Diósgyőrben nyert az Újpest

Az Újpest hátrányból fordítva nyert Diósgyőrött a labdarúgó Soproni Liga 3. fordulójában. A hazai csapat a végén nem bírta a saját tempóját.

A diósgyőriek meglepően bátran kezdtek és nyomás alatt tartották ellenfelük kapuját.

A 25. percben Lippai 11-esét Balajcza kivédte, de ez sem törte össze a fiatal gárdát, amely röviddel később megszerezte a vezetést.

Kabáték a második helyre jöttek fel (MTI)

Az Újpest ugyanakkor szerencsés körülmények között öngóllal egyenlített.

A szünet után a DVTK tartotta a saját maga által diktált tempót, de egyre jobban elfáradt és kiütközött a két csapat közötti tudáskülönbség. A lelkesen és harcosan futballozó hazaiak egy pontra rászolgáltak volna.

soproni liga, 3. forduló

Diósgyőr-Újpest 1-2 (1-1)
Miskolc, 6000 néző. Vezette: Iványi
Gól: Balajti (29.), illetve Milicsics (öngól, 35.), Tisza (67.)
Sárgalap: Kállai (22.), Horváth G. (32.), Balajti (88.), Lippai (91.), illetve Kabát (35.), Foxi (90.)
DVTK: Köteles – Lakatos, Milicsics, Kállai (Faggyas, 72.), Horváth G. – Lipusz (Nagy R., 60.), Takács P. (Szabó V., 83.), Búrány, Gohér – Balajti, Lippai
Újpest: Balajcza – Vermes, Lambulics, Korcsmár, Dudic – Sándor Gy., Stokes – Tisza (Simek, 89.), Kabát, Foxi – Rajczi (Simon A., 90.)

Az élcsoport:
1. Videoton 9 pont (3 mérkőzés), 2.Újpest 7 (5-2, 3), 3. Nyíregyháza 6 (8-3, 3), 4. Kaposvár 6 (7-3, 3), 5. MTK 6 (3-1, 2), 6. Győr 4 (2-2, 3)