Élet-Stílus

Golden League: hárman versenyeznek a fődíjért

admin
admin

2009. 08. 29. 10:04

A Golden League-sorozat ötödik, zürichi állomása után három atléta van még versenyben az egymillió dolláros fődíjért: Sanya Richards, Kenenisa Bekele és Jelena Iszinbajeva. Utóbbi világcsúccsal nyerte meg a női rúdugrást.

A pénteki viadalon az orosz Iszinbajeva 5,06 méteres világcsúccsal nyerte a női rúdugrást, az amerikai Sanya Richards a világ idei legjobbjával győzött 400 méteren, míg a kenyai Kenenisa Bekele 5000-en – szintén a világ idei legjobbjával – őrizte meg veretlenségét GL-számban.

A jamaicai Kerron Stewart csak a második lett a női 100-on, így ő kiesett a versengésből.

A fődíjért versenyben maradt három atléta ismételhet: Bekele 2006-ban, Richards és Iszinbajeva pedig egyaránt 2007-ben teljesítette veretlenül az atlétikai Golden League-sorozatot.

Iszinbajeva világcsúccsal feledtette a vb-kudarcot (MTI/EPA)

Iszinbajeva világcsúccsal feledtette a vb-kudarcot (MTI/EPA)

Az egymilliós jackpoton azok a versenyzők osztoznak majd, akik mind a hat GL-állomáson győznek. Amennyiben egyetlen ilyen atléta sem lesz, úgy az öt sikert elérők között 500 ezer dollárt osztanak szét. A sorozat szeptember 4-én, Brüsszelben zárul.

A férfi 100 méteres síkfutásban rajthoz állt a háromszoros olimpiai és világbajnok, világcsúcstartó jamaicai Usain Bolt, és 9.81 másodperccel, magabiztosan nyerte a számot.

Férfiak:
100 m (GL-szám):
1. Usain Bolt (jamaicai) 9.81 mp
2. Asafa Powell (jamaicai) 9.88
3. Darvis Patton (amerikai) 9.95

400 m (GL):
1. LaShawn Merritt (amerikai) 44.21
2. Jeremy Wariner (amerikai) 44.62
3. Renny Quow (trinidadi) 44.77

800 m:
1. David Rudisha (kenyai) 1:43.52
2. Alfred Kirwa Yego (kenyai) 1:43.66
3. Mbulaeni Mulaudzi (dél-afrikai) 1:44.03

1500 m:
1. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:33.38
2. Belal Mansoor Ali (bahreini) 3:33.74
3. Asbel Kipruto Kiprop (kenyai) 3:34.09

5000 m (GL):
1. Kenenisa Bekele (etióp) 12:52.32
2. Edwin Soi (kenyai) 12:55.03
3. Dathan Ritzenhein (amerikai) 12:56.27

4×100 m:
1. Jamaica (Clarke, Frater, Mullings, Bolt) 37.70
2. Egyesült Államok 37.73
3. Trinidad éd Tobago 38.20

110 m gát (GL):
1. Dwight Thomas (jamaicai) 13.16
2. Terrence Trammell (amerikai) 13.17
3. Ryan Brathwaite (barbados) 13.27

3000 m akadály:
1. Ezekiel Kemboi (kenyai) 8:04.44
2. Bouabdallah Tahri (francia) 8:05.29
3. Paul Kipsiele Koech (kenyai) 8:06.10

Gerely (GL):
1. Andreas Thorkildsen (norvég) 91,28 m
2. Antti Ruuskanen (finn) 85,39
3. Ari Mannio (finn) 81,82

Hármas:
1. Nelson Évora (portugál) 17,38
2. Arnie David Girat (kubai) 17,31
3. Leevan Sands (bahamai) 17,10

Nők:
100 m (GL):
1. Carmelita Jeter (amerikai) 10.86
2. Kerron Stewart (jamaicai) 11.04
3. Debbie Ferguson (bahamai) 11.04

100 m gát (GL):
1. Brigitte Foster-Hylton (jamicai) 12.46
2. Dawn Harper (amerikai) 12.48
3. Perdita Felicien (kanadai) 12.61

400 m (GL):
1. Sanya Richards (amerikai) 48.94 mp
2. Allyson Felix (amerikai) 49.83
3. Shericka Williams (jamaicai) 50.40

1500 m:
1. Maryam Juszuf Dzsamal (bahreini) 3:59.15
2. Anna Willard (amerikai) 3:59.38
3. Lisa Dobriskey (brit) 3:59.50

Magas (GL):
1. Blanka Vlasic (horvát) 2,01 m
2. Anna Csicserova (orosz) 1,98 m
3. Chaunte Howard (amerikai) 1,98

Rúd (GL):
1. Jelena Iszinbajeva (orosz) 5,06 m, világcsúcs
2. Anna Rogowska (lengyel) 4,76
3. Fabiana Murer (brazil) 4,71

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.