Loki-Lyon 0-4

A Lyon játszi könnyedséggel győzte le a Debrecent, amely egy sokkal jobb ellenféltől szenvedett vereséget. Ha a franciák a második félidőben odafigyelnek, nem csak négy gólt lőnek.

bajnokok ligája, 2. forduló

Debreceni VSC-Olympique Lyon (francia) 0-4 (0-3)
Puskás Stadion, Vezeti: Övrebo (norvég)
Gól: Källström (3.), Pjanic (13.), Govou (25.), Gomis (51.)
Debrecen: Polekszics – Bodnár, Komlósi, Fodor, Leandro – Kiss, Varga, Szakály (Dombi 86.), Czvitkovics, Laczkó (Rudolf 46.)- Coulibaly
Lyon: Lloris – Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho (Kolodziejczak 78.) – Clerc, Makoun, Källström – Govou, Gomis (Ederson 54.), Pjanic (Gonalons 57.)

Fiorentina (olasz)-FC Liverpool (angol) 2-0 (2-0)

F csoport:
Rubin Kazany (orosz)-Inter (olasz) 1-1 – végeredmény
FC Barcelona (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-0 (1-0)

G csoport:
Unirea Urziceni (román)-VfB Stuttgart (német) 1-1 (0-1)
Glasgow Rangers (skót)-FC Sevilla (spanyol) 1-4

H csoport:
Arsenal (angol)-Olympiakosz Pireusz (görög) 2-0
AZ Alkmaar (holland)-Standard Liege (belga) 1-1

94. perc: Vége a meccsnek.

93. perc: Kiss Zoltán lövését fogta a hibátlan Lloris.

90.perc: Ápolni kell Reveillere-t, három perc lesz a ráadás.

88. perc: Rudolf került váratlanul, egy eladott labdából lövőhelyzetbe – jócskán mellé.

87. perc: Czvitkovics életerős lövését másodjára fogta a Lloris.

85. perc:
Dombi is kapott néhány percet. A Loki feladta, nem lesz becsületgól.

Leült a mérkőzés. A franciák félgőzzel is simán irányítják a meccset, most már ők sem erőlködnek.

78. perc: Utolsó cseréjét is kihasználta a francia mester, Kolodziejczak a pályán.

77. perc:
Varga csapott le egy lecsorgó labdára, de az égbe lőtte. Pillanatokkal korábban Rudolf mutatott be egy mutatós cselt.

75. perc: Fáradhatatlanul jön előre a Lyon, a Loki a franciák tizenhatosáig is alig jut el.

Továbbra is könnyedén kerül helyzetbe a Lyon, rajtuk múlik, hogy hányat kap a Loki.

Végeredmény: Rubin Kazany-Inter 1-1

67. perc:
Három lyoni érkezett egy középre ívelt szabadrúgásra, szerencsére mindannyian lemaradtak.

64. perc: Bodnár helyezkedett rosszul, szerencsére Polekszics “arccal” hárította a védők mögül jókor kiugró Govou lövését.

A közönség fantasztikus, a súlyos vereség ellenére változatlan lelkesedéssel biztatják a Lokit.

61. perc: Leandro és Polekszics bizonytalankodik egy hazadásánál, szerencsére Ederson nem ért oda.

58. perc: Szakály kapott sárgát műesésért.

57. perc: Gonalons váltotta Pjanicot.

56. perc: Lloris fogta Rudolf lövését, majd a szöglet után a francia védők a gólvonalról mentettek.

54. perc: Gomis helyére érkezett Ederson. A francia válogatott támadó már a hétvégi bajnokira pihen.

Loki-Lyon 0-4 1

51. perc:
Csúnyán elszámította magát Polekszics, a kapus rosszul mozdult ki, Gomis elvitte mellette a labdát, majd átemelte a menteni igyekvő Bodnárt. (0-4)

48. perc: Másodszor tüntet a Puskás Stadion, de Övrebo ezúttal sem adott büntetőt. Némi jóindulattal be lehetett volna fújni.

47. perc: Coulibaly fordult kapura, méterekkel mellément.

46. perc: A franciák kezdték a második félidőt. Laczkó helyére Rudolf érkezett.

Jobb csapat a Lyon: játszi könnyedséggel kerültek helyzetbe, és a helyzeteiket nagyon jó százalékkal ki is használják. Jó lenne megúszni a második félidőt újabb gól nélkül.

45+1. perc: Clerc kihagyott zicerrével fejeződött be a félidő. Óriási mázlija volt a Lokinak, hogy nem négygólos a különbség.

45. perc:
Egy perc a ráadás.

44. perc: Hosszú nekikészülődés után Czvitkovics lőtt a sorfalba egy szabadrúgást 20 méterről.

42. perc: Govou kavart meg két védőt, a pontos lövését Polekszics kiütötte.

41. perc: Megint Laczkó a bal szélen, leültette Makount, de a remek Lloris ezúttal is jól helyezkedett.

Jovetic másodszor is betalált a Liverpool ellen. A címvédő Barcelona Messi góljával veri a Dinamo Kijevet.

35. perc: Gomist szöktette Clerc, Polekszics jó ütemben jött ki a kapujából.

34. perc: Szép támadás, Czvitkovics tüzelt 18 méterről. A középre menő, nem túl erős lövést Lloris fogta.

Fantasztikus a közönség, egy hazai gólt megérdemel a 42 ezer Loki-drukker.

Jovetic góljával meglepetésre vezet a Fiorentina a Liverpool ellen.

30. perc:
Bodnár lépett oda keményen, megúszta a lapot.

28. perc: Laczkó balról érkező beadása lyoni kapusé.

26. perc: Czvitkovics tört be a tizenhatoson belülre, kisodródott, Lloris könnyedén védett.

25. perc: Nagy verésbe szaladhat bele a Loki. Govou is beköszönt. (0-3)

20. perc: Az első ígéretes labdafelhozatal, de Czvitkovics eladta.

19. perc:
Villámgyorsan felértek, szöglet – az első kimaradt francia helyzet.

18. perc: Ezen a szinten már mindenki védekezik. A franciák is beállnak, tanácstalan a Debrecen.

A franciák megnyugodhatnak, hamar megnyugtató előnyt szereztek. A Loki csak abban bízhat, hogy a helyzeteit eddig százszázalékosan kihasználó Lyon vissza fogja a tempót.

13. perc: Juninho ugyan már nincsen, helyette Pjanic lőtt egy védhetetlen szabadrúgásgólt 20 méterről. (0-2)

10. perc: Polekszics védett hatalmasat.

A villámgyorsan felérő francia támadók hárman vannak, de képesek pillanatok alatt összezavarni a Loki védelmét.

7. perc: Czvitkovics forgolódott a tizenhatoson belül, a nézők tizenegyest kiabálnak, a bírót szögletet ítél. Simán tisztáznak a védők.

3. perc: Francia szöglet – gól! A svéd válogatottból ismert Källström kilőtte a jobb sarkot. (0-1)

A Debrecen egyetlen támadója a kezdőkörben, a Loki beállt védekezni.

1. perc: A magyar bajnok kezdte a meccset.

A Puskás Stadion megtelt, a kezdés előtt remek a hangulat. A csapatok már a pályán. A Debrecen trénere idegesen fészkelődik a padon, francia tréner sem tűnik nyugodtnak.

Herczeg András egy csatárt jelölt a kezdőbe, de a meccs előtt elmondta, hogy Rudolf Gergely az eredménytől függetlenül biztosan pályaralép.