Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 08. 16. 19:40

Lékó Péter a sötét bábukat vezetve legyőzte a bolgár Ivan Cseparinovot a sakk Grand Prix-sorozat dzsermuki állomásának hetedik fordulójában. A magyar nagymester a 58. lépésben késztette megadásra bolgár riválisát. Lékó eddig háromszor győzött, valamint négy döntetlent ért el, így öt pontja van és az élen áll.

Atlétika

Berlin, világbajnokság
Férfi 100 m:
1. Usain Bolt (Jamaica) 9.58 – világcsúcs
2. Tyson Gay (Egyesült Államok) 9.71
3. Asafa Powell (Jamaica) 9.84

Női hétpróba:
1. Jessica Ennis (Nagy-Britannia) 6731 pont
2. Jennifer Özer (Németország) 6493
3. Kamila Chudzik (Lengyelország) 6471

Női súlylökés:
1. Valerie Vili (Új-Zéland) 20,44 m
2. Nadine Kleinert (Németország) 20,20
3. Kung Li-Csiao (Gong Lijiao) (Kína) 19,89

Női 20 km-es gyaloglás:
1. Olga Kalinyiskina (Oroszország) 1:28:09
2. Olive Loughnane (Írország) 1:28:58
3. Hung Liu (Kína) 1:29:10

Kajak-kenu

Dartmouth, világbajnokság
Férfiak
500 m
K-1:
1. Ronald Rauhe (Németország) 1:37.605 p
2. Anders Gustavsson (Svédország) 1:37.679
3. Ken Wallace (Ausztrál) 1:38.225
…19. (a C döntőben 1.) Molnár Péter (K-1)

K-2:
1. Vagyim Mahnyev, Raman Pjatrusenka (Fehéroroszország) 1:29.408
2. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor 1:29.695
3. Hendrik Bertz, Marcus Gross (Németország) 1:30.372

C-1:
1. Gyenyisz Harazsa (Fehéroroszország) 1:49.723
2. Nyikolaj Lipkin (Oroszország) 1:49.750
3. Mathieu Goubel (Franciaország) 1:50.714

10. (a B döntőben 1.) Vajda Attila

C-2:
1. Robert Nuck, Stefan Holtz (Németország) 1:41.310
2. Jevgenyij Ignatov, Ivan Stil (Oroszország) 1:41.782
3. Szergej Beszuglij, Makszim Prokopenko (Azerbajdzsán) 1:42.660

6. Széles Gábor, Varga Dávid 1:44.456

200 m
K-1:
1. Ronald Rauhe (Németország) 35.134 mp
2. Oleg Haritonov (Ukrajna) 35.650
3. Artyom Kononyjuk (Oroszország) 35.696

8. Gyertyános Gergely 36.552

K-2:
1. Vagyim Mahnyev, Raman Pjatrusenka (Fehéroroszország) 32.229
2. Saúl Craviotto, Carlos Pérez (Spanyolország) 32.231
3. Andrew Willows, Richard Dober Jr. (Kanada) 32.653

8. Kadler Viktor, Molnár Péter 33.555

K-4:
1. Fehéroroszország 30.412
2. Szlovákia 30.525
3. Oroszország 30.608

5. Magyarország (Kadler Viktor, Gyertyános Gergely, Beé István, Boros Gergely) 30.932

C-1:
1. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) 39.048
2. Nyikolaj Lipkin (Oroszország) 39.234
3. Jevgenyij Suklin (Litvánia) 39.978

10. (a B döntőben 1.) Horváth Gábor

C-2:
1. Rajmundasz Labuckasz, Tomasz Gadejkisz (Litvánia) 36.433
2. Jevgenyij Ignatov, Ivan Stil (Oroszország) 36.753
3. Robert Huck, Stefan Holtz (Németország) 37.085
4. Bozsik Attila, Horváth Gábor 37.415

C-4:
1. Fehéroroszország 34.147
2. Oroszország 34.499
3. Magyarország (Horváth Gábor, Bozsik Attila, Németh Gergő, Foltán László) 35.235

Nők
500 m
K-1:
1. Kovács Katalin 1:51.149
2. Katrin Wagner-Augustin (Németország) 1:51.633
3. Josefa Idem (Olaszország) 1:51.860

K-2:
1. Szabó Gabriella, Kozák Danuta 1:41.144
2. Fanny Fischer, Franziska Weber (Németország) 1:42.023
3. Sofia Paldanius, Josefin Nordlow (Svédország) 1:42.276

200 m
K-1:
1. Janics Natasa 40.866 mp
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 41.209
3. Anne Laure Viard (Franciaország) 41.357

K-2:
1. Kovács Katalin, Janics Natasa 37.508
2. Fanny Fischer, Nicole Reinhardt (Németország) 37.682
3. Ivana Kmetova, Martina Kohlova (Szlovákia) 37.774

K-4:
1. Németország 35.049
2. Magyarország (Paksy Tímea, Kovács Katalin, Janics Natasa, Fazekas Krisztina) 35.075
3. Portugália 35.657

Labdarúgás

Spanyol Szuperkupa, első mérkőzés:
Athletic Bilbao-Barcelona 1-2

Premier League, 1. forduló:
Manchester United-Birmingham 1-0
Tottenham Hotspur-Liverpool 2-1

Bundesliga, 2. forduló:
Borussia Mönchengladbach-Hertha BSC 2-1
Schalke 04-VfL Bochum 3-0

Ligue 1, 2. forduló:
Nice-Rennes 1-1
Boulogne-Grenoble 2-1

Eredivisie, 3. forduló:
PSV Eindhoven-Ajax Amsterdam 4-3
FC Utrecht-Venlo 2-2
Roda Kerkrade-NEC Nijmegen 1-0
Heracles Almelo-Feyenoord 0-1
Sparta Rotterdam-Willem II 2-1
Den Haag-Twente 0-1
RKC Waalwijk-AZ Alkmaar 0-6
SC Heerenveen-Vitesse Arnheim 1-0
FC Groningen-NAC Breda 1-2

Brazil bajnokság:
Avai-Nautico 2-1
Palmeiras-Botafogo 1-1
Santo Andre-Internacional 0-2

NBII
Keleti csoport:
MTK Budapest II-Bőcs 1-0
BKV Előre-Cegléd 2-2
Makó-Baktalórántháza 4-0

Nyugati csoport:
Barcs-Gyirmót 0-0
Kaposvölgye-Budapest Honvéd II 1-2
Győri ETO FC II-Ajka 2-2
ZTE FC II-FC Tatabánya 1-1

Motorsport

Brno, gyorsaságimotoros-világbajnokság
125 kcm:
1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 40:57.378 p
2. Julian Simón (spanyol, Aprilia) 0.168 mp h.
3. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 8.719 mp h.

Az állás: 1. Simón 174 pont, 2. Terol 119,5, 3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 111,5

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Aprilia) 41:06.490 p
2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 0.684 mp hátrány
3. Alovaro Bautista (spanyol, Aprilia) 4.381 mp h.

14. Németh Balázs (Aprilia) 1:17.484 p hátrány
17. Tóth Imre (Aprilia, Team Tóth) 1:46.925 p h.

Az állás: 1. Aojama Hiroshi (japán, Honda) 172 pont, 2. Bautista
160, 3. Simoncelli 140,…Talmácsi 28, Tóth I 12, Németh 2

MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 43:08.991
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 11.766 mp hátrány
3. Toni Elias (spanyol, Honda) 20.756 mp h.

13. Talmácsi Gábor (Honda) 59.188 mp h.

Az állás: 1. Rossi 212 pont, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 162, 3. Casey Stoner (ausztrál) 150,…19. Talmács 8.

Öttusa

Vb, nők:
1. Csen Csien (Kína) 5840 pont
2. Laura Asadauskaite (Litvánia)5736
3. Lena Schöneborn (Németország)5664

10. Kovács Sarolta 5524
12. Cseh Krisztina 5472
18. Gyenesei Leila 5396
22. Vörös Zsuzsanna 5368

Csapat:
1. Németország 16.604 pont
2. Nagy-Britannia 16.328
3. Magyarország 16.288

Sakk

Országos bajnokság, 8. forduló:
Medvegy Zoltán-Erdős Viktor döntetlen
Balogh Csaba-Ruck Róbert döntetlen
Grószpéter Attila-Almási Zoltán 0-1
Bérczes Dávid-Prohászka Péter döntetlen
Gyimesi Zoltán-Berkes Ferenc döntetlen

Az állás:
Almási, Berkes 5,5-5,5 pont, Balogh 5, Erdős, Gyimesi, Medvegy 4,5-4,5, Grószpéter 3,5, Bérczes, Ruck 2,5-2,5, Prohászka 2

Dzsermuk, Grand Prix-verseny, 7. forduló:
Cseparinov (bolgár)-Lékó Péter 0-1

Tenisz

Országos bajnokság, döntők
Férfiak:
Balázs A. (Kiskastély, 1.)-Balázs Gy. (Kiskastély, 2.) 6:2, 6:4

Nők:
Bukta (SZUSE, 7.)-Batta (IDOM, 3.) 6:4, 6:1

Montreal, férfi torna, elődöntő:
A. Murray (brit, 3.)-Tsonga (francia) 6:4, 7:6
Del Potro (argentin, 6.)-Roddick (amerikai) 4:6, 6:2, 7:5

Cincinnati, női torna, elődöntő:
Szafina (orosz, 1.)-Pennetta (olasz, 14.) 6:2, 6:0
Jankovics (szerb, 5.)-Gyementyijeva (orosz, 4.) 7:6, 0:6, 7:6

Tollaslabda

Hajderabad, világbajnokság, férfi egyes, döntő:
Lin Tan (kínai)-Csen Csin (kínai) 2-0

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.