Az amerikai hölgyek nyerték a világbajnokságot

admin
admin

2009. 08. 01. 08:26

Az Egyesült Államok válogatottja nyerte a női vízilabdatornát a római világbajnokságon, miután a döntőben egy góllal legyőzte Kanadát.

A magyarokat búcsúztató Kanada kezdett jobban, az első negyed után vezetett (2-1), a folytatásban azonban beindultak az amerikaiak, és a nagyszünetben már ők álltak jobban (5-4).

Elsie Windestől viszont kénytelenek voltak megválni, az ötödik gólt jegyző játékost ugyanis végleg cserével kiállították a bírók, miután gólját úgy ünnepelte, hogy fejbe vágta egyik ellenfelét.

Amerikai öröm (MTI/EPA)

A találkozó második felében a kanadaiak futottak az eredmény után, 6-6-ig tapadtak is a riválisra. Ekkor az amerikai csapat megismételtetett ötméteresből szerzett góllal újra előnybe került (ráadásul az első büntetőnél szabálytalankodó Krystina Alogbót végleg kiszórták a vízből), s már nem is engedte ki kezéből a győzelmet, egyben története harmadik vb-aranyát.

A „juharlevelesek” legjobbja a magyar származású Emily Csikos volt, aki négy gólt szerzett a péntek esti vb-döntőben.