Talmácsi utolsó Brnóban

Talácsi Gábor az utolsó helyről startol vasárnap a MotoGP cseh futamán, Brnóban. A 250-es géposztály időmérőjén Németh Balázs a 18., Tóth Imre pedig a 22. lett.

A 28 éves magyar motoros szabadedzésről szabadedzésre gyorsult, és az időmérőn tovább javított az eredményén, 1:59 perc alá szorította a köridejét, ennek ellenére csak az utolsó, azaz a 17. helyről kezdheti meg vasárnap a Cseh Nagydíjat.

Talmácsi utolsóként rajtol kedvenc pályáján (MTI/EPA)

Az élről Valentino Rossi vághat neki a versenynek, miután az időmérőn maga mögé utasította a szabadedzéseket megnyerő spanyol Jorge Lorenzót, ezzel megszerezte idei ötödik pole pozícióját. A vb-pontversenyben vezető „Doktor” egyébként csupán öt századdal bizonyult gyorsabbnak a csapattársánál.

A harmadik rajtkocka a spanyol Dani Pedrosáé, a további sorrend: Toni Elias, Colin Edwards, Andrea Dovizioso.

A nyolcad- és negyedliteres géposztályban szintén olasz pilóta, jelesül Andrea Iannone, illetve Marco Simoncelli szerezte meg az első rajthelyet. Utóbbi kategóriában Németh Balázs a 18., míg Tóth Imre a 22. helyen végzett a szombati időmérőn.