Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 09. 19. 21:04

Tóth Krisztina 4-0-ra kikapott a német színekben versenyző Wu Jiaduótól, így a negyeddöntőben fejezte be szereplését egyesben az asztalitenisz Eb-n. Búcsúja egyben azt is jelenti, hogy a magyarok érem nélkül zárják a kontinensviadalt.

Asztalitenisz

Eb, Stuttgart
Női egyes, negyeddöntő:

Wu Jiaduo (német)-Tóth K. 4-0
Peszocka (ukrán)-Liu Jia (osztrák) 4-3
Paskauskiene (litván)-Stefanova (olasz) 4-2

Női páros, elődöntő:
Tan, Stefanova (olasz)-Barthel, Silbereisen (német) 4-3
Dodean, Samara (román)-Paskauskiene, Fagyejeva (litván, orosz) 4-2

Férfi páros, elődöntő:
Boll, Süss (német)-Tokic, Karakasevic (szlovén, szerb) 4-1
Wang, Blaszczyk (lengyel)-Eloi, Lebesson (francia) 4-2

Döntő:
Boll, Süss (német)-Wang Zheng Yi, LBlaszczyk (lengyel) 4-2

Kerékpár

Vuelta, 20. szakasz, Toledo, 27,8 km-es egyéni időfutam:
1. David Miller (brit, Garmin-Slipstream) 35:53 p
2. Samuel Sánchez (spanyol, Euskaltel) 5 mp hátrány
2. Cadel Evans (ausztrál, Silence-Lotto) 9 mp h.

7. Alejandro Valverde (spanyol, Caisse d’Epargne) 36 mp h.

Az összetettben:
1. Alejandro Valverde (spanyol, Caisse d’Epargne) 84:10:32
2. Samuel Sánchez (spanyol, Euskaltel) 55 mp hátrány
3. Cadel Evans (ausztrál, Silence-Lotto) 1:32 p h.

Kézilabda

Női NB I:
ASA Consolis-Hódmezővásárhely – Győri Audi ETO KC 32-33
Veszprém-Barabás – Siófok 30-26
Kiskunhalas-Bravotel – Vác 20-31

Cozma-emlékmérkőzés:
Románia-Magyarország 31-30

Kosárlabda

Eb, elődöntő:
Spanyolország-Görögország 82-64

WNBA, rájátszás
Keleti főcsoport, elődöntő:
Atlanta Dream-Detroit Shock 79-94
A párharc végeredménye: 2-0, a Detroit Shock javára.

Nyugati főcsoport, elődöntő:
Seattle Storm-Los Angeles Sparks 75-74
A párharc állása: 1-1.

Labdarúgás

Soproni Liga:
MTK Budapest-Kaposvár 4-0
Újpest FC-Nyíregyháza 3-1
Videoton-Paks 3-0
Diósgyőr-Honvéd 1-2
Lombard FC Pápa-Vasas 4-1
Haladás-Kecskemét 3-3

Bundesliga:
Bayern München-Nürnberg 2-1
Bochum-Mainz 2-3
Hannover-Borussia Dortmund 1-1
Monchengladbach-Hoffenheim 2-4
Stuttgart-1. FC Köln 0-2

Premier League:
West Ham-Liverpool 2-3
Burnley-Sunderland 3-1
Arsenal-Wigan Athletic 4-0
Aston Villa-Portsmouth 2-0
Bolton Wanderers-Stoke City 1-1
Hull City-Birmingham City 0-1

Primera División:
Deportivo La Coruna-Espanyol 2-3
Real Mallorca-Tenerife 4-0
Málaga-Racing Santander 1-2
Osasuna-Sevilla 0-2
FC Barcelona-Atlético Madrid 5-2

Serie A:
Napoli-Udinese 0-0
Juventus-Livorno 2-0

Eredivisie:
Heracles-Sparta Rotterdam 1-1
Vitesse-RKC Waalwijk 3-1
Roda Kerkrade-NAC Breda 2-0
AZ Alkmaar-NEC Nijmegen 0-1

Ligue 1:
Sochaux-Valenciennes 2-5
Grenoble-Stade Rennes 0-4
Lorient-Nancy 3-1
St. Etienne-AJ Auxerre 1-1
Nice-AS Monaco 1-3
Boulogne-Girondins Bordeaux 0-2

NB II, Keleti csoport:
Hajdúböszörmény-Békéscsaba 1-2
Baktalórántháza-Vecsés 0-2
Cegléd – DVSC-DEAC 0-0
Kazinbarcika – Vác-Újbuda 0-3

Nyugati csoport:
FC Tatabánya – Videoton FC-Puskás Akadémia 3-0
Hévíz-Barcs 0-0
Ajka-BFC Siófok 0-2
Budaörs-Pécs 0-4

Argentin bajnokság (Apertura):
Huracan-Estudiantes 1-4
Rosario Central-Banfield 0-0

Női vb-selejtező:
Bosznia-Hercegovina – Magyarország 0-2

Barátságos mérkőzés:
Dél-Afrika – Madagaszkár 1-0

A vb-házigazda hat vereség után nyert újra.

Futsal, négyes torna:
Magyarország-Lengyelország 5-1

Röplabda

Férfi extraliga:
HPQ-Szegedi RSE – Dunaferr SE 1-3

Súlyemelés

Ob, 56 kg:
1. Ádám Róbert (Nyíregyháza) 204 kg (szakítás 94, lökés 110)
2. Soóky Gergely (Rekard Sportegyesület) 190 (85, 105)
3. Orsós István (Iregszemcsei SSzE) 187 (85, 102)

62 kg:
1. Bodorkós Gergő (Haladás VSE) 204 (93, 111)
2. Becző Ádám (Nyíregyházi Vasutas SC) 196 (91, 105)
3. Papp Péter (ZTE Súlyemelő Klub ) 182 (82, 100)

69 kg:
1. Lerch Zsolt (Miskolci Szabadidőközpont SE) 248 (118, 130)
2. Oláh Attila (BKV Előre SC ) 215 (90, 125)
3. Oláh Norbert (Kecskeméti TE) 212 (95, 117)

77 kg:
1. Cser Norbert (BKV Előre SC) 280 (130, 180)
2. Nagy Noel (Kecskeméti TE) 260 (113, 147)
3. Király László (Tatabányai Sport Club) 260 (120, 140)

85 kg:
1. Pócza Vajk Károly (Tatabányai Sport Club) 304 (133, 171)
2. Mernyó János (Hartmann és Fia) 300 (130, 170)
3. Csánk Gergely (Haladás VSE) 295 (130, 165)

94 kg:
1. Vaspöri Gábor (Haladás VSE) 318 (145, 173)
2. Szanati Szabolcs (ZTE Súlyemelő Klub) 311 (137, 174)
3. Gráner Zoltán (Testvériség SE) 310 (140, 170)

Nők
48 kg (két induló):
1. Zámbó Kinga (Rekard Sportegyesület) 95 (45, 50)
2. Berki Lilla 1993 Tatabányai Sport Club 85 (37, 48)

53 kg:
1. Varga Gabriella (BKV Előre SC ) 128 (56, 72)
2. Ádám Mónika (Nyíregyházi Vasutas SC) 127 (56, 71)
3. Tukarcs Dóra (Soroksári SSzE ) 106 (46, 60)

58 kg:
1. Németh Gyöngyi (Rekard Sportegyesület) 130 (55, 75)
2. Kerekes Tímea (Tatabányai Sport Club) 120 (53, 67)
3. Resz Anita (Pécsi Súlyemelő Egyesület) 108 (51, 57)

Tenisz

Davis-kupa, elődöntő:
Horvátország-Csehország 0-3
Cilic, Zovko-Stepanek, Berdych 1:6, 3:6, 4:6

Spanyolország-Izrael 3-0
F. Lopez, Robredo-Erlich, Ram 7:6, 6:7, 6:4, 6:2

Québec City, női torna, negyeddöntő:
Czink (magyar, 5.)-Petrova (orosz, 1.) 7:6 – feladta
Wozniak (kanadai, 3.)-Kudrjavceva (orosz) 6:1, 6:1
Safarova (cseh, 4.)-Mattek-Sands (amerikai) 6:3, 6:4
Goerges (német, 8.)-Osterloh (amerikai) 6:2, 6:4

Elődöntő:
Safarova (cseh, 4.)-Görges (német, 8.) 6:3, 6:2

Kuangcsu, női torna, negyeddöntő:
Peng (kínai, 3.)-Panova (orosz) 6:2, 6:3
Peer (izraeli, 5.)-Csan Jung Jan (tajvani) 6:3, 6:1
Morita (japán, 7.)-Savcsuk (ukrán) 6:3, 6:4
Brianti (olasz, 8.)-Sevastova (lett) 6:4, 6:2

Elődöntő:
Brianti (olasz, 8.)-Morita (japán, 7.) 6:3, 7:5
Peer (izraeli, 5.)-Peng (kínai, 3.) 6:4, 1:0 – feladta

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Mentőkhöz menekült az elkószált 14 éves kutya

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.