Czink Melinda továbbjutott Stanfordban

Czink Melinda az orosz Alisza Klejbanova felett aratott kétszettes győzelmével továbbjutott a rangos stanfordi tenisztorna második fordulójába.

A magyar a következő körben a Serena Williams-Li Na amerikai-kínai összecsapás győztesével találkozik.

A 700 ezer dollár összdíjazású tornán a Williams-nővérek mellett rajthoz áll az egykori világelső szerb Jelena Jankovics, az orosz Nagyja Petrova és Jelena Gyementyjeva, illetve honfitársuk, Marija Sarapova is.

Az oroszok közül mindhárom versenyző érdekelt volt. Sarapova és Petrova háromjátszmás küzdelemre kényszerült, de a wimbledoni elveszített elődöntő – minden idők leghosszabb wimbledoni elődöntőjében 6:7, 7:5, 8:6-ra kapott ki Serena Williamstől úgy, hogy a harmadik szettben 5:4-nél meccslabdája volt – után jókorát pihenő Gyementyjeva sem volt az igazi.

Czink Melinda a vártnál könnyebben búcsúztatta ellenfelét (MTI/EPA)

A brit Keothavongot az első játszmában könnyedén múlta felül, a másodikban viszont hiába vezetett 5:1-re, végül alaposan megizzadt (6:4).

Czink Melinda ellenben a vártnál könnyebben – egy sima (6:0) és egy kiegyensúlyozott (7:5) játszmával rukkolva elő – múlta felül a negyedik oroszt, Klejbanovát.