Levszki-Loki percről percre

Sikerült a bravúr, a Levszki Szófia otthonában 2-1-re győzött a Debrecen, és egy lépésre van a Bajnokok Ligája főtáblájától. Bodnár góljával hamar vezetést szerzett a Loki, a bolgárok a második félidő elején egyenlítettek, de a hajrában teljesen megérdemelten kiharcolta a győzelmet a magyar bajnok.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, 1. mérkőzés:
Levszki Szófia (bolgár)-Debrecen 1-2 (0-1)
Gól: Bardon (51.), illetve Bodnár (12.), Czvitkovics (76.)
Szófia, Georgi Aszparuhov Stadion, v.: Duhamel (francia)
Levszki: Petkov – Genev, Topuzakov, Minev, Lúcio – Yovov (Joaozinho 71.), Sarmov, Bardon, Tasevski (Ortega 60.) – Zé Soares, Hristov (Krastovchev 86.)
Debrecen: Polekszics – Bodnár, Máté (Komlósi 16.), Mészáros, Leandro – Szakály (Dombi 55.), Varga, Kiss, Czvitkovics (Luis Ramos 79.) – Coulibaly, Rudolf

93. perc: Vége a meccsnek, sikerült a bravúr. Idegenben nyert a Debrecen. Nagyon nehéz lesz a visszavágó, de óriási lehetőség kapujában a magyar bajnok.

91.perc: Rudolfot megint tévesen állítják meg, nem volt lesen.

87. perc: A bolgárok beszorították a Lokit, de komoly helyzetük nincsen.

85. perc: Bolgár csere, Hristov helyén Krastovchev a pályán.

82. perc: Előkerült a sárga lap, előbb Kiss majd Petkov kapott figyelmeztetést egy ártalmatlan bunyóért.

79. perc: A második gólt szerző Czvitkovicsot Luis Ramos váltotta.

76. perc: Igeeeeeeen! Vezet megint a Loki! Dombi beadására a legjobbkor érkezett Czvitkovics, és közelről bevágta. (1-2)

Levszki-Loki percről percre 1

74. perc: Dombi lőhetett volna ígéretes helyzetből, de a rutinos középpályás ehelyett középre adott erőből, ahol senki nem érkezett.

72. perc: Sarmov lövését védte Polekszics, kezd elfogyni a Loki.

71. perc: Újabb hazai csere: Yovovot Joaozinho váltotta.

70. perc: A második félidőben becserélt Ortega fejelt fölé egy szögletet követően, nem sok hiányzott.

66. perc: Ezek ismét a Debrecen percei. Czvitkovics lövése mellément, majd Mészáros próbálkozott.

63. perc: A Loki sem adta fel a támadásokat. Rudolf lőtt éles szögből egy szöglet után kapura, Petkov kiütötte. Újabb szöglet, ezúttal Leandro kísérletét blokkolták a védők.

Fölényben a Levszki, de egyelőre nincsenek komoly helyzetek, remélhetőleg bírja a hajrát a magyar bajnok.

60. perc: A hazaiak trénere is változtatott: Tasevski le, Ortega be.

55. perc: Cserél Herczeg. Dombi érkezett Szakály helyére.

52. perc: A hazai csapat is megindult: Sarmov lövését fogta Polekszics.

Innentől nagyon nehéz lesz, a bolgár szurkolók azonnal beindultak, hihetetlen a hangulat a Georgi Aszparuhov Stadionban.

51. perc: Egyenlített a Levszki. A francia Bardonról nagyon megfeledkeztek a Loiki-védők, a középpályás 12 méterről kilőtte a jobb felsőt. (1-1)

47. perc: Alapos fejmosást kaphattak a bolgárok, Yovov azonnal lőtt, Polekszics biztosan fogta. A másik kapunál Bodnár durrantott mellé.

46. perc: A Levszki kezdte a második félidőt, egyelőre nincsen csere egyik oldalon sem.

Juhász Roland és az Anderlecht óriási zakóba szaladhat bele Lyonban. A francia együttes 45 perc alatt négyet berámolt a belga bajnoknak.

Vezet idegenben a Debrecen. Az első félidő nagy részében a magyar bajnok dominált, csak a hajrában volt néhány veszélyesebb helyzete a Levszki Szófiának. Meg van az idegenben lőtt gól, és a Loki játéka is bizakodásra ad okot.

45+2-perc: Vége az első félidőnek, egy kis szusszanásnyi idő.

44. perc:
Újabb bolgár lehetőség, szerencsére Zé Roares beadására senki nem érkezett.

A félidő hajráját nagyon megnyomta a Levszki, kétszer is csak a szerencséjének köszönhette Polekszics, hogy nem kellett a hálóból kikotornia a labdát. Ki kell húzni a szünetig.

39. perc: Czvitkovics majd a másik kapunál Minev próbálkozott. Polekszicsnek a DVSC kapujában talán először kellett védenie.

36. perc: Coulibalyn volt a sor. A francia-szenegáli nyári szerzemény lövése alig ment mellé. Hol vannak a bolgárok?

29. perc: Óriási magyar ziccer! Czvitkovics fejese a kapufáról pattant ki. Szenzációs a Loki, de még nagyon sok van hátra.

27. perc: Megint a Loki: ezúttal Leandro lövését öklözte ki Petkov kapus. A hazai közönség fütyül, érthető, hogy bosszankodnak.

Talán többet van a labda a bolgároknál, de összességében sokkal veszélyesebb a magyar bajnok. Meg van az annyira fontos idegenben szerzett gól, mostantól akár le is fújhatnák a meccset.

24. perc: Rudolfot állítják meg lesen, a partjelző rosszul látta. Nem baj, egyelőre minden ideálisan alakul.

20. perc: Czvitkovics szöglete után Szakály próbálkozott – mellé ment.

18. perc: Leandro lövését fogta Petkov. Ez idáig kifejezetten biztató.

16. perc: Máris az első csere: Máté nem tudta folytatni a játékot, Komlósi váltotta a védelemben.

14. perc: Felpörögtek a bolgárok, Minev lövése szerencsére nem volt pontos.

12. perc: Bodnár góljával vezet a Loki! A nyáron igazolt védő 30 méterről iszonyatos bombával vette be a hazaiak kapuját. (0-1)

6. perc: Rudolfot lesen állította meg a játékvezető.

A bolgárok ígéretüknek megfelelően nem esnek neki a magyar bajnoknak. A Loki játékosok nem szeppentek meg a Levszki félelmetes szurkolóitól, próbál támadgatni Herczeg András csapata.

4. perc: A frissen igazolt Bodnár adott középre, a labdájára senki nem érkezett.

Kellemes időben, 22 fokban csapnak össze a csapatok.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A magyar bajnok kezdett, de a bolgároké az első támadás.

A mérkőzést a DigiSport honlapján is élőben követhetné, de egyelőre nem sok minden mozdul.