Élet-Stílus

Csütörtöki sporteredmények

admin
admin

2009. 08. 20. 19:36

Az ötödik helyen rangsorolt amerikai Andy Roddick kiesett a Cincinnatiben zajló férfi tenisztornán, miután két szettben kikapott esélytelenebb honfitársától.

Atlétika

Berlin, világbajnokság
Férfiak
200 m:
1. Usain Bolt (Jamaica) 19.19 mp – világcsúcs
2. Alonso Edward (Panama) 19.81
3. Wallace Spearmon (Egyesült Államok) 19.85

110 m gát:
1. Ryan Brathwaite (Barbados) 13.14 mp
2. Terrence Trammell (Egyesült Államok) 13.15
3. David Payne (Egyesült Államok) 13.15

Tízpróba:
1. Trey Hardee (Egyesült Államok) 8790 pont
2. Leonel Suarez (Kuba) 8640
3. Alekszandr Pogorelov (Oroszország) 8528
…31. Szabó Attila 7610

Nők
400 m gát:
1. Melaine Walker (Jamaica) 52.42 mp
2. Lashinda Demus (Egyesült Államok) 52.96
3. Josanne Lucas (Trinidad és Robago) 53.20

Magasugrás:
1. Blanka Vlasic (Horvátország) 2,04 m
2. Anna Csicserova (Oroszország) 2,02
3. Ariane Friedrich (Németország) 2,02

Tájfutó világbajnokság, sprint, döntő
Nők:
1. Helena Jansson (svéd) 15,07
2. Linnea Gustafsson (svéd) 15,49
3. Simone Nikkli (svájci) 15,54
…26. Gyurkó Fanni 17,27
…39. Őry Eszter 19,04

Férfiak:
1. Andrej Hramov (orosz) 15,10
2. Fabian Hertner (svájci) 15,36
3. Daniel Hubmann (svájci) 15,38
…25. Lenkei Zsolt 17,04
…41. Szabó András 17,57

Kosárlabda


WNBA:
Connecticut Sun-New York Liberty 74-69
Los Angeles Sparks-Minnesota Lynx 78-63

Férfi osztályozó:
Észtország-Magyarország 60-65
Ukrajna-Csehország 82-70

A végeredmény:
1. Magyarország 10 pont (435-394)
2. Ukrajna 10 (436-437)
3. Csehország 9
4. Észtország 7
Az első két helyezett maradt benn az élvonalban.

Labdarúgás

Európa Liga, selejtező, 4. forduló, első mérkőzések:
Twente (holland)-Qarabag Agdam Baku (azeri) 3-1
Sivasspor (török)-Sahtar Donyeck (ukrán) 0-3
FC Vaslui (román)-AEK Athén (görög) 2-1
Slavia Praha (cseh)-Crvena zvezda (szerb) 3-0
FK Szarajevo (bosnyák)-CFR Cluj (román) 1-1
Partizan Beograd (szerb)-MSK Zilina (szlovák) 1-1
Bröndby (dán)-Hertha BSC (német) 2-1
FC Sion (svájci)-Fenerbahce (török) 0-2
Lech Poznan (lengyel)-FC Bruges (belga) 1-0
Benfica (portugál)-Vorskla (ukrán) 4-0
Ajax Amsterdam (holland)-Slovan Bratislava (szlovák) 5-0
RKC Genk (belga)-OSC Lille (francia) 1-2
SS Lazio (olasz)-Elfsborg (svéd) 3-0
NK Maribor (szlovén)-Sparta Praha (cseh) 0-2
Galatasaray (török)-Levadia Tallinn (észt) 5-0
Genoa (olasz)-Odense (dán) 3-1
Werder Bremen (német)-FK Aktobe (kazah) 6-3
Everton (angol)-Sigma Olomouc (cseh) 4-0
Fulham (angol)-Amkar Perm (orosz) 3-1
Dinamo Zagreb (horvát)-Hearts (skót) 4-0
Stabaek (norvég)-Valencia (spanyol) 0-3
CSZKA Szófia (bolgár)-Dinamo Moszkva (orosz) 0-0
PAOK Szaloniki (görög)-Heerenveen (holland) 1-1
NAC Breda (holland)-Villarreal (spanyol) 1-3
Metalurg Donyeck (ukrán)-Austria Wien (osztrák) 2-2
Sturm Graz (osztrák)-Metaliszt Harkov (ukrán) 1-1
Rapid Wien (osztrák)-Aston Villa (angol) 1-0
Dinamo Bucuresti (román)-Slovan Liberec (cseh) 0-2
Steaua Bucuresti (román)-St. Patrick,s Athletic (ír) 3-0
Teplice (cseh) – Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 1-2
BATE Boriszov (fehérorosz)-Litex Lovecs (bolgár) 0-1
Bnei Yehuda Tel Aviv (izraeli)-PSV Eindhoven (holland) 0-1
Guingamp (francia)-Hamburger SV (német) 1-5
Trabzonspor (török)-FC Toulouse (francia) 1-3
FC Kosice (szlovák)-AS Roma (olasz) 3-3
FK Baku (azeri)-FC Basel (svájci) 1-3

Brazil bajnokság:
Botafogo-Santo Andre 1-2
Santos-Gremio 1-0
Vitoria-Atletico Paranaense 2-1
Barueri-Sport Recife 2-1
Coritiba-Palmeiras 1-0
Internacional-Corinthians 1-2
Sao Paulo-Fluminense 1-0

Lovassport

Kettesfogathajtó-vb, díjhajtás, 1. nap:
1. Sebastian Warneck (német) 41,98 hibapont
2. Lázár Zoltán 45,57
3. Benny Gosschalk (holland) 47,36

8. Farkas László 54,40
16. Galambos Nándor 57,09
22. Varga Péter 60,54

Műrepülés

Red Bull Air Race, Budapest:
1. Michael Goulian (amerikai) 1:12.51
2. Paul Bonhomme (brit) 1:13.13
3. Kirby Chambliss (amerikai) 1:13.53
4. Hannes Arch (osztrák) 1:13.83
5. Matthias Dolderer (német) 1:13.56
6. Mike Mangold (amerikai) 1:15.41
7. Matt Hall (ausztrál) 1:15.42
8. Nicolas Ivanoff (francia) kizárták
9. Nigel Lamb (brit) 1:15.19
10. Besenyei Péter 1:15.43
11. Alejandro MacLean (spanyol) 1:15.50
12. Muroja Josihida (japán) 1:20.87
13. Pete McLeod (kanadai) 1:19.06
14. Glen Dell (Dél-Afrikai Köztársaság) kizárták
15. Szergej Rahmanyin (orosz) kizárták

Sakk

GP, Dzsermuk, 10. forduló:
Lékó Péter-Akopjan (örmény) döntetlen

Tenisz

Toronto, női torna, 2. forduló:
Rezai (francia)-Szafina (orosz, 1.) 3:6, 6:2, 6:4
S. Williams (amerikai, 2.)-Jaroslava Svedova (kazah) 6:3, 6:2
Gyementyijeva (orosz, 4.)-Szugijama (japán) 6:3, 6:2
Jankovics (szerb)–Schnyder (svájci) 7:5, 6:4
Zvonarjova (orosz, 7.)–Vinci (olasz) 6:3, 6:3
Cseng Csie (kínai)–Wozniacki (dán, 8.) 7:5, 6:3
Clijsters (belga)–Azarenka (fehérorosz, 9.) 7:5, 4:6, 6:1
Safarova (cseh)–Ivanovics (szerb, 11.) 3:6, 7:5, 6:3
Razzano (francia)–Pennetta (olasz, 12.) 6:3, 6:1
A. Radwanska (lengyel, 14.)–Szávay (magyar) 6:1, 6:1
Klejbanova (orosz)–Cibulková (szlovák, 16.) 6:1, 4:6, 7:6
A. Bondarenko (ukrán)–Kudravcova (orosz) 6:3, 6:0
Sarapova (orosz)–Bammer (osztrák) 6:3, 7:6
Peer (izraeli)–Schiavone (olasz) 7:6, 6:4

Cincinnati, férfi torna, 2. forduló:
Federer (svájci, 1.)-Acasuso (argentin) 6:3, 7:5
Nadal (spanyol, 2.)-Seppi (olasz) 7:6, 7:6
A. Murray (brit, 3.)-Almagro (spanyol) 7:6, 6:2
Djokovics (szerb, 4.)-Ljubicic (horvát) 7:6, 6:4
Querrey (amerikai)-Roddick (amerikai, 5.) 7:6, 7:6
Guccione (ausztrál)-Tsonga (francia, 7.) 7:6, 6:2
Davigyenko (orosz, 8.)-Kunyicin (orosz) 6:2, 1:6, 6:3
Stepanek (cseh, 16.)-Szafin (orosz) 4:6, 6:3, 6:1
García-López (spanyol)-Juzsnij (orosz) 7:5, 6:3
Mathieu (francia)-Karlovic (horvát) 7:6, 6:4
Benneteau (francia, 6.)–Melzer (osztrák) 6:2, 3:6, 6:2
Berdych (cseh)–Petzschner (német) 7:6, 6:7, 6:4
Chardy (francia)–Isner (amerikai) 6:7, 6:3, 4:1
Hewitt (ausztrál)–Becker (német) 6:3, 6:3

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.