Liverpool-Debrecen 1-0

A Bajnokok Ligája-újonc Debrecen dicséretesen helytállt az Anfielden, a Liverpool otthonában. A magyar bajnok azonban így is egygólos vereséget szenvedett.

Bajnokok Ligája, csoportkör, E csoport:
Liverpool (angol)-Debreceni VSC (magyar) 1-0 (1-0)
Liverpool, Anfield, v.: Alves Garcia (portugál)
Gól: Kuyt (45+1.)
Liverpool: Reina – G. Johnson, Carragher, Skrtel, Insúa – Benajun (Mascherano, 87.), Gerrard, Lucas Leiva, Riera (Babel, 80.) – Kuyt (Aurélio, 92.), Fernando Torres
Debrecen: Poleksics – Bodnár, Komlósi, Mészáros, Fodor – Czvitkovics, Kiss Z., Leandro, Ramos (Laczkó, 67.) Szakály (Feczesin, 79.) – Coulibaly

PERCRŐL PERCRE

94. perc: vége a mérkőzésnek. Dicséretet érdemel a Loki.

94. perc: időt húzza az előnyben lévő Liverpool? Az angolok szögletnél beívelés helyett inkább hátrajátszották a labdát.

93. perc: Mészáros bravúrral stoppolta le a labdát, ezzel megakadályozta, hogy Torres egyedül mehessen kapura.

89. perc: Babel megpattanó lövése a kapu mellett landolt.

87. perc: Czvitkovics bátran kapura lőtt mintegy 40 méterről, a liverpooliak kapusa azonban könnyedén fogta a labdát.

83. perc: Torres beadása után Kuyt lábáról kifelé pattant a labda, érkezett Benajun, és 16 méterről fölé durrantott.

83. perc: Coulibaly indult meg, de két védő szorításában elbukott, gyengécske lövésre futotta csak az erejéből.

Szakály és Leiva kézfogója (MTI)

80. perc: a szöglet után Bodnár lövése kerülte el a kaput.

79. perc: hosszú idő után újra magyar helyzet. Coulibaly kapott egy labdát, átemelte Reinát, de egy védő felszabadított.

75. perc: Gerrard megpróbált kiharcolni egy tizengyest, miután hosszan tolta meg a labdát, de a bírónál nem érte el a célját.

Labdabirtoklás: 66%-34%. Kapuralövés: 8-2

68. perc: Fernando Torres méterekkel fejelt a kapu fölé.

65. perc: Benajun lapos lövését Polekszics védte a bal alsónál.

55. perc: zavar a magyarok védelmében, Gerrardhoz került a labda, és ő kapásból 18 méterről centikkel a kapu fölé lőtt.

52. perc: Kiss távolról a kapu fölé küldte a labdát.

51. perc: Lucas Leiva kapott sárga lapot.

49. perc: Johnson gurított középre az alapvonal közeléből, de a rövid oldalon Torres nem tudta kapu felé irányítani a labdát.

48. perc: Ramos a fejét fájlalja, ápolják.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Labdabirtoklás: 68%–32%

Vezet a Liverpool (MTI)

45+1. perc: Fernando Torres lövését még védte Polekszics, de a kipattanóra Kuyt érkezett elsőként, és a holland támadó 10 méterről estében a jobb alsó sarokba küldte a labdát (1-0).

44. perc: Gerrard 15 méterről centiket tévedett. Megúsztuk.

40. perc: Gerrard néhány méterről a kapu fölé csúsztatott.

39. perc: újabb Riera-Polekszics párharc, megint a kapus nyert.

38. perc: Riera lódult meg, félmagas lövését bravúrral védte Polekszics, Kuyt ismétlése után pedig Mészáros mentett…

Jó leírni: felbátorodott a Debrecen, most pariban van a ‘Pollal.

Labdabirtoklás: 65%-35%. Kapuralövés: 1-2

35. perc: Ramos lövése gyengére, feledhetőre sikerült.

34. perc: Riera 17 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

33. perc: Bodnár távoli szabadrúgása csemege volt Reinának.

32. perc: percek óta támad a Debrecen, már ez is nagy szó.

30. perc: a meccs helyzete maradt ki… Czvitkovics 18-ról a jobb felső sarkot vette célba, Reina bravúrral mentett.

30. perc: magyar támadás, a vége szöglet – ez is valami!

28. perc: Mészáros az utolsó pillanatban becsúszva mentett Benajun elől, ha nem teszi, valószínűleg már vezetne a ‘Pool.

27. perc: Torres lövése lepattant a debreceni védőfalról.

26. perc: Gerrard sípszó előtt passzolta a labdát – sárga.

23. perc: Bodnár elé került a labda, majd lábáról a lelátóra.

23. perc: Coulibaly lövését blokkolták védők, szöglet jön…

22. perc: Gerrard távoli lövése méterekkel ment mellé.

21. perc: Fodor kapta a találkozó első sárga lapját.

19. perc: Riera 17 méterről eltörte a labdát – annyi baj legyen.

18. perc: Johnson adott középre jobbról, Kuyt két debreceni védő közül kilépve 6 méterről a bal kapufa mellé spiccelt.

Nagy rohamokról nem beszélhetünk, persze így is jelentős a hazaiak fölénye. A Debrecen azonban egyelőre jól állja a sarat.

14. perc: Kuyt 20 méterről a jobb alsó sarok mellé durrantott.

11. perc: Benajun kapásból, az öt és feles jobboldali csücskéről fölé lőtt. Az asszisztens szerint ezt lesről tette, pedig nem…

10. perc: Bodnár adott középre, de ott csak Reina volt.

Lényegében csak a jobb oldalon próbálkozik a ‘Pool, eddig szerencsére sikeretlenül, mivel jól bekkel a magyar csapat.

6. perc: jobbról lőhetett szabadrúgást a Liverpool, a beadás nem volt veszélytelen, de a támadók lemaradtak a labdáról.

4. perc: Riera mintegy 18 méterről a lelátóra küldte a labdát.

3. perc: Torres lépett volna ki a jobb oldalon, de lesen volt.

A Liverpool nem esett neki a Lokinak, nyugodtan passzolgatnak az angolok, a debreceniek fegyelmezetten visszahúzódnak.

1. perc: labdát szerzett a Debrecen a Liverpool térfelén, csakhogy Coulibaly átadása nem jutott el Czvitkovicsig.

1. perc: az angol csapat kezdte a találkozót.

Jönnek a csapatok: a Liverpool pirosban, a Loki fehérben.

A BBC Dávid és Góliát csatájaként vezeti fel a meccset.

A Liverpool mérlege eddig 50 százalékos (2-2 győzelem és vereség, valamint négy döntetlen) magyar csapatok ellen, a Debrecennel ugyanakkor most találkozik először.

Háromezer debreceni szurkol az Anfielden a Lokinak.