Debrecen-Levadia – percről percre

A Debrecen hazai pályán is egygólos győzelmet aratott az észt Levadia Tallinn felett a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. kör, visszavágó:
DebrecenLevadia Tallinn (észt) 1-0 (0-0)
Debrecen, Oláh Gábor utca, v.: Skomina (szlovén)

Gól: Coulibaly (70.)
Kiállítva: Malov (80.)
Debrecen: Polekszics – Bernáth (Dombi, 65.), Komlósi, Mészáros, Fodor – Czvitkovics, Varga, Kiss, Szakály P. – Coulibaly (Oláh, 71.), Rudolf (Szűcs I., 89.)
Levadia Tallinn: Kaalma – Marmor (Sisov, 20.), Kalimullin, Morozov, Teniste – Malov, Saarelma, Ivanov, S. Puri – Guszev, Andrejev (Zelinski, 46.)
Továbbjutott: a Debrecen, 2-0-val.

93. perc: vége, a Loki kettős győzelemmel jutott tovább.

90. perc: három percet hosszabbít a játékvezető.

84. perc: újra Oláh próbálkozott, de a kapus résen volt.

80. perc: Malov második sárgáját is megkapta, kiállították.

79. perc: Oláh rövid időn belül kétszer is veszélyeztetett, előbb a kapus védett, majd a csatár centikkel mellé csúsztatott.

78. perc: nagy vendéghelyzet maradt ki – Malov lövését Polekszics bravúrral védte a bal alsó sarok előtt.

A Loki Tallinnban is a 70. percben volt eredményes, egy hete a brazil származású Leandro vette be Kaalma kapuját.

70. perc: Szakály beadása után Coulibaly közelről lőtt a hálóba (1-0), összesítésben már két gól a magyar bajnok előnye.

68. perc: Ivanov 18 méterről ijesztgetett, lövése mellé ment.

64. perc: örülnek a hazai hívek – Dombi pályára lépett.

61. perc: Saarelma lövése elkerülte Polekszics kapuját.

56. perc: Czvitkovics szabadrúgása a sorfalról vágódott mellé.

50. perc: Rudolf 15 méterről lőtt, a kapus lábbal védett.

48. perc: Ivanov éles szögből tesztelte Polekszicset.

46. perc: újra játékban a labda, folytatódott a mérkőzés.

45+1. perc: vége a félidőnek, a DVSC őrzi egygólos előnyét.

43. perc: Czvitkovics szabadrúgása után Varga fölé fejelt.

42. perc: megint Rudolf – a válogatott támadó ezúttal 10 méterről pörgetett kapu fölé egy tetszetős támadás végén.

41. perc: Rudolf lövését hárította az észtek kapusa.

Kissé leült a mérkőzés: mezőnyjáték zajlik, helyzetek nélkül.

31. perc: Czvitkovics 35 méterről, szabadrúgásból fölé lőtt.

25. perc: Morozov fejelt kapura, Bernáth a gólvonalról mentett.

23. perc: Rudolf ziccerben, 12 méterről nem találta el a kaput.

21. perc: Coulibaly lábában volt a gól, de benne is maradt. Szakály labdaszerzése után a csatár a kapust találta telibe.

18. perc: Kiss beadása után Szakály 8 méterről fölé bólintott.

17. perc: Andrejev riogatta debreceni szurkolókat: lefutotta Komlósit, de a kapujából kirontó Polekszics vetődve mentetett.

11. perc: Varga 20 méterről kapásból a kapu fölé bombázott.

8. perc: Malov távoli kísérlete igencsak gyengére sikerült…

7. perc: Rudolf lövése megpattant, kevésen múlott a gól.

2. perc: Rudolf centikkel maradt le Czvitkovics beadásáról.

Tízezer néző látogatott ki a stadionba, nagyszerű a hangulat.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A múltheti első mérkőzésen a Debrecen Leandro 70. percben szerzett góljával győzött az észt bajnok ellen, Tallinnban.