Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 08. 15. 21:51

A világelső svájci Roger Federer és a rangsorban második spanyol Rafael Nadal sem jutott be a Montrealban zajló férfi keménypályás tenisztorna elődöntőjébe.

Atlétika

Vb, Berlin
Férfi 20 km-es gyaloglás:
1. Valerij Borcsin (Oroszország) 1:18:41
2. Hao Vang (Hao Wang, Kína) 1:19:06
3. Eder Sanchez (Mexikó) 1:19:22

Női 10 ezer m:
1. Linet Chepkwemoi Masai (Kenya) 30:51.24
2. Meselech Melkamu (Etiópia) 30:51.34
3. Wude Ayalew (Etiópia) 30:51.95

Férfi súlylökés:
1. Christian Cantwell (Egyesült Államok) 22,03 m
2. Tomasz Majewski (Lengyelország) 21,91
3. Ralf Bartels (Németország) 21,37

Kajak-kenu

Vb, Dartmouth
Férfiak
1000 m:
K-1:
1. Max Hoff (Németország) 3:29.425 p
2. Anders Gustavsson (Svédország) 3:30.976
3. Adam van Koeverden (Kanada) 3:31.285

7. Kucsera Gábor 3:35.168

K-2:
1. Merchan, Cosgaya (Spanyolország) 3:14.610
2. Smith, Morrison (Ausztrália) 3:15.809
3. Torres, Montalvo (Kuba) 3:16.071
4. Gönczy Gábor, Kökény Roland 3:16.837

K-4:
Fehéroroszország 2:57.437
2. Franciaország 2:58.022
3. Szlovákia 2:58.593

5. Magyarország 2:59.145
(Sík Márton, Gyökös Lajos, Bozsik Gábor, Boros Gergely)

C-1:
1. Vagyim Menkov (Üzbegisztán) 3:55.947
2. Mathieu Goubel (Franciaország) 3:56.047
3. Sebastian Brendel (Németország) 4:00.215

8. Vajda Attila 4:09.825

C-2:
1. Leue, Wylenzek (Németország) 3:37.380
2. Beszuglij, Prokopenko (Azerbajdzsán) 3:37.462
3. Melantyjev, Lipkin (Oroszország) 3:38.758

5. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály 3:40.079

C-4:
Fehéroroszország 3:21.595
2. Németország 3:22.141
3. Románia 3:23.733

6. Magyarország 3:26.823
(Korisánszky Péter, Széles Gábor, Varga Dávid, Sarudi Pál)

Nők
1000 m:
K-1:
1. Kovács Katalin 3:59.846
2. Franziska Weber (Németország) 4:00.429
3. Bridgitte Hartley (Dél-Afrika) 4:00.429

K-2:
1. Chojnacka, Mikolajczyk (Lengyelország) 3:40.425
2. Dietze, Leonhardt (Németország) 3:40.502
3. Medveczky Erika, Benedek Dalma 3:43.020

500 m
K-4:
1. Magyarország 1:33.090
(Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa, Benedek Dalma)
2. Németország 1:33.094
3. Spanyolország 1:34.973

Kézilabda

Junior kézilabda Eb, 2. forduló
A csoport (Győr):
Spanyolország-Ausztria 25-23
Norvégia-Szlovénia 26-23

A csoport állása: 1. Norvégia 4 pont, 2. Szlovénia 2 (57-57), 3. Spanyolország 2 (44-45), 4. Ausztria 0

B csoport (Szombathely):
Magyarország-Montenegró 27-20
Franciaország-Szlovákia 35-23

A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Franciaország 2 (52-51), 3. Montenegró 2 (44-50), 4. Szlovákia 0

C csoport (Győr):
Hollandia-Románia 34-31
Svédország-Dánia 31-26

A csoport állása: 1. Hollandia 4 pont, 2. Románia 2 (58-59), 3. Svédország 2 (54-56), 4. Dánia 0

D csoport (Pápa):
Oroszország-Lengyelország 42-27
Németország-Szerbia 25-24

A csoport állása: 1. Németország 4 (76-55), 2. Oroszország 4 (65-46), 3. Szerbia 0 (52-59), 4. Lengyelország 0 (49-82)

Kosárlabda

WNBA:
Washington Mystics-Connecticut Sun 91-89, 2xh.u.
New York Liberty-Chicago Sky 77-88
Los Angeles Sparks-Sacramento Monarchs 79-85

Labdarúgás

Soproni Liga:
Videoton FC-Budapest Honvéd 2-0
Ferencváros-Paksi FC 1-1
Kecskeméti TE-ERECO – Vasas 5-1
Győri ETO-Diósgyőri VTK 3-1
MTK Budapest-ZTE FC 1-0
Kaposvári Rákóczi-Nyíregyháza Spartacus 1-1

Premier League:
Everton-Arsenal 1-6
Chelsea-Hull City 2-1
Aston Villa-Wigan Athletic 0-2
Blackburn Rovers-Manchester City 0-2
Bolton Wanderers-Sunderland 0-1
Portsmouth-Fulham 0-1
Stoke City-Burnley 2-0
Wolverhampton-West Ham 0-2

Bundesliga:
1. FC Köln-VfL Wolfsburg 1-3
Bayer Leverkusen-1899 Hoffenheim 1-0
Bayern München-Werder Bremen 1-1
Eintracht Frankfurt-1. FC Nürnberg 1-1
Hamburger SV-Borussia Dortmund 4-1
Hannover 96-FSV Mainz 1-1
VfB Stuttgart-SC Freiburg 4-2

NB II
Keleti csoport:
Vác-Újbuda – REAC 2-1
Szolnok-Hajdúböszörmény 1-0
Kazincbarcika-Mezőkövesd 2-0
Békéscsaba – DVSC-TEVA II 1-1

Nyugati csoport:
Kozármisleny-Hévíz 3-0
Videoton FC II-Pécs 1-2
Szigetszentmiklós-Budaörs 3-3

Ligue 1:
Lens-Auxerre 2-0
Lorient-Montpellier 2-2
Olympique Lyon-Valenciennes 1-0
Nancy-AS Monaco 4-0
Paris Saint-Germain – Le Mans 3-1
Sochaux-Girondins Bordeaux 2-3

Motorsport

Cseh Nagydíj, 2. szabadedzés:
125 kcm:
1. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 2:08.387
2. Julian Simon (spanyol, Aprilia) +0.315
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.527

250 kcm:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 2:02.416
2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) +0.105
3. Aojama Hirosi (japán, Honda) +0.110

18 . Németh Balázs (Aprilia) +4.093
22. Tóth Imre (Aprilia) +5.236

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:56.331
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) +0.131
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.456

17. Talmácsi Gábor (Honda) +3.314

Időmérő
125 kcm:
1. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 2:08.171
2. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) +0.313
3. Sandro Cortese(német, Derbi) +0.336

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 2:01.611
2. Aojama Hirosi (japán, Honda) +0.350
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) +0.453

18. Németh Balázs (Aprilia) +3.882
22. Tóth Imre (Aprilia) +5.519

MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:56.145
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.050
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) +0.383

17. Talmácsi Gábor (Honda) +2.604

Öttusa

Vb, férfiak:
1. Marosi Ádám 6136 pont
2. David Svoboda (Csehország) 6116
3. Dmitro Kirpuljanszkij (Ukrajna) 6100
4. Németh Róbert 6076

15. Tibolya Péter 5904

Csapat:
1. Magyarország 18116 pont
2. Csehország 17956
3. Litvánia 17648

Sakk

Férfi ob, 7. forduló:
Gyimesi Zoltán-Medvegy Zoltán döntetlen
Berkes Ferenc-Bérczes Dávid 1-0
Prohászka Péter-Grószpéter Attila döntetlen
Almási Zoltán-Balogh Csaba döntetlen
Ruck Róbert-Erdős Viktor döntetlen

Az állás: Berkes 5 pont, Almási, Balogh 4,5-4,5, Erdős, Gyimesi, Medvegy 4-4, Grószpéter 3,5, Bérczes, Ruck 2-2, Prohászka 1,5

GP, Dzsermuk, 6. forduló:
Lékó Péter-Bacrot (francia) döntetlen

Tenisz

Ob, férfiak:
Balázs A. (1.)-Noszály 6:3, 6:2
Balázs Gy. (2.)-Krocskó (5.) 6:3, 6:1

Nők:
Batta (3.)-Kovács K. (2.) 7:6 (7-4), 6:2
Bukta (7.)-Antunovic 6:4, 6:4

Montreal, férfi torna, negyeddöntő:
Tsonga (francia, 7.)-Federer (svájci, ) 7:6, 1:6, 7:6
Murray (brit, 3.)-Davigyenko (orosz, 8.) 6:2, 6:4
Del Potro (argentin, 6.)-Nadal (spanyol, 2.) 7:6, 6:1
Roddick (amerikai, 5.)-Djokovics (szerb, 4.) 6:4, 7:6

Cincinnati, női torna, negyeddöntő:
Szafina (orosz, 1.)-Clijsters (belga) 6:2, 7:5
Gyementyjeva (orosz, 4.)-Wozniacki (dán, 8.) 6:2, 6:1
Jankovics (szerb, 5.)-Bammer (osztrák) 6:0, 6:3
Pennetta (olasz, 14.)-Hantuchova (szlovák) 6:3, 6:3

Elődöntő:
Szafina (orosz, 1.)-Pennetta (olasz, 14.) 6:2, 6:0

Triatlon

Hosszútávú ob
Férfiak:
1. Major József (Győr SZESE) 8:23:18
2. Csőke Balázs (Titán TC) 8:42:41
3. Vatai Miklós (Vasemberek Klubja) 8:57:39

Nők:
1. Góg Anikó (UNIQA Újbuda TC) 9:45:26
2. Walkó Andrea (TVK-MALI TK) 9:51:03
3. Harsányi Zsuzsanna (Vasemberek Klubja) 10:15:58

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

2871252 06/13/2016 US soldiers during a stop of the US armed forces in Riga in the course of the Dragoon Ride II of the Saber Strike-2016 international exercise. Taisija Voroncova/Sputnik
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.