen kézben tartotta a mérkőzést, de ha kellett, bátran lépett fel a hálóhoz.

Nadalnak esélye sem volt (MTI/EPA)

A korábbi világelsőnek esélye sem volt (MTI/EPA)

Nadalnak az első szettben esélye sem volt, hogy elvegye riválisa adogatását, a másodikban viszont két bréklabdájából egyet kihasznált. Cilicnek viszont összesen 13 bréklehetősége volt az 1 óra 22 percig tartó mérkőzésen, és öttel élt is.

A 21 éves horvát az ötödik meccslabdáját értékesítve tett pontot a teniszparti végére.

Marin Cilic a döntőben a svéd Robin Söderlinget sima két szettben, 6:3. 6:3-ra legyőző Novak Djokoviccsal találkozik, aki pekingi szereplésével a felküzdötte magát a világranglista harmadik helyére, megelőzve a brit Andy Muray-t.

Barcelonában lesz a Davis-kupa fináléja

Barcelonában rendezik meg december 4. és 6. között a Spanyolország-Csehország tenisz Davis Kupa-döntőt.
A katalán fővárosban az 1992-es olimpiára épített, Sant Jordi-csarnok lesz a helyszín, salakos pályával. A címvédő spanyolok az izraeli válogatottat, míg a csehek a horvátokat győzték le magabiztosan a szeptemberi elődöntőben.