Kikapott a Ferencváros Nyíregyházán

A Nyíregyháza hazai pályán 3-1-es győzelmet aratott a Ferencváros felett a Soproni Liga harmadik fordulójának péntek esti nyitányán, ezzel pillanatnyilag vezeti a tabellát.

Lendületesen kezdett a Nyíregyháza, az első negyedóra végén a bátor játék góllá is érett, majd a hazai csapat előnye a szünetig megduplázódott.

Ferenczi (balra) és Sabin-Cosmin fejpárbaja (MTI)

A második félidő elején a Ferencváros ugyan szépített, de csakhamar visszaállt a kétgólos különbség.

Hiába támadott sokat a fővárosi együttes a folytatásban, nem tudott közelebb kerülni a Nyíregyházához, amely megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

soproni liga, 3. forduló

Nyíregyháza Spartacus-Ferencváros 3-1 (2-0)
Nyíregyháza, 10 000 néző. Vezette: Arany
Gól: Dosso (13.), Homma (33., 65.), illetve Wedgbury (54.)
Sárgalap: Miskolczi (30.), illetve Wedgbury (35.), Dragóner (66.)
Nyíregyháza: Vojinovics – Lakatos, Mboussi, Goia, Kiss Z. – Andorka (Ramos, 71.), Miskolczi (Varga, 84.), Zabos – Bogdanovics – Homma, Dosso (Batizi-Pócsi, 89.)
Ferencváros: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog, Kulcsár – Fitos (Morrison, 46.), Ashmore, Ahmed (Rósa, 66.), Wedgbury – Ferenczi, Pölöskey (Mamic, 73.)

Az élcsoport:

1. Nyíregyháza 6 pont (8-3, 3 mérkőzés), 2. Videoton 6 (9-5, 2), 3. MTK Budapest 6 (3-1, 2), 4. Újpest 4 (3-1, 2), 5. Győr 4 (2-0, 2), 6. Ferencváros 3 (5-4, 2)