Talma biztatóan kezdett Estorilban

Talmácsi Gábor három vetélytársát is megelőzte a Portugál Nagydíj első szabadedzésén a királykategóriában. A magyar pilóta a 14. helyen végzett.

Talmácsi Gábor eddigi legjobbja a Németországban elért 16. startpozíció volt a királykategóriában, most azonban jó esélye van arra, hogy ennél előrébb kapaszkodjon a rajtrácson.

A Portugál GP első szabadedzésen mindenesetre biztatóan teljesített, három vetélytársát is maga mögé utasította: a spanyol Toni Eliasnál, az ausztrál Chris Vermeulennél és az olasz Marco Melandrinál is jobb időt motorozott, így a 14. helyen zárt.

A nyolcadliteres géposztályban 2007-ben világbajnoki címet szerzett magyar pilóta több mint két másodperccel maradt el a győztes Jorge Lorenzo idejétől.

Hárman nézik Talma hátát (MTI/EPA)

A yamahával száguldó spanyol motorost honfi-, illetve márkatársa, Dani Pedrosa és az olasz Valentino Rossi követi az élen, míg negyedik helyen a legutóbbi három futamot kihagyó, Estorilban visszatérő ausztrál Casey Stoner végzett.

A 125-ös géposztályban spanyol Julian Simon, a 250-eseknél honfitársa, Hector Barbera volt a leggyorsabb. Ugyanitt Németh Balázs a 19., Tóth Imre pedig a 22. helyen zárta az első edzést.