Kétgólos hátrányból nyertek a spanyolok – videó

A félidőben még két góllal égett az Európa-bajnok spanyol együttes, amely a fordulás után öt perc alatt megfordította a macedónok elleni meccset. Az argentinok cseréikkel győzték le az oroszokat, nem bírtak egymással a hollandok és az angolok, a svédek és a portugálok győztek.

A magyar-románnal egy időben több világbajnoki selejtezőt, és számos barátságos meccset játszottak világszerte. Erwin Koeman és a magyar válogatott bizonyára fél szemmel a portugálok és a svédek teljesítményére is figyelt. Nos a két következő ellenfelünk, ha nem is könnyen, de hozta a kötelezőt.

A portugálok az influenzás (?) Cristiano Ronaldo nélkül is simán nyertek Liechtensteinben. Hugo Almeida vezérletével félórán belül már három góllal vezettek, és a folytatásban már csak arra szorítkoztak, hogy véletlenül se sérüljenek le.

Liechtenstein-Portugália 0-3

A svédek egy góllal nyerték meg a finnek elleni meccset. A heteken belül a Puskás Stadionban fellépő skandinávok nyerőembere Johan Elmander volt.

A játéknap rangadóján igazságos döntetlen született a Hollandia-Anglia összecsapáson. A hazai együttes két hajmeresztő védelmi hibából kétgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe, a fordulás után viszont a duplázó Defoe-nak köszönhetően kiegyenlített Fabio Capello csapata.

Hollandia-Anglia 2-2

negyvenegy előállítás amszterdamban

Az amszterdami rendőrség 41 szurkolót vett őrizetbe a szerdai holland-angol barátságos labdarúgó-mérkőzés előtt és után. A túlnyomórészt hazai előállítottak ahhoz a 250-300 fős bandához tartoztak, amely a De Wallen piroslámpás negyedben és a központ más részein verekedéseket provokált a vendéghívekkel. A huligánok több száz eurós pénzbírságot kaptak, kilencet azonban nem engedtek szabadon, rájuk vádemelés vár. A találkozó 2-2-es döntetlennel ért véget.

Az olaszok képtelenek voltak legyűrni az önfeláldozóan védekező svájciakat, a meccs csak azért maradhat emlékezetes, mert Fabio Cannavaro megdöntötte Paolo Maldini válogatottsági rekordját.

A spanyolok kis híján lebőgtek Macedónia vendégeként. Az Európa-bajnok meglepetésre még kétgólos hátrányban volt a szünetben, ám a fordulás után felpörögtek Torresék. Alig öt perc alatt hármat vágtak a vendégek, és a győzelmet már nem adták ki a kezükből.

Macedónia-Spanyolország 2-3

A sokat kritizált Diego Maradona remek cseréinek köszönhetően győzte le idegenben az oroszokat az argentin válogatott. A szünetben, 1-1-es állásnál hármat cserélt az egykori legendás játékos, és Lisandro Lopez hamar meg is hálálta a bizalmat. Az isteni Diego egy óra elteltével ismét cserére szánta el magát, és megint jól döntött: Datolo pillanatokkal később eldöntötte a meccset. Pogrebnyak szabadrúgásgólja már csak a szépítésre volt elég a hajrában.

Oroszország-Argentína 2-3

Négy világbajnok selejtezőt is játszottak szerda este. A németek Schweinsteiger és Klose góljaival legyőzték Azerbajdzsánt, és továbbra is magabiztosan vezetik a csoportjukat.

Azerbajdzsán-Németország 0-2

A franciák hozták a kötelező győzelmet a Feröer-szigeteken, de ezúttal sem villogtak. Egy árva góllal verték a futballtörpét. Domenech az utolsó 20 percre becserélte az elvileg sérült Franck Ribéryt, kérdéses mit szólnak majd ehhez a Bayern München vezetői.

Szlovénia-San Marino 5-0

Az állás: 1. Szlovákia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Észak-Írország 13/7, 3. Szlovénia 11/7, 4. Lengyelország 10/6, 5. Csehország 8/6, 6. San Marino 0/8

4. csoport:

Az állás: 1. Németország 19 pont/7 mérkőzés, 2. Oroszország 15/6, 3. Finnország 10/6, 4. Wales 9/7, 5. Azerbajdzsán 1/6 (0-7), 6. Liechtenstein 1/6 (1-15)

6. csoport:

Az állás: 1. Anglia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 14/7, 3. Ukrajna 11/6, 4. Fehéroroszország 9/6, 5. Kazahsztán 3/7, 6. Andorra 0/7

7. csoport:

Az állás: 1. Szerbia 18 pont/7 mérkőzés, 2. Franciaország 13/6, 3. Litvánia 9/7, 4. Ausztria 7/6 (7-9), 5. Románia 7/6 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1/6

9. csoport:

Az állás: 1. (már vb-résztvevő) Hollandia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Macedónia 7/6 (4-7), 3. Skócia 7/6 (4-10), 4. Norvégia 6, 5. Izland 4