Honvéd-Fenerbahce – percről pecre

A csaknem egy órán át emberelőnyben futballozó Budapest Honvéd 1-1-es döntetlenre végzett a Fenerbahce ellen, ezzel együtt búcsúzott az Európa Ligától.

Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Budapest Honvéd-Fenerbahce
(török) 1-1 (0-1)
Bozsik Stadion, zárt kapuk mögött, v.: Allaerts (belga)
Gól: Fritz (87.), ill. André Santos (9.)
Kiállítva: De Silva (31.)
Budapest Honvéd: Németh G. – Takács Á. (Fritz, 83.) Debreceni, Botis, Pastva – Benjamin, Horváth A. – Fazakas (Zsolnai, 46.), Macko, Hajdú – Abraham
Fenerbahce: Volkan Demirel – Gökcek (Deniz, 70.), De Silva, Bilgin, André Santos (Ügür Boral, 81.) – Selcuk, Alex, Cristian, Turaci – Deivid (Bekir, 76.), Güiza
Továbbjutott: a Fenerbahce, 6-2-vel.

92. perc: vége a mérkőzésnek.

90. perc: Hajdú lövése kipattant Volkanról, de összeszedte a labdát, ezzel együtt ez is helyzet volt, nem is akármekkora…

89. perc: Zsolnai mellel szelídítette meg a labdát, ezzel nagy helyzetbe került, csakhogy a jobb alsó sarok mellé lőtt.

87. perc: egy jobboldali beadás során Bilgin és Fritz küzdött a labdáért, amely – talán – utóbbiról a kapuba pattant (1-1).

86. perc: Macko szabadrúgása elakadt a sorfalban.

84. perc: Botis tisztázott egy veszélyesnek tűnő beadásnál.

80. perc: Zsolnai indításával Abraham került helyzetbe, Turaci azonban az utolsó pillanatban becsúszva szerelte a csatárt.

79. perc: Takács lövését védte a törökök kapusa.

79. perc: Güza kényszeretőzött Alexszel, de utóbbi hosszan adta vissza a labdát a spanyolnak, így odalett a lehetőség.

75. perc: Güiza és Németh párharcából ezúttal is a magyar kapus jött ki győztesen: a lapos lövést lábbal védte.

73. perc: Güiza tesztelte Némethet, a kapus hárított.

71. perc: Abraham 6 méterről a kapu mellé pörgetett.

69. perc: támad, veszélyeztet a Honvéd, de képtelen egyenlíteni, ezúttal Macko lövését blokkolták a védők.

67. perc: Benjamin emelte Abrahamhoz a labdát, utóbbi 16 méterről centiméterekkel a bal alsó sarok mellé durrantott.

63. perc: Güiza rosszul vette át a labdát, így Németh mentett.

62. perc: Zsolnai életerős lövését védte Volkan, a kipattanó Hajúé lett, aki kissé balról kevéssel bal alsó sarok mellé lőtt.

60. perc: Volkan kapujából kifutva tisztázott Abraham elől.

56. perc: Horváth hibája nyomán Güiza került helyzetbe, elgurította a labdát Németh mellett, de a kapufa mentett.

55. perc: hatalmas helyzetet puskázott el a Honvéd: Abraham jobboldali beadása után Hajdú néhány méterről fölé lőtt.

54. perc: Güiza kapott egy indítást, és nem sokat pepecselt, 20 méterről kapura zúdította a labdát, amely alig ment mellé.

53. perc: Santos méterekkel fejelt fölé egy beívelés után.

50. perc: Zsolnai jobbról az oldalhálóba lőtte a labdát.

49. perc: Cristian pattogó lövését védte a Honvéd kapusa.

47. perc: Zsolnai tekerte középre a labdát a jobb oldalról, majd Abraham középről, 5 méterről a bal felső sarok fölé bólintott.

46. perc: folytatódott a mérkőzés.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: Abraham beívelésére senki sem érkezett középen.

42. perc: a játék képe semmit sem változott a kiállítás óta: ügyesen járatja a labdát a tíz emberrel futballozó Fenerbahce.

40. perc: Güzia távoli lapos lövését Németh simán védte.

35. perc: Macko megpattant lövése csemege volt Volkannak.

Akcióban az Európa-bajnok Daniel Güiza (MTI)

33. perc: Abraham a kapus kezébe fejelte a labdát.

31. perc: Da Silva utolsó védőként lerántotta a kilépő Abrahamot, amiért Allaerts bíró lezavarta a pályáról.

26. perc: Güiza kapott egy pazar labdát középen, kicselezte Némethet, de kisodródott, ezzel lényegében odalett a helyzet.

22. perc: Fazekas a védők mögé került, de beadása mély volt.

21. perc: egyre nagyobb a Fenerbahce fölénye.

19. perc: egy jobboldali beívelés után Santos fölé fejelt.

17. perc: Bilgin szabadrúgása jócskán elkerülte a kaput.

15. perc: Macko nagyon aktív, de ezúttal fölé bombázott.

13. perc: Hajdú szabadrúgása a sorfalban halt el.

11. perc: Macko 30 méterről a felső lécet találta el.

9. perc: egy hosszú indítás után Deivid emelt az érkező Santos elé, aki 14 méterről, balról kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

9. perc: Macko kapott egy hosszú indítást, kilépett két védő között, de 15 méterről, kissé balról a hosszú sarok mellé lőtt.

7. perc: a gólhelyzet egyelőre hiánycikk a mérkőzésen…

4. perc: Abraham passzolt középre, de a támadók nem fértek hozzá a labdához a kapu előtt – tisztáztak a törökök.

1. perc: a vendégek kezdték a mérkőzést.

Simán nyert a Fenerbahce, amikor legutóbb Budapesten járt, napra pontosan egy éve 5-0-ra páholta el az MTK-t a BL-selejtező második fordulójának visszavágóján.

A mérkőzést zárt kapuk mögött, nézők nélkül kell lejátszani a tavalyi Intertotó-kupa-meccsen történt rendzavarás miatt.

Az isztambuli odavágón eldőlt a továbbjutás, miután a Fener Roberto Carlos, Alex és főleg a triplázó Güiza góljaival 5-1-re legyőzte a Honvédot, amelynek becsületgólját Zsolnai lőtte.