Az utolsó helyen végzett Talma

Talmácsi Gábor az utolsó helyen zárta az Indianapolisi GP-t, de a kieséseknek köszönhetően két pontot szerzett, a versenyt a spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg. A 250-es géposztályban Németh Balázs a 16., Tóth Imre a 17. helyen zárt.

Talmácsi Gábor kiválóan rajtolt, a 17. pozícióból startolva öt helyet ugrott előre, ráadásul az első körben az olasz Niccolo Canepát is megelőzte, így az előkelő 11. helyen haladt.

A harmadik körben az élen haladó spanyol Dani Pedrosa kicsúszott, s jelentős hátránnyal a mezőny végére ért vissza, de szenzációsan motorozva a 10. helyre küzdötte fel magát.

(fotó: MTI/EPA)

Talmácsi 2 vb-pontot szerzett (MTI/EPA)

A kilencedik körben a pontversenyben vezető Valentino Rossi is hibázott, s a Doktor később fel is adta az Indanapolisi Nagydíjat. Csapattársa, az összetettben második helyen álló spanyol Jorge Lorenzo nagy fölénnyel, simán nyerte meg a versenyt, ezzel pedig jócskán csökkentette a hátrányát az összetettben.

A motorjával küszködő Talmát folyamatosan előzték meg, a verseny második felében a mezőny végére került, de Canepa technikai hibájának és Marco Melandri kiesésének köszönhetően az utolsó, 14. hely két világbajnoki pontot ért számára.

A nyolcadlitereseknél Németh Balázs a 16., Tóth Imre a 17. helyen zárt. Az élen a címvédő olsz Marco Simoncelli végzett, míg az összetettben az Indianapolisban második japán Aojama Hirosi vezet. A 125-ösök versenye után a spanyol Pol Espargaró pezsgőzhetett a dobogó tetején. A legkisebb géposztály pontlistáját továbbra is a spanyol Julian Simon vezeti.