Kikaptak a magyar férfi kosarasok

A magyar férfi kosárlabda-válogatott hat ponttal kikapott szombaton a cseh csapattól európai osztályozó mérkőzésen, Prágában.

Jól tartották magukat az első percekben a magyarok, a nyitó negyed hajrájában azonban némileg megléptek a csehek.

A folytatásban viszont szépen zárkózott fel Mészáros Lajos fiatal együttese, amely 2:40 perccel a nagyszünet előtt átvette a vezetést. A felénél egy pont volt a magyarok előnye.

A harmadik szakaszban megint a csehek játszottak eredményesebben, nyolcpontos előnyre tettek szert, a negyedik negyed elején aztán ismét felzárkóztak a vendégek, de az utolsó perceket újfent a házigazdák zárták jobban.

A magyar válogatott tavaly szeptemberben lezárult Európa-bajnoki selejtezősorozatban az A csoport utolsó helyén végzett, ezért kényszerül arra, hogy három másik csapattal – Ukrajna együttese mellett a csehek és az észtek alakulatával – oda-visszavágó alapon osztályozót játsszon az A divízióban maradásért.

A kvartett győztese és másodikja benn marad, míg a harmadik és negyedik kiesik a B osztályba.